08 March 2014 @ 12:12 am
 
Ir grūti kaut kādas lietas nosodīt, iedomājoties, cik intensīvas ir sāpes, kurās ir jādzīvo cilvēkam, lai viņš gribētu kādam nodarīt pāri. Apzināti vai mazāk apzināti. Ir taču tik daudz veidu, kā to izdarīt. Cik tas ir bēdīgi, ja tas ir palicis par vienīgo vai vienu no nedaudziem veidiem, kā spēt kaut ko just vai piedzīvot. Un to tiešām ir grūti nosodīt, ja tu saproti šo sajūtu no iekšpuses, zini, cik tā ir briesmīga un iztukšojoša, pat ja tu nemaz nesāc to realizēt. Un tad es domāju – nez, kur ir āķis, kur ir tas punkts, kurā sāpes var sākt vērsties par kaut ko pavisam citu, kur tām vairs nav sevi jāvairo.
 
 
( Post a new comment )
[info]augsne on March 8th, 2014 - 11:57 am
Manas pārdomas par to ir tādas, ka mums apkārt ir visi iespējamie impulsi visu laiku, bet mēs selektīvi izvēlamies, uz kuriem reaģēt. Ka izvēles mēs sākam izdarīt jau no ļoti agras bērnības, bet tad, protams, nav iespējams vārdos formulēt "kāpēc" izvēlos to, ko izvēlos, bet, kad izaudz lielāks, esi jau to izvēļu rezultāts un atliek tikai mēģināt šķetināt (vai nemēģināt). Man tieši visinteresantākā lieta tajā visā liekas tās motivācijas. Ka tās darbojas arī tad, kad tev liekas, ka plūsti pa straumi tukšumā.

Par to apzināto palikšanu sāpēs - tam jau vairāki slāņi. Piem., var gribēt apzināti palikt sāpēs, lai kads cits parūpētos (tātad tie tomēr ir pūliņi tiekties prom no sāpēm). Neapzināti apzināti. :)
(Reply) (Parent) (Link)