19 March 2019 @ 08:00 pm
 
VPN vairs nav ikdienas nepieciešamība tikai Irānā, Ķīnā un tamlīdzīgās valstīs. Šodien, klikšķinot uz kāda amerikāņu linka, tika pavēstīts: "It appears that you are trying to access our website from a location in the European Union, which enforces the General Data Protection Regulation (GDPR). Unfortunately, because of this regulation we cannot provide access at this time. We appreciate your understanding."
Tags:
 
 
19 March 2019 @ 07:19 pm
 
Lundas pilsētas parkā pirmdienas vakarā, piedraudot ar pistoli, aplaupītas 11 personas. Policija atsakās nosaukt noziedznieku pazīmes, bet vietējie parku nodēvējuši par Zviedru galdu.
Tags:
 
 
19 March 2019 @ 11:31 am
my spelling is killing me  
Runājos ar sevi, rediģējot eseju:

- un tagad piectūkstošo reizi vārdnīcā pārbaudīsim vārda (sīms) spellingu, noskaidrosim, ka to raksta seems, un turpināsim rakstīt nepareizi, kā parasti.

Es reāli nesaprotu, kas man tas ir. And it doesn't get better.

Es arī zinu, ka vārdu apstākļi patiesībā raksta ar b.
 
 
18 March 2019 @ 10:43 pm
 
Māsas Mauriņcūka viņu pārdzīvoja par 9 gadiem
 
 
18 March 2019 @ 08:39 pm
 
Tas neveiklais mirklis, kurā tevi tik ļoti besī autors (kurš, tavuprāt, ir pilnīgs kverplis personiski un iedomīgs pūslis rakstīšanas stilā, un uz kuru turklāt katra otrā atsauce ir "viņš par šito raksta, bet toč neko nav sapratis"), ka tu mēģini izfigurēt veidus, kā viņu necitēt, lai gan par viņa necitēšanu sekos jautājums "a hahuj necitēji"?

Btw, akadēmiskajiem nažiem: ja es vnk pieminu, ka konkrēts autors ir kādā jomā nozīmīgs, vai man ir jāatsaucas uz konkrētiem tekstiem un jāliek referencēs?

// upd.: nu labi, uz jautājumu "a hahuj necitēji" es varu leģitīmi atbildēt ar "I am aware of his work. However, in too many sources he is referred to mainly as having misunderstood things, so I was wary of using his writings as a source", should fckn shut 'em up
 
 
18 March 2019 @ 08:26 pm
 
- I read a research article about deaf communities
es sadzirdu death communities
- Are there such communities in Finland?
- Of course
- Really? I have read about different religious cults, but didn't know, they are that popular here.
- ????
Tags:
 
 
18 March 2019 @ 02:27 pm
 
Varbūt kāds var ieteikt foršu frizieri, kas māk griezt čirkainus matus?
 
 
18 March 2019 @ 01:33 pm
 
mani diezgan ļoti biedē, cik daudz labāk viss ir, kad paņemu atvaļinājuma dienas. tas atgādina kāda es varu būt, ka galva nav pilna ar vati nemitīgi, domas ir asas, nav trauksmes un bezcerības sajūtas. es zinu, ka tas ir par mani, ir tikai jāizdomā, kā to labot.
 
 
18 March 2019 @ 12:38 pm
 
OMG, man jau likās, ka kaut kam tādam ir dabā jāpastāv, un pastāv arī

*reāli asaras acīs, khhh*

https://culanth.org/fieldsights/series/speculative-anthropologies

speculative anthropologies!!!
antropologi, kas lasa SF/F un kaut ko par to visu pasaka!!!
pizģec
*tagad tikai neiegrimt tajā visā*
 
 
18 March 2019 @ 09:52 am
 
Es vienmēr pabrīnos, kad redzu Bekdelas testu pieminētu kā super nopietnu instrumentu feminisma kino kritikai. Pirmkārt, šī ideja jau oriģināli bija domāta kā joks. Kā joks, kurā ir daļa joka, protams, bet tomēr joks, nevis akadēmiski izstrādāta kritikas perspektīva. Otrkārt, tikai ar šo testu vienu pašu nevar analizēt filmas saturu. Piemēram, gan jau, ka vairums tā saucamo chick-flick filmu formāli iztur šo testu, jo tās beibes tur runā ne tikai par vīriešiem, bet arī par šopingu un vēl kaut ko. Bet, ņemot vērā, ka galvenās varones parasti ir stereotipiskas padumjas cacas, kurām "laimīgās beigas" ir nocopēt čali, par feministiskām tās filmas būs pagrūti nosaukt.

