Zelta zutis -

About  

Previous Entry 16. Jun 2022 @ 08:27 Next Entry
var teikt, ka es tagad pārsvarā pa dārzu dzīvoju. man tur viss kaut kas aug. man tur arī viss kaut kas neaug. un man tur viss kaut kas dara, ko pats grib, nevis tas, ko es gribu.

dilles, citronzāle un vēl viss kaut kas, ko sasēju. smuki sadīga un apstājās. stāv uz vietas un nekas tālāk nenotiek. neaug, vobšem.

skābenes, balandas un vēl viss kaut kas aug griezdamies. visu laiku ir ko grauzt un arī ko mājās nest un vāzēs spraust. aug uz vella paraušanu griezdamies.

nu bet redīsi, ķēmi tādi! izdīga smuki, izskatījās labi, bet apukšā neko neveidoja. šiem vai zinies puķītes veidot, lai tauriņi pa galvu lidinās. vobšem, izdarās ne tā kā man vajag. nu labi. ievākšu sēklas un rudenī atkal sēšu. varbūt tad šitie lopiņi būs prātīgāki.

un tad vēl tās vārnas! viņas ravē manas dobes. un ne tikai nezāles izravē. viņas izravē arī manis iesētos lakstus. un vēl arī etiķetes ravē. (es esmu smuki sadrukājis sev uz alusbundžu skārda sugu un šķirņu nosaukumus, ko lieku klāt tiem lakstiem, kurus gribu, lai dzīvo pie manis). nesaprātīgie putni! nu kā es pēc viņu ravēšanas lai zinu, kas un kur man NAV sadīdzis?! cauna arī uzdarbojās. izbradāja svaigi sadīgušās meža zemenes Fragaria vesca subsp. vesca var. semperflorens 'White Wonder'. un šitam lakstam jau tie asniņi ir tik sīki, ka tāda milzziloņa mīcīšanos pa galvām nevar pārdzīvot. lops, vai zinies, nevar kā godīgs cilvēks izlavierēt starp dobēm pa taciņām. pļekš, pļekš pa asniem...

višlistā man pašreiz ir divas sugas, kuras noteikti vajag ieviesināt: jūrmalas ceļteka un zemeņu āboliņš. no ceļtekām man aug gan lielā, gan vidējā, gan arī šaurlapu. nu arī ceturtā no mūsu faunas vietējām sugām piestāvētu. tā teikt, lai pilna laime pirtiņā. ar āboliņu līdzīgi. ir man bastarda, ložņu (šitam bez savvaļas kāposta vēl ir arī šķirnīte 'Dragon's Blood'), lauku, pļavas un kalnu āboliņš. nu pie šitādas kompānijas prasās pielikt klāt arī zemeņu āboliņu. nu piestāvētu viņš kompānijai. vēl man tur ir trīs no mūsu vietējām orhideju sugām. bet es nezinu kuras. šitos zvērus es slikti pazīstu. man ir arī abas vietējās skalbju sugas. un pavasarī vēl tiku pie kārtīgas lakšu porcijas, ko ieviesināt.

šodien iestādīju septiņas fujenes un rīt iestādīšu nezināmas šķirnes dārza skalbi un arī maijrozīti (suņroze un krokotā roza, kā arī viena kaut kāda nezināma, iespējams, tējhibrīdroze, man jau ir).

tā nu es te ņemos. dārzā dzīvojošo radību sugu saraksts visu laiku papildinās. un tajā jau ir pāris simti sugu. un sarakstā es neiekļauju visus. nu nav man tur iekļautas visas grīšļu un graudzāļu sugas, un arī tās orhidejas tur nav. nav man tur pierakstīti tie lopiņi, kurus es nepazīstu. tāpat man tai sarakstā nav tādi lopiņi, no kuriem es cenšos atbrīvoties (piemēram, ķeraiņu madara; traucē man viņa ar savu izcilo ķersteklību). un vēl ir tik daudz brīvas vietas, kur kaut koo ieviesināt. (noteikti tiks papildināts manu inžu krājumiņš; citādi man tur maz kas ir; tikai: driģenes, bebrukārkliņi, zalktenes, zilās kurpītes un šis tas no gundegu dzimtas, tā kā ir kur augt).

tā izplūdu daudzos vārdos. tā nu viš i, ja reti piesēž pie interneta un ieskatās cibā ;o)
(ir doma)
[User Picture Icon]
From:[info]rediiss
Date: 16. Jūnijs 2022 - 20:50
(Link)
ah, skaisti izklausās tur pie tevis ar visu to augšanu un neaugšanu. pilnīgi var saost, kā smaržo ^^
[User Picture Icon]
From:[info]kihelkonna
Date: 17. Jūnijs 2022 - 09:31
(Link)
super!
[User Picture Icon]
From:[info]nova
Date: 17. Jūnijs 2022 - 16:22
(Link)
Droši vien nepatika sausums. "Redīsi ir ļoti mitrumprasīgi. Pat īslaicīgs sausums ietekmē ne vien sakņu kvalitāti, bet arī veicina ziednešu veidošanos. Ja redīsam 4-5 dienas nepietiek mitruma, to audi pārkoksnējas. Kaut arī pēc tam tiek nodrošināts optimāls mitrums, normālas saknes vairs nevar izaudzēt. Saprotams, kāpēc raža dažkārt nepadodas tiem, kas savu dārziņu apciemo tikai reizi nedēļā. Profesionāli redīsu audzētāji šos gardos dārzeņus laista pat divas reizes dienā."
[User Picture Icon]
From:[info]ravejsledzejs
Date: 20. Jūnijs 2022 - 19:00
(Link)
man tur ir purvs. un divas porcijas vispār uz pāris nedēļām nokļuva pilnīgi zem ūdens (martā iesēju tai dārza daļā, kur atzevišķos gados tikai pēc jāņiem zeme ir tik sausa, ka rakt un sēt var, bet martā bija jau normāli rušināma daļa. un tad applūda un dažas nedēļas dīķis turējās... pluss vēl es katru dienu eju uz dārzu un laistu ko vajag. tā kā mitrumiztrūkums šamiem pie vainas šoreiz nevar būt. citus gadus, kad es uz viņiem retāk skatījos jamie auga labāk. būs man ļauna ace, kas redīsiem nipatīk.
From:[info]koks
Date: 19. Jūnijs 2022 - 02:23
(Link)
Tas jau veciem cilvēkiem piedodams, ka izplūst vārdos...
[User Picture Icon]
From:[info]ravejsledzejs
Date: 20. Jūnijs 2022 - 19:02
(Link)
Eu, nu Tu ar' pateici...
(ir doma)
Top of Page Powered by Sviesta Ciba