Otīlija's friends

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 50 vecākus

Friday, August 26th, 2016


str

10:59a
28.augustā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā no plkst. 10.00 līdz plkst.16.00 norisināsies Spēļu un rotaļu diena. Aizvadot vasaras brīvlaiku un sagaidot skolas gaitu sākumu, muzejs aicina mazus un lielus apmeklētājus piedalīties dažādās seno laiku un mūsdienu spēlēs un rotaļās, līdzdarboties rotaļlietu tapšanā un izspēlēties pēc sirds patikas. Spēles un rotaļas ir gadsimtiem sens veids, kā bērnus saistošā veidā iepazīstināt ar dabas norisēm un lietu pasauli, veicinot bērnu garīgo un fizisko attīstību. Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas.

(ir ko piebilst)

sirdna

9:06a
Tehnoloģiju ceļi ir neizdibināmi. Nomira kaut kas sakarā ar aizdedzi, tā bija interesanta informācijas ķēde pati par sevi.

Meitene pie galda: Jums tur nomira krāms X, mums jāpasūta no kaut kurienes, būs jāpagaida.
Es: OK

Vēlāk sarunā ar autobūves ekspertu es mēģinu mētāties ar terminiem, kuru nozīmi, kā man liekas, es nojaušu. Ievelku pierē diezgan komplicētu rievu, kurai vajadzētu paust vēsti, ka esmu-šo-to-pieredzējis-dzīvē-un-guvis-pieredzi-un-zināšanas-un-liktens-triecieni-mani-tikai-viegli-uzjautrina, un tā nevērīgi piezīmēju, ka man, ziniet, ir palidojis krāms X. Nu, lai izliktos, ka man ir normāla mašīna, kurai viss lūzt un brūk, un tāpēc es to lamatu pazīstu caur un cauri, hehe, vēl vienu viskiju.

Autobūves eksperts man dara zināmu, ka krāms X dabā neeksistē.

Lai gan man šķiet, ka eksperta prasmes pārsvarā plaukst auto uzbūves slāviskajā versijā (perģikalka, ujobina un fiņķifļuška kā detaļu apzīmējumi), tomēr izvēlos atkāpties parastajās pozīcijās, kurās esmu iegaumējis, no kuras puses mašīnā lej degvielu un viss.

Lai nu kā, auto man tiek atdots, un tas pārvietojas bez rīstīšanās un noslēpumainām indikatoru paneļa gaismām. Bet tagad tas ieguvis citu nelāgu niķi. Senās dienās, ieliekot lietas atpakaļgaitā, atpakaļskata spogulī iemirdzējās bilde no autiņa aizmugurē novietotas kameras, aplam praktiska padarīšana, un man vēl tagad skan ausīs divu daiļu dāmu sajūsmas spiedzieni, kad viņas pamanīja šo mazo tehnoloģiju brīnumu. Lūk, un mans beibju magnēts tagad principā darbojas, tikai ar dažu sekunžu aizturi, kas stipri bojā efektu un viegli kaitina.

Kāds sakars aizdedzei ar kameru? Kas zina. Tā ir kā susliks stepē - tu viņu neredzi, bet viņš tur ir.

(ir ko piebilst)

jojo

6:58a
sagurst no šitā karstuma -
bet jauki uz ielas redzēt cilvēkus vasaras kleitiņās -

(3 comments | ir ko piebilst)

Thursday, August 25th, 2016


krii

10:37p
Mazliet folkloras no draudzīgām, žūpīgām salām

https://www.youtube.com/watch?v=MZ35SOU9HTM

(7 comments | ir ko piebilst)

vistu_zaglis

6:52p
Fragments no ideālās pasaules likumdošanas:

"Vijoles un pūšamo instrumentu spēles iemaņu apgūšana veicama tam speciāli paredzētās, ar atbilstošu skaņas izolāciju aprīkotās telpās, kas atrodas ne mazāk par 5 kilometriem no tuvākās apdzīvotās vietas."current music: Madrugada / The Kids Are On High Street

(5 comments | ir ko piebilst)

amanita

6:51p
Atvēru pāris interneta veikalus, jo jāsāk domāt par bērnu nopakošanu rudens cēlienam un bērnudārzam, bet aizvēru ciet. Nespēju tam vēl kārtīgi pievērsties. Vēl vasara galvā.