Piemērs ir šī kampaņa - nav jau pavisam slikta lieta, un, tēmu izvēršot, tur runā par dažādiem aspektiem, taču tas Bekdelas tests ir paņemta kā vizītkarte un galvenais rīks, tādēļ jūtu virspusējības piegaršu.

Šajā sakarā - CollegeHumor skečiņš par Bekdelas testu.
 
 
17 March 2019 @ 09:40 pm
 
viens no long distance attiecību plusiem: katra tikšanās ir kā atsevišķs piedzīvojums, un katru reizi to otru vari redzēt drusku citādākā gaismā. piemēram, nākamajā reizē tiksimies Varšavā, jo kāpēc gan ne. gandrīz pusceļš starp abu mājām.
 
 
17 March 2019 @ 08:37 pm
 
Viena no skaistākajām un skumjākajām lietām dzīvē ir atsķirības ieraudzīšana starp cilvēkiem, kuri apgalvo, ka viņi spēj tevi pieņemt, un cilvēkiem, kuri to tiešām spēj.

Uzticieties sev.
 
 
17 March 2019 @ 08:37 pm
 
In other news, es pavadīju ~2h, lai uzrakstītu vienu draņķīgu rindkopu
 
 
17 March 2019 @ 07:25 pm
 
Es ļoti ceru, ka tas, ko es tikko ielēju izlietnē, ir cauruļu atbloķētājs.
Mums te visādi līdzekļi skapī, you know. Bet bildīte izskatījās līdzīga, kā tā, kāda ir līdzeklim, ko es mēdzu izmantot Rīgā, un bija sarežģītais korķis.
 
 
16 March 2019 @ 11:07 pm
 
Un tad ir šis klips
https://youtu.be/UT2QNZ2MqFk
 
 
Current Music: Ex:Re - The Dazzler
 
 
16 March 2019 @ 09:21 pm
 
jessss, nupat dabūju jaunu go-to lamuvārdu
vārdsakot ir cilvēki, kas ir izpelnījušies vārdu "kverplis"
un tad ir cilvēki, kas ir izpelnījušies vārdu "gliemis"
 
 
16 March 2019 @ 12:56 pm
 
devos ārpasaulē. izrādās, vakar kļūdījos, prognozējot pastā pienākušās paciņas saturu. tā kickstarter spēle joprojām nav atsūtīta, bet esmu šokējoši ātri tikusi pie pašas sev pasūtītās dāvanas sieviešu dienā, un tagad man ir zeķes ar uzrakstu "I'M A DELICATE FUCKING FLOWER"
 
 
16 March 2019 @ 08:19 am
 
Cik maksā atvērt kontu valsts kasē?
 
 
15 March 2019 @ 10:21 pm
 
- Mammu, tu vari man iedot mīlestības telefonu? ... Jo tu esi mīlestība, un tas ir tavs telefons, un mīlestība ir tam pieskārusies
Tags:
 
 
15 March 2019 @ 11:46 am
 
mani šausmīgi kaitina, kad cilvēki bezjēgā lieto "reply all" opciju, piemēram, milzīgās meilinglistēs sūtot tādus e-pastus kā "thanks, [viens konkrēts adresāts]" kā atbildi uz kaut kādu rutīnas informatīvo e-pastu, ko šis konkrētais adresāts ir izsūtījis. vai TIEŠĀM šis ir jāsaņem mums visiem? katru reizi šādos brīžos man piemetas milzīga vēlme pierunāt organizāciju atteikties no būšanas šai listē. bet nu, diemžēl tajos rutīnas informatīvajos e-pastos teorētiski var būt mums tiešām noderīga informācija, tā ka vienkārši jāsamierinās regulāri saņemt čupu ar absolūti nerelevantiem kādam citam adresētiem "paldies" un jātrenē iekšējais miers.
 
