16 June 2009 @ 07:45 am
Kur ir bārdas epilators?  
Kopumā es nepiekrītu radikālam feminismam. Esmu droša, ka ir profesijas, kuras labāk spēj izpildīt viens vai otrs dzimums. Es ticu, ka sievišķais dzimums pēc defaulta ir smukāks un attiecīgi ir nolemts pucēšanās lāstam. Tāpat es arī nejūtos apkrāpta ar tradicionālo rietumu ģiemens modeli, durvju atvēršanu un citiem ikdienas sīkumiem. Tomēr mani mulsina sievietes - cietējas loma sabiedrībā. Lielisks piemērs šim fenomenam ir apmatojuma likvidēšanas industrija.

Rietumu sabiedrībā bagātīgs kažociņš un meitenes kājām (un prefereblī jebkur atskaitot galvas matu daļu) netiek vērtēts diez cik pozitīvi. Tamdēļ eksistē vesela industrija kas piedāvā 6-8 distinktīvus veidus kā no liekajām spalvām atbrīvoties. Trešdaļa no šīm metodēm darbojas ļoti īsu laiku, otra trešdaļa ir augstākā mērā sāpīga un pēdējā ir izcili dārga / eksperimentāla.

Vīriešiem aug bārda no kuras lielākā daļa rietumpasaules indivīdu atbrīvojas +/- katru rītu. Kā vienīgais konvenciālais palīglīdzeklis tās aizvākšanai tiek piedāvāts skuveklis. Veikalu plauktos es neesmu manījusi vīriešu