PHz superblociņš - Krāmēšanas salons [bloks|kalendārs|spamparāde|autors]
PHz

[ autors | sc userinfo ]
[ kalendārs | MEGA!!! ]

Zibenstakas
[Paskat tik:| SpampamparādeKārtībai jābūt!OKomentiņiES ]

Krāmēšanas salons [2012-04-24|16:12]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
[Tagi|]

Salūzuši cietie diski (tādi, kas vispār vairs nedetektējas) ir īstens teorētisks drošības drauds - ja garantija spēkā, tad es ar prieku atdodu veco lūzni, dabūju pretī jaunu un aizpildu atpakaļ no rezerves kopijām, bet ko tad, ja ļaunais urķis Vasīlijs Pupkins, kas iefiltrējies datorservisā, datoru vairumtirdzniecības bāzē vai cieto disku rūpnīcā, disku piekurbulē un tiek pie visiem maniem dārgumiem?

Redzu tikai vienu izeju - diska šifrēšanu. Vēl domāju par to, vai nav iespēja lūzni prasīt atpakaļ, bet tā laikam neviens nedara, bez tam tas neizslēdz Vasīlija piekļuvi pie diska. Arī bāzt milzu magnētā/mikroviļņu krāsnī/zem preses disku nevar, jo tad garantijas nodrošinātājiem radīsies lieki jautājumi.

Ar SSD vēl neesmu klātienē saskāries, bet problēma tā pati - tas, ka nekas vairs nelasās pie normāla datora, nenozīmē, ka nelasās ar rūpnīcā/darbnīcā pieejamo īpašo aparatūru.
zibenstakaiekomentēt

Komentiņi:
Kas:[info]spicausis
Cikos:2012. gada 24. Klaprīlis plkst. 17:49
(zibenstaka)
Globāla diska šifrēšana šķiet ļoti, ļoti labs un pareizs the way to go arī stacionārajām kastēm (nu i daudz mierīgāk pret potenciālām konfiskācijām) — vien jāņem vērā, ka tad papildus īpaši labai jābūt situācijai ar rezerves kopijām — tak, nelaimes gadījumā tad vairs nevarēs samaksāt teorētisku daudzumu naudas par pēdējo desmit gadu fotogrāfiju kolekcijas vienīgās versijas izķibināšanu no vienīgā, mirušā diska, un tā.
[User Picture]
Kas:[info]phz
Cikos:2012. gada 25. Klaprīlis plkst. 16:25
(zibenstaka)
Ja tā padomā, tad laba rezerves kopija vienmēr iznāks lētāk par sliktu vai neesošu un tam sekojošo atjaunošanu.

Paskatījos pieredzes apmaiņas vietnē http://superuser.com/questions/384890/how-can-i-wipe-a-broken-hard-disk-drive-before-sending-it-back-to-the-manufactur - tur bija interesanti priekšlikumi par SATA iekšējo dzēšanas komandu (kas nestrādā, ja disks nedetektējas) un disku dauzīšanu dvielī ar āmuru/sišanu pret galdu (kas varbūt pat strādā, ja diskus neviens uz vietas nepārbauda un sūta ražotājam Rietumos, kur iecietība pret šādām lietām laikam ir augsta). Bet šifrēšana, izskatās, vienalga uzvar.
[User Picture]
Kas:[info]prtg
Cikos:2012. gada 25. Klaprīlis plkst. 18:53
(zibenstaka)
Vairākkārt pārbaudīts praksē - pēc apstrādes ar degausseri lieki jautājumi ražotājiem nav radušies.
[User Picture]
Kas:[info]phz
Cikos:2012. gada 25. Klaprīlis plkst. 22:22
(zibenstaka)
Jāliek aiz auss (tikai vispirms jādabū atmagnetizētājs, ko aizlikt aiz auss)!