 
15 March 2019 @ 11:15 am
 
Pusmiegā no telefona brovzoju internetu un padomāju - nez, vai Women's World cup ir menstruālā piltuve.
 
 
15 March 2019 @ 10:36 am
 
Stresa noturība pēdējā laikā ir tūtā. Bet tad atkal, pēdējā laikā maz guļu.
Cerams, ka nākošnedēļ sanāks kcik kompensēt. Trešo dienu cēlos ar ag, kurš mostas 4:35-5:20. Šonakt miegs vispār diezko nespīd, iešu uz lielo māju.
 
 
 
15 March 2019 @ 12:05 am
 
Ja es kādreiz tiešām nopietni pievērsīšos prozai, es arī uzrakstīšu par deviņdesmito gadu bērnības folkloras vietu - reketiera māju; tā bija pa ceļam uz jūru, un vectēvs man vienmēr stāstīja, ka, kad reketieri (tā viņš to vienmēr dēvēja) pie tās mājas nošāva, to varēja dzirdēt arī mūsu dzīvoklī. Es to nedzirdēju, jo vēl nebiju piedzimusi vai biju zīdainis (neatceros), bet bērnībā daudz par to domāju un iztēlojos, kā tas varēja izklausīties, un vai visiem, kas šo šāvienu dzirdēja, bija ļoti bail. Man bērnībā bija konstanti bail, tāpēc es biju droša, ka, ja būtu dzirdējusi, kā nošauj reketieri, vispār vairs nekad neietu ārā.
Ar reketiera māju saistās arī tāds piedzīvojums: kad es mācījos braukt ar riteni (nekad tā arī neiemācījos), bet tad, kad es vēl ticēju, ka man tomēr izdosies, es braucu tai mājai garām un ietriecos mašīnā, kas stāvēja pie vārtiem. Protams, ka tad tur nekāds reketieris vairs nedzīvoja. Un man ļoti paveicās, jo es iebraucu mašīnas ritenī, līdz ar to nekas nebija sabojāts.

Bet, jā, noklausījos Bron-hītu, un tagad man ļoti gribas izlasīt gan Hohmu, gan Kikones dzejoļu krājumu.
 
 
14 March 2019 @ 10:12 pm
 
Kuras ir skaistākās (latviešu) bēbīšgrāmatas? (Tā sakot, spark joy?)
 
 
14 March 2019 @ 10:03 pm
Grāmatas iesiešana  
Kur Rīgā smuki un par adekvātām naudiņām pareizi izprintēt un smuki iesiet grāmatu? Vienu eksemplāru, dāvanai.
Un vēl - vai autortiesības kāds čeko?
 
 
14 March 2019 @ 09:34 pm
svarīgs jautājums  
Do you want to be always right or you want to be free?

Un tikpat svarīga piebilde, ka, if you still feel that being right is more important, that's ok. You can always come back to this question.
 
 
14 March 2019 @ 08:49 pm
 
Tuvojas dedlaini, tāpēc man nav ne laika, ne spēka par kaut ko atsevišķi padziļināti reflektēt. Bet par dažām lietām, dzerot aveņu sidru, varētu uzrakstīt.

Tādi kursi kā attītīstības socioloģija pagājušajā semestrī un kurss par Ziemeļkoreju šajā semestrī līdzīgā kārtā kā nesen rakstīju par dažām privātām pieredzēm, padara mani par skumjāku cilvēku tajā fundamentālo skumju līmenī, no kura nav atpakaļceļa. Jo es saprotu, ka pasaule nav tāda kā izskatās. Pasaule ir ļoti skumja, un nedroša, un tajā ir briesmas, kas maskējas par labiem nodomiem.
Bet personiskā līmenī šīs skumjas samazina iespējas vilties un parāda, ka man ar cilvēkiem ir vairāk kopīga, nekā es gribētu domāt. Es apzinos, ka šis apgalvojums ir problemātisks savā būtībā. Bet manas attiecības ar cilvēkiem arī tādas ir.
Kā šajā skumjajā pasaulē justies kaut cik droši? Rādās, ka atbilde varētu būt kodolieroči. Ja es zinātu, kā, I would probably start to make some myself.

