teksta redaktors - Atsvešinātība [entries|archive|friends|userinfo]
teksta redaktors

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| Rakstīt Pārrakstīt Ienākt sevī ]

Atsvešinātība [Mar. 22nd, 2006|11:54 am]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
LinkLeave a comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]dienasgramata
Date:March 22nd, 2006 - 05:18 pm
(Link)
interesanti, kāds ir antonīms vārdam atsvešinātība? un vispār - vai valoda ar savu dihotomiju (tā to sauca?), visiem apgalvojumiem un noliegumiem - vai tā diktē domāšanu un sajūtas. nu, ja cilvēks spēj just kaut ko tādu, ko sauc par atsvešinātību, vai viņš saprot sevi arī kā būtni, kas spējīga just pretējo - pietuvinātību? neatsvešinātību? draudzību? mīlestību?
[User Picture]
From:[info]redaktors
Date:March 22nd, 2006 - 06:29 pm
(Link)
'anonymous' kā "atsvešinātības" pretmetu lietoja "vienotību".

domāšanu un sajūtas diktē ne tik vien valoda (un mani šī atziņa neuztrauc, jo es nedomāju, ka varētu izbēgt no valodiskas domāšanas), kā konkrēti literatūra - vismaz manā gadījumā noteikti :) izlasi Kamī Svešinieku un kļūst skaidrs, ka tas, kas aprakstīts grāmatā, pastāv vai ir pastāvējis arī tavā dzīvē un ir pazīstams.

šī konkrētā ieraksta gadījumā gan nebija runa par atsvešinātību tajā radikālajā, Kamī nozīmē ("šodien nomira māte. vai arī vakar, nezinu"), bet tikai sociālā nozīmē, ja tā var teikt. kā attiecības un attieksme pret cilvēku kopienu, sabiedrību, tautu, šķiru, uzņēmuma strādnieku kolektīvu, utml. un tā kā mīlestība un draudzība lielākoties ir uz vienu vai dažiem atsevišķiem, tad pati šī nošķiršanās dažu tuvāko šaurajā lokā pat varētu būt sociālas atsvešināšanās sekas vai bezmaz izpausme. proti, - kā es to saprotu - var justies atsvešināts no savas tautas, bet draudzēties ar un mīlēt kādu konkrētu tautas pārstāvi, vienlaicīgi sevi sajūtot kā pietuvinātu vienam konkrētam un atsvešinātu no pārējiem.