te

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
07:58 am: Un tomēr

Comments

[User Picture]
From:[info]klobex
Date:May 29th, 2008 - 08:56 pm
(Link)
Matemātika akadēmiskajā līmenī (nav iespējams uz to attiecināt vārdu "zinātne") visai pamatīgi atšķiras no tā priekšstata, ko tā rada skolā.
http://plus.maths.org/interview.html
Šeit var atrast interesantu ieskatu tajā, ko var darīt matemātiķis.
Kas attiecas uz eksakto zinātņu un matemātikas saistību - teorētiskā fizika ir ārkārtīgi cieši saistīta ar matemātiku un principiāli nav no tās atdalāma. Pārējās "eksaktās zinātnes" tikai nosacīti ir uzskatāmas par "zinātnēm", jo kā teicis Ernests Rezerfords - "All science is either physics or stamp collecting."
Matemātika pilnīgi noteikti ir sarežģītāka par literatūru,jo tajā ir specifisks pieraksta aparāts, kura apgūšana vien prasa laiku un darbu. Vai šī komplicētība padara to vērtīgāku, ir cits jautājums.
[User Picture]
From:[info]peacemaker
Date:May 29th, 2008 - 10:15 pm
(Link)
Saprotu, ka šeit rakstītais nerada īsti labu iespaidu par mani, taču tā gluži nav, ka par zinātni un karjeru tajā būtu interesējies tikai divas nedēļas 8.klasē :). Taču esmu sapratis, ka no manis lielāka jēga būs literatūrā kā eksaktajās zinātnēs, kuras es pārāk cienu, lai triektos iekšā bez patiešām kaislas, visaptverošas intereses. Literatūrā man tā ir. Matemātikā diemžēl nē.

Par matemātikas sarežģītību salīdzinājumā ar literatūru gan nepiekritīšu. Lai gan zināmu līmeni literatūrā var sasniegt vienkārši ar pamatīgu rakstīšanu/lasīšanu, patiešām labam, profesionālam darbam arī nepieciešams apgūt milzīgu daudzumu specifisku zināšanu par teksta veidošanu, simbolismu u.t.t., nemaz nerunājot par vēsturisko materiālu. Pat ja pirmie pakāpieni matemātikā varētu būt stāvāki, drīz vien arī literatūrā nākas rāpties pāri sienām. Tāpēc ceļa sākuma vieglums, manuprāt, ir mazsvarīgs. Lai darbotos patiešām augstā līmenī, kā literatūrā, tā astrofizikā/whatever nepieciešama pilnīga atdeve. Un patiesībā šis ieraksts bija tieši par to.

Par teorētiskās fizikas un citu zinātņu savstarpējām attiecībām labāk nesākšu runāt. Ne tāpēc, ka man būtu kādas pretenzijas pret fiziku (drīzāk otrādi), bet tāpēc, ka jebkādu divu lietu vērtības salīdzināšana man šķiet pretdabiska. Turklāt šādas diskusijas nekad labi nebeidzas.

Bet, uhh, paldies par ierosināšanu uz pārdomām par šo tēmu. Tas vienmēr ir noderīgi.
Powered by Sviesta Ciba