Vēl es domāju par dzīvošanu jaunā valstī un to, ka es vienmēr esmu bijusi diezgan droša, ka you can't run away from what's inside, no matter where you go. Dēmoni izlien no koferiem un dodas izpētīt ielas, vēl pirms tevis, dodas izdomāt, kā jaunajos apstākļos tevi konfrontēt, parādīt, ka mēs tepat vien esam. Tā ir. So, I make room for them. I know, there are monsters under my bed. And I am not running.
Bet es varu atklāt un ieraudzīt sevi jaunos veidos, ko citādi nekad nebūtu varējusi, jo man nebūtu iespējas.
Un viena lieta, ko man gribas atzīmēt un atcerēties, ka tā ir bijis, es nejūtos powerless.
Un tam, man šķiet, ir diezgan liela saistība ar to, kā mans prāts mijiedarbojas ar dažādiem apstākļiem un vidi.

Man briesmīgi pietrūkst draugu. Pārsteizošā kārtā stipri pietrūkst skatuves.
Bet ļoti daudz kā man nepietrūkst vispār nemaz.
 
 
Current Music: Daughter - Numbers
 
 
14 March 2019 @ 08:09 pm
 
Arno aizbrauca pie radiņiem, esmu palikusi viena mājās. līdz sestdienas rītam. ko nu? kādreiz bija grūti pierast, ka nu esam divi, tagad - ka esmu viena. varētu iet un meklēt kādu ballīti vai izklaidi, bet uz darbu jāiet. nav vairs tas vecums, kad varēja ballēties līdz sešiem rītā, atnākt mājās uz dušu un pēc tīrām drēbēm, septiņos iet uz darbu un visu dienu priecīgs strādāt. un vakarā turpināt.
 
 
14 March 2019 @ 03:56 pm
 
Es kaut kā aizdomājos par to maindsetu - "es varu darīt lietas, kas citus sāpina, bet neviens nedrīkst mani ar to konfrontēt, jo es esmu tāds cilvēks, kas uz to slikti reaģē".
Tā vispār izklausās pēc ļoti ērtas pozīcijas.
 
 
14 March 2019 @ 12:39 pm
 
kur Rīgas centrā ir publiskās pieejamības datori + printeri?
 
 
14 March 2019 @ 10:33 am
citāti no krāpniecīgām mēstulēm vol.n  
Es gribu, lai Dievs baidās no kāda, kas pienācīgi iegulda fondu Dieva darbos
 
 
14 March 2019 @ 09:17 am
 
es jau kādu laiku esmu ar interesi domājusi, kas iet uz tiem operu seansiem forum cinemas. nu, wonder no more - mamma nopirka biļetes, un mēs iesiem uz Valkīru marta beigās. varētu jau snobēt un iesmiet par augstās kultūras baudīšanu popkorna ielenkumā, bet, no otras puses, šis konkrētais iestudējums ir 5 stundas, un to noteikti var labāk baudīt ērtos krēslos, nevis tajos, ko parasti operā varu atļauties un kur vienmēr kāds blakus nodarbojas ar intensīvu manspredingu.
 
 
13 March 2019 @ 11:08 pm
 
Vai arī tu zini to sajūtu, kad

tu esi, teiksim, stacijā, un tu kindof zini, ka esi gaidījis vilcienu, un pa to laiku tu esi sadraudzējies ar citiem, kas tur kaut ko gaida, tu esi dalījies ar cigaretēm un ar alkoholu un esi izdomājis kaut kādus stāstus ar cilvēkiem un kādam ir šampis un jūs atverat šampi un kāds lasa dzeju un kāds vnk izmisumā auro un jūs skatāties, kā tas cilvēks izmisumā auro un ir sniegs bet visapkārt vēl smaržo pēc pavasara un rūsas un

un tad tev nemanot pienāk vilciens un atveras durvis

un tu ieej pa tām durvīm, ne tāpēc, ka tu to vēlies tagad
bet tāpēc, ka tikai tādēļ tu esi bijis tajā stacijā
 
 
13 March 2019 @ 05:46 pm
 
Google tulks ir tik neciešams. Teju katru reizi, kad to lietoju, tas nevar pārtulkot pa kādam vienkāršam vārdam. Šoreiz tas ir update. Lai vai kā, kādam ir kādi ieteikumi par kādu citu online tulku, kam nav šādu problēmu?
 
 
13 March 2019 @ 12:14 pm
 
pēdējā laikā nenormāli besī, ka es par savām bēdām stāstu tādā veidā, ka cilvēki no sirds apsmejas (tostarp arī psih*, ibio)

/varbūt, ja arī nav tāda pēcnāves dzīve, pastāv tomēr tāda pēcnāves ciba?
Tags:
 
 
13 March 2019 @ 10:50 am
 
beidzot guļu! Wohooo! Sporti joprojām no manis ir too much to ask, bet es ceru, ka gan jau kādreiz atkal
 
 
13 March 2019 @ 02:12 pm
Portugāle maijā  
Meklēju vietu Portugālē ārpus Lisabonas, kur apmesties uz divām nedēļām maijā.
Jauku vietu ar atmosfēru, kur var gan mierīgi pastrādāt (vismaz ciešams internets), gan pabaudīt dabu/pludmali/kulināriju/vietējo kultūru.
Vēlams bez nepieciešamības īrēt auto.

Šobrīd apsveru: Sagres, Ericeira, Sines, Nazare, Zambujeira del Mar - ir kādi komentāri par šiem miestiem?
Varbūt ir pat ieteikumi apartamentiem/brīvdienu mājām u.tml.?
 
 
12 March 2019 @ 09:15 pm
 
kādam ir pieredze ar acālijām? gribu iesēt tās podiņā savā istabā, bet esmu dzirdējusi, ka tās ir jutelīgas. kā man par viņām būtu jārūpējas?
 
 
12 March 2019 @ 03:37 pm
 
"You are taking part to the odourless performance in Jyväskylä Student Theater's performance Broken Heart Story. Here is some information about the odourless show: In this performance, we want to make sure that everyone, who is sensitive to odours is able to watch the theater show. Please make sure that you are not using any kind of parfym or laundry detergent with odour, while watching the show. Smoking is not allowed before the show or during the break time. We hope you will enjoy the performance!"

Bet, bet, bet reizēm, bužinot matus, man šķiet, ka, ja neesmu tos mazgājusi, smaržas ir jūtamas no iepriekšējās dienas. Cerams, neviens tur man nenāks tik tuvu.
 
 
12 March 2019 @ 02:55 pm
Jaunuzņēmumu atbalsta programmas  
Sveiki! 

Vai kādam no jums ir praktiska pieredze ar LIAA Jaunuzņēmumu atbalsta programmām un tieši ar šo punktu:

iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaide
  • darba ņēmējs, par kuru veikts fiksētais maksājums, ir tiesīgs nemaksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli;

It kā jau latviešu valodā un tā, bet tomēr gribēju saprast, vai tas rakstītais tiešām ir tas, kā es to saprotu, proti, ka darbinieks vispār nemaksā ienākumu nodokli šajā atbalsta periodā?

 
 
12 March 2019 @ 12:58 pm
 
kā jūs noveršat uzmanību (mani interesē tieši visādi atsāpināšanas un uzmanības novēršanas paņēmieni (distractions), ne ārstēšana, ārstēšanu es māku un saprotu) no intensīvām sāpēm, ko izraisa pietūkusi, iekaisusi mandele? es pamazām sāku apsvērt bēbīšu stratēģiju vienkārši-vispār-nerīt-siekalas, jo tas ir pārsteidzoši ļoti nepatīkami. gandrīz vai tā, it kā nejauši būtu norijusi kaktusu, haha.

izrādās, man likās, ka angīnas un tām līdzīgie mandeļu čakarētāji ir bērnu un pusaudžu, un atsevišķu īpašu cilvēku ar jutīgām mandelēm lieta, tas ir, acīmredzot kaut kā neapzināti biju pieņēmusi, ka man savā personiskajā kaklā šādi piedzīvojumi vairs nebūs aktuāli.

UPD: paldies, tiku pie laba pūšamā, skatos kaut kādus low-key izglītojošus YouTube video par visādām tēmām, ārstēšanās ir lēnāka, nekā man gribētos (biju gaidījusi, ka temperatūra neturēsies, jo pēdējos jau nezcik gadus tā slimojot uzlec varbūt vienu, divas dienas, un arī drīzāk tikai uz kādu brīdi pēcpusdienā), bet diskomforts ir mazāks
 
 
11 March 2019 @ 09:09 pm
 
"not everyone who lived a thousand years ago has descendants today"
 
 
11 March 2019 @ 11:11 am
 
Pagājusī nedēļa ir beigusies, lai dzīvo pagājusī nedēļa!
Es tik ļoti lepojos un priecājos par saviem talantīgajiem draugiem un paziņām, mani tik ļoti iepriecina tas, ko un kā viņi dara lietas, netieši veidojot man pasauli, kurā es jūtos ērti un priecīgi un ar kuru man gribās dalīties, vicināt rokas un teikt- eu, eu, look at this precious!
manī ir tāds milzīgs maigums un mulsums par visiem Šiem cilvēkiem, ka kaut kādā veidā man ir vismaz nedaudz izdevies kļūt tam/viņiem piederīgai. Un es reti kad jūtos kaut kam piederīga.
Gribās nedaudz apturēt šo sajūtu, vēl nedaudz ilgāk tajā uzkavēties, just to milzīgo maigumu un mīlestibu pret draugiem, līdzcilvēkiem, partneri, prims to atkal aizslauka stress un darbi.
ļoti priecājos par draugu, kurš šo nedēļU arī pavadīja feminisma zīmē, kurš ir blakus un atbalsta. Viņš arī ir viens no tiem, uz kuriem man šodien gribās skatīties un justies pārsteigtai par to, cik ļoti man ir paveicies. Labi, būsim godīgi. par saviem tuvajiem es vienmēr jūtu to "Kā man ir paveicies!", bet man liekas svarīgi to apzināties. Atkal un atkal atskatīties un pamanīt visas tās fantastiski brīnišķīgās īpašības un mijiedarbību, kas reizēm ikdienā kaut kur aizpeld un iejūk starp kaķa spalvām, sarunām par to, ko ēdīsim vakariņās (kartupeļus un humusu, es nesaprotu, kāpēc mēs par to vispār vēl runājam :D ) un nogurumu. Reizēm mani kaitina viņa optimisms un NAV JAU TIK SLIKTI, bet tas kaut kā pielīp, ja ļauj tam pielipt un pavelcies līdzi. Es zinu, ka tā ir viņa izdzīvošanas stratēģija, bet saliekot to kopā ar manu, sanāk diezgan veselīgs mindsets.
Ar to es vnk gribēju atzīties mīlestībā visai pagājušajai nedēļai un cilvēkiem tajā
 
 
11 March 2019 @ 09:31 am
 
Es biju ieplānojusi būt šodien būt saldsērīgi laimīga bet tā vietā raudu visu laiku jo beidzot drīkstu beidzot beidzot beidzot
 
 
10 March 2019 @ 08:45 pm
 
man šķiet, beigu beigās visai foršs raidījums sanācis; turklāt, ļoti daudz mājot ar galvu Iļjas teiktajam, man radās liela vēlēšanās uzzināt vairāk par to kristietības formu, ko pārstāv mūsdienu kvēkeri
 
 
10 March 2019 @ 07:47 pm
 
Vēl viens rezultāts šīm pēdējām šausmīgajām nedēļām ir apņemšanās vairāk rakstīt cibā un arī vairāk komentēt (ne tikai kaut ko pie sevis nodomāt), jo arī tā mēs varam vairāk piedalīties viens otra dzīvē.
 
 
10 March 2019 @ 06:42 pm
 
F-Rated kino dienas mani pašu patiesībā iedvesmo darīt vairāk.

vairāk taisīt fotogrāfijas.
vairāk rakstīt.
vairāk lasīt.
vairāk iet uz ballītēm, runāt, smieties

bet, protams, tad ik pa brīdim ieslēdzas realitātes apziņa un nesaprašana, pa kuru tieši laiku.
 
 
10 March 2019 @ 04:11 pm
 
vegan as in from the Vega planetary system
 
 
09 March 2019 @ 10:00 pm
 
Tiem, kas tāpat kā es joprojām dažreiz skumst, ka Futurama ir beigusies galīgi un pavisam, varētu patikt jaunais Matt Groening multeņ-seriāls Disenchantment. :)