(1 comment | ir ko piebilst)

str

5:54p

(ir ko piebilst)

lavendera

2:32p
vīrieša rokā atradās katedra, no kuras tecēja asinis
(BNS)

(ir ko piebilst)

sirdna

1:58p
Šodien braucu ar taksi. Liekas, pirmo reizi mūžā. Ļoti satraucoši.

(8 comments | ir ko piebilst)

unpy

1:10p
Tviterī skatītāja piezīmes.

Vienīgā interesantā ziņa bija, ka Kataras princese Londonā pieķerta orģijā, kurā seksuāli izklaidējusies viena ar septiņiem vīriešiem un arī šī ziņa, protams, izrādījās māņi vien, taču tviteri ļoti labi raksturo. Viss pārējais, kā parasti - "ķirši, ķirši".

(1 comment | ir ko piebilst)

rasbainieks

1:01p
šonakt pie piesmietā rīgas logo (viņš, starp citu, ir krietni iedauzīts un caurumains) no mūsu mīļā horvāta (viņu jūs vislabāk pazīstat kā neoplazmas elkoņsekstinga upuri) telefona atskaņojām vokāli instrumentālā ansambļa ministry skaņdarbu jesus built my hotrod un šķiet ka arī šo to no butthole surfers un maigi tresījām pačku
no regrets

(2 comments | ir ko piebilst)

str

11:55a
pilsētas sēnes


aug )

(1 comment | ir ko piebilst)

perkons

10:02a
Taisot ciet jostu, pārraut siksnas metāla sprādzi – lūk tas ir īsts Kung fu.

Ievērojot tradīcijas, pēc jaunas būtu jābrauc uz Prāgām...

(1 comment | ir ko piebilst)

kramers
9:05a

(1 comment | ir ko piebilst)

jojo

6:55a
pateicības:
māja, ko dzesināt,
draugi, par kuriem uztraukties,
brīvdienu plānošana,
mācības,
dzīve. njā.

(ir ko piebilst)

jojo

6:45a
eju gulēt ar vistām, mostos ar gaiļiem. tā ir patiesība. mostos četros (atkal) un gulēt eju ap pusvienpadsmitiem. bet tāpat ar gaiļiem.

izlasīju par itālijas zemestrīci - aizvakar jokoju ar (itālu) kolēģiem, ka tas nav godīgi, mums ziema desmit mēnešus gadā (nu, labi, un visskaistākā gaisma pasaulē), kamēr viņiem saule, labs laiks un vel visādi labumi. toties mums nav zemestrīču, šodien varētu piebilst. būšu mācībās, bet jāuzraksta līdzjūtības šā kā tā - cerams, viņu ģimenēm viss labi - šis darbs mani ir ļoti mazām, vieglām un personīgāk saitiņām iztinis krustu šķērsu pa visu Eiropu un tagad tin pa pasauli. pasaule ir maza, patiešām maza.

(ir ko piebilst)

Wednesday, August 24th, 2016


fedrs
11:28p
Klusas sarunas publikā, klausoties meistarklases lektorus:
- Un pēc kāda standarta jūs drukājat? ISO 12467:2004 vai ISO 12467:2013?
- ISO 12467:2016 - nokačāju beta versiju.
- O-o-o!

(ir ko piebilst)

begemots

10:09p
Parc del Guinardó


(6 comments | ir ko piebilst)

indulgence

7:34p
doma par valsti 1917. gadā

1917. gada 22. decembrī Rīgas Latviešu biedrības namā sanāca latviešu sabiedrisko darbinieku sapulce A. Krastkalna vadībā – ~200 dalībnieku, lielāko tiesu no Tautas partijas. Nolēma lūgt "Vācijas valdību, pie miera līguma par to rūpēties, ka no latviešiem apdzīvotie apgabali, proti: Kurzemes guberņa, Vidzemes guberņas 4 dienvidus apriņķi un Vitebskas guberņas 3 rietumu apriņķi tiktu savienoti par vienu autonomu valsti – Latviju".

Paegle Spricis. Kā Latvijas valsts tapa. – Rīga, 1923. - 157.-158. lpp.

(ir ko piebilst)

jubilacija

6:47p
dienas citāts

Zvaigznes saksesa (veiksmes stāsta) pamatā ir mana absolūti banālā gaume [..].
/Vija Kilbloka/

(1 comment | ir ko piebilst)

vistu_zaglis

2:53p
2016. gada augusta nogalē atklāju sev radošo kolektīvu Juno Reactor.

Dārgie kaimiņi, ja jūs lasāt šīs rindas – es ļoti atvainojos.


current music: Juno Reactor / Pistolero

(5 comments | ir ko piebilst)

sirdna

3:38p
Vai tikai man liekas, ka ciba pēdējās nedēļas laikā ir cepusies vairāk nekā citreiz gada laikā?

(11 comments | ir ko piebilst)

lavendera

3:26p
Vai es pareizi saprotu, ka "Šveinšteigers" burtiski varētu tulkot kā "cūkpisējs"?
Ir gan tiem vācvalodīgajiem interesanti uzvārdi!
Kaut gan varbūt man ir samaitāta fantāzija - iespējams, futbolista sencis pirms daudziem gadsimtiem, rīta tumsiņā no būdeles laukā tenterējot, paklupis pār ruksīti.

(ir ko piebilst)

indulgence

2:02p
PV popularitāte

"Pagaidu valdību šinīs viņas grūtos pienākumos sirsnīgi un ar pārliecību atbalstīja tikai šaurāka, attīstītāka sabiedrības daļa, kamēr plašās tautas masās viņai vēl nebija stipra un vispārēja atbalsta."

Via: Paegle Spricis. Kā Latvijas valsts tapa. – Rīga, 1923. - 227. lpp.

(4 comments | ir ko piebilst)

indulgence

1:20p
par sociķiem

1918. gada 10. decembrī vācu kareivju vienība ielauzās sociāldemokrātu sapulcē Liepājā, atklājot uguni un nošaujot 2, ievainojot 10 un arestējot 150 sapulces dalībniekus.

LVVA, 14. f., 1. apr., 14. l., 4. lp.

(ir ko piebilst)

jojo

11:53a
lalalalalala


(3 comments | ir ko piebilst)

indulgence

12:51p
1918. gada novembris-decembris Bankava atmiņās

1918. gada 14. novembrī Rīgas vācu zaldātu padome publicēja paziņojumu, ka pārņem kārtības un miera uzturēšanas funkcijas, atzīst civiliedzīvotāju tiesības uz politisku darbību. - 13. lpp.

15. novembrī pie Rīgas policijmeistara Fūrmaņa notika apspriede, kurā piekrita sadarboties ar Latviešu Nacionālo Padomi, nolēma organizēt zemessardzi. LNP izlaida uzsaukumu reģistrēties. - 14. lpp.

LKNS 15. novembrī nolēma nesadarboties ar [Vācijas valdības pārstāvi] Vinnigu, priekšroku dodot sadarbībai ar zaldātu padomi. - 15. lpp.

Neraugoties uz to, ka katra stunda bija no svara, strīdi starp LNP un Rīgas bloku turpinājās, nenonākot pie konsensusa. (..) Strīdi nebūt nebija principiālas dabas, bet runa gāja par vienas vai otras grupas "prestižu" un nākošās valdības personālo sastāvu. - 16. lpp.

17. novembrī M.Valters informēja LKNS par jaunās Pagaidu valdības sastāvu ar to pieprasīto K. Ulmani priekšgalā. No LKNS tika prasīta piekrišana J.Zālīša iecelšanai par apsardzības ministru, kam Savienība piekrita. - 19. lpp.

Pēc [Latvijas proklamēšanas] akta vācu zaldātu padomes loceklis Grabovskis teica Bankavam: "[neviens] netic, ka te kas nopietns iznāks. Pilsētas priekšnieks Goeslers muižniekus mierinājis, ka šī teātra izrāde, ko latvieši tik svinīgi rīkojot, neko nekaitot." - 22. lpp.

Decembra beigās Binkavs par sarunu Ventspilī ar pilsētas galvu Fr. Kārkliņu: Ziņas par Tautas Padomi un Pagaidu valdības darbību ļoti trūcīgas. Okupācijas vara gan sabrukusi, bet atmiņas par viņu tik ļaunas, ka vienīgo glābiņu ļaudis domājot atrast lielinieku uzvarā. (..) Nav brīnums, ka tādos apstākļos lieliniecisma propagandai radās auglīga zeme un tās iespaidā atradās nevien strādnieki, bet arī liela daļa pilsoņu. - 28. lpp.

Via: Bankavs J. 1919. gads: lielo notikumu mazās epizodes. – Karma: Rīga, 1935., 159 lpp.

(ir ko piebilst)

kramers
12:48p
— Сема, шоб ты знал, девушка должна уметь закатывать три вещи: банки, глаза и истерику!
— Да-да, и губу.


— Видеть вас — одно удовольствие. Не видеть — другое.


— Сёма, ты каких женщин предпочитаешь: умных или красивых?
— Ни тех, ни других! Ты же знаешь, что я люблю только тебя.

(ir ko piebilst)

vistu_zaglis

11:39a
Nē, te pat negribas nekādus nepieklājīgus vārdus teikt.

Nē nu viss normāli, jā, taisi žurnālu, saskaņo, labo, saskaņo, izmet lapas un tā vietā ieliec citas lapas, saskaņo, pārkārto un pārbīdi visu saturu, saskaņo, izmet vēl kaut kādas lapas, to vietā ieliec jaunas lapas, saskaņo, palabo to, palabo šito, saskaņo.

Un tad, bļaģ, uzzini, ka visai tai durai mainās izmērs. Jā, uz mazāku.

Screw you, guys, I'm going home.


current mood: Dear life, let's start over
current music: Madrugada / Blood Shot Adult Commitment

(1 comment | ir ko piebilst)

indulgence

11:54a
virsnieku rezerve

Līdz decembra beigām virsnieku rezervē bija ap 360 vīru. Izsniedza kartiņas saņemt pusdienas un vakariņas vācu armijas apgādes punktā Valdemāra ielā pie Miera ielas. - 17. lpp.

Decembra vidū (pirmie padsmitie datumi) izsniedza šautenes, sākās ierindas mācības. Dažas dienas virsnieku rezerves rota devās uz britu kara kuģi Eksporta ostā, kur flotes instruktori tos apmācīja "Lewis" patšauteņu lietošanā (tulkoja kapitans Ķīselis). (..) Decembra beigās pirmā latviešu daļu parāde Brīvības un Stabu ielu stūrī, kurā piedalījās virsnieku rezerve, studentu rota un dažas mazāka sastāva vienības. Bez ierindas mācības citu nodarbju nebija. - 18. lpp.

2, janvārī virsnieku rezervei izsniedza papahas, puskažociņus, stulpiņus (garos zābakus), mugursomas, dažus kilo cukura un maizi. Vakarā izmaksāja 25 rubļus katram. - 19. lpp.

Plkvltn. Penčuks. No Rīgas līdz Ventai un atpakaļ. // Latvju varoņu gaitas. / Fr. Virsaitis – Literatūra: Rīga, 1938., 266. lpp.

(ir ko piebilst)

sirdna

11:22a
Runājot par cilvēku pievilcību, tā ir ļoti mainīga.

Sacīsim, spēlējot kārtis, ja man uz rokām ir divi pāri, bet oponentam trīs divnieki, tad oponents strauji zaudē pievilcīguma punktus un kļūst neglīts kā miskastes aizmugure. No otras puses, tirgus pārdevēja, kura man no pieciem eiro mēģināja izdot 15 eiro atlikumā, jo bija izkūkojusi prātu, kļuva simpātiska, tīri platoniskā nozīmē, bet tomēr.

(3 comments | ir ko piebilst)

str

11:19a
ПАМЯТКА ПО ВЫЖИВАНИЮ СРЕДИ ЕНОТОВ

http://www.liveinternet.ru/users/bahit/post396686396/

( ja nu gadās)

(ir ko piebilst)

unpy

11:04a
Interesanti.

Ir cilvēki, kuri tiešām iegulda daudz darba, lai apkārtējie viņus uztvertu kā nepatīkamus. Tiešām ir tā vērts, kur fiška?

(8 comments | ir ko piebilst)

perkons

10:57a
Šorīt, esot stāvvietā, pamanīju, ka, pie pāris vietu tālāk esošā KΙΛ stūres sēdošā omīte, pirms braukšanas uzsākšanas, pārmeta krustu.
Tajā visā bija kaut kas sirsnīgi komisks.
Kā kādā filmā.

(10 comments | ir ko piebilst)

indulgence

10:03a
par vegānismu landesvēra latviešu vienībās 1918. gada decembrī

"Pirmām vienībām uzturu izdeva Rīgas pilsētas valde savās ļaužu virtuvēs. Rīgā toreiz bija liels pārtikas vielu trūkums. Ļaužu virtuvēs, kādas toreiz Rīgā bija vairākas, viss uzturs sastāvēja no sautētiem burkāniem, kāļiem, lopbarības bietēm. Pat kartupeļus deva tikai dažas reizes nedēļā. Citu taukvielu, izņemot margarīnu, nedabūja. Katru nedēļu ceturtdienās pusdienās izdeva gaļas zupu ar ļoti mazu zirga gaļas gabaliņu – ap 80-100 gr. (..) 31. decembra vakarā virsnieku rezerves rotai izsniedza franču parauga bruņu cepures un puskažociņus. (..) Kad nu sāka izdot bruņu cepures un puskažociņus, izrādījās, ka rotā atrodas tikai apmēram puse no visiem karavīriem. (..) Pārējie rotas karavīri izklīda un rotā vairs neieradās." – 9. lpp.

Virsnieku rezerves rotā bija [reģistrēti] 264 virsnieki un instruktori, bet Rīgu atstāja 132 vīri. - 13. lpp.

plkv. Apsīts. Par Kalpaka bataljona gaitām 1918./19. g. // Latvju varoņu gaitas. / Fr. Virsaitis – Literatūra: Rīga, 1938., 266. lpp.

(4 comments | ir ko piebilst)

jojo

6:45a
+32

sēžu no sešiem, visas durvis uz dārzu līdz kājai vaļā, visi logi vaļā - vēdinu un dzesēju māju. cerams, mani susliki, abi dzīvosies mājās, pa dienu visus manus labos nakts darbus nepadarīs par nebijušiem un sēdēs aiz aizvilktiem aizkariem un aiztaisītiem logiem. vakar bija līdzējis, vakar vakarā iekšā bija vēsāk nekā ārā.

pateicības:
silts, otro reizi patiešām silts šovasar (un man parasti siltums ne pārāk),
māja, un līdz darbam vēl joprojām desmit minūtes ar auto (ak, viss drīz mainīsies - brīvdienas iet uz beigām),
Agneseei kāja dzīst labi,
šodien vingrošana,
mašīna

a propus par mašīnu, liekas, ātrumkārba jāmaina (automāts).

(ir ko piebilst)

Tuesday, August 23rd, 2016


unpy

11:18p
***

Jēziņ, pirms laika bija diskusija par to, vai labāk trenēt personīgo izturību pret visa veida apvainojumiem, vai labāk trenēt sabiedrību, lai visa veida apvainojumus neizsaka. Man arvien šķiet, ka pirmais variants ir labāks, sāku trenēties pirms daudziem gadiem un, ziniet, mana subjektīvā pasaule kļūst ar katru gadu arvien labāka.

(31 comments | ir ko piebilst)

unpy

8:37p
Laika vērotāja piezīmes.

Labi, ka uznāca gabaliņš zilu debesu, varēju aiziet līdz veikalam.

(ir ko piebilst)

pa_leeto

[ aiz ]
7:42p
dindinIZPĀRDOŠANA iet vaļā!

iPad, Millet ziemas jaka, Crocs apavi, Nike Air botiņas, lina pirtssvārki, LowePro fotosoma, Lonely planet ceļvedis & 100 citu iekārojamu lietu, kas jāķer ciet ar steigu :) 
Visi labumi & kā pieteikties - šeku reku.

(2 comments | ir ko piebilst)

krii

7:17p
Sennebijalijisfak!

(6 comments | ir ko piebilst)

fedrs
6:13p
Redzot to cepienu, man uzreiz nāk prātā, cik sen, cik sasodīti sen nav ēsti cepti kartupeļi. Piezīme sev - ideja vakariņām.

(5 comments | ir ko piebilst)

sirdna

4:01p
Eu, man vajag epitāfiju.

Pagaidām varianti:

"Nu, vai tev jau arī tā kā nebūtu laiks?"
"Es jūs no zemes apakšas dabūšu rokā!"

Būs jāpastaigā pa kapiņiem, jāpasmeļas iedvesma.

(18 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, August 24th, 2016


str

10:56a
145. Kāds laiks Bērtulī, tāds visu rudenī.
/J. Jansons, Smiltene./

3146. Ja Bērtuļa dienā lietus nelīst, tad to rudeni ir
daudz ugunsgrēku. /H. Laimiņš, Druviena./

(5 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, August 23rd, 2016


sirdna

3:45p
Reiz pieķeksējos kaut kādā taro saitē, un tagad šie pāris reizes nedēļā sūta vēstis, ka manā dzīvē tuvojas Lūzuma Punkts, viss tāds ar lieliem burtiem un zvārguļiem. Nevis tāds parastais, bet kaut kas epohāls, kvantu lēciens ar trīskāršo salto, pa nopietno, tātad. Bet nu uz to ir riktīgi jāsataisās, savādāk no pārslodzes var aizbraukt jumts vai, vēl trakāk, lielā iespēja paliks neizmantota un vilciens aizbrauks, sliedes novāks un klauni pametīs pilsētu. Neatceros, laikam atlaižu sezonā par 39.99 dolāriem varēja pakonsultēties un sagatavoties zelta siekiem, kuri birs man virsū pa vidu starp romantiku un panākumiem.

Forši, ka tik bieži notiek tādas fantastiskas iespējas. Tas vieš manī optimismu un dzīvesprieku.

(ir ko piebilst)

unpy

2:31p
Redz, kā.

Malacis Kristaps, šitā ir jācīnās par publicitāti! Astrologs iesaka 1.septembrī bērnus uz skolu nevest.

(6 comments | ir ko piebilst)

dienasgramata

12:31p
DELFI. Policisti steidz palīgā bezpalīdzīgā stāvoklī atstātiem kaķiem.

(1 comment | ir ko piebilst)

lavendera

11:41a
Ak kungs

Vienmēr brīnījos par cilvēkiem, kas skrejriteni sauc par pašriti, līdz nupat atradu šo vārdu kā literārās valodas sastāvdaļu internetā tēzaurā (ar norādi Latviešu literārās valodas vārdnīca, izdota pagājušajā gadsimtā).

Varu derēt, ka vārdnīcas autori, piemēram, komandējumā uz Londonu vai atvaļinājumā uz Taizemi pārvietojas ar pašlidi.

(1 comment | ir ko piebilst)

lavendera

9:42a
Mihaila Čekova Rīgas Krievu teātra aktrisēm Veronika Plotņikova otro reizi kļūs par māmiņu. Lomas, kurās Plotņikovu aizvietot nav iespējams uz laiku tikts noņemtas no teātra repertuāra.

Izdevums atrada aktieri izdeldējušu, depresijas mocītu.

(ir ko piebilst)

rasbainieks

10:55a
uz jaunāko cibas krustakaru fona ierezonēja internetos priekšā izskrējis nīčes (!) citāts
(divās valodās, neviena no kurām nav vācu, piedošanu)
the growth of wisdom may be gauged exactly by the diminution of ill temper
рост мудрости можно точно измерять степенью уменьшения злобы

(24 comments | ir ko piebilst)

sirdna

10:50a
Gauži slavenajam Godvina likumam (jo garāka ir diskusija tīklā, jo lielāka iespēja, ka tiks piesaukts Hitlers un nacisms) vajadzētu lokālo variāciju, piemērotu Latvijas unikālajam kultūrvēsturiskajam mantojumam un dzīvesziņai. Kas mums tāds Hitlers, sīka ute.

Putins un Krievija liekas piemēroti kandidāti - jo ilgāk runājam, jo lielāka iespēja, ka oponentam taps piedēvēta VVP dibena laizīšana un kalpošana Krievijas interesēm.

(7 comments | ir ko piebilst)


> 50 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba
hackers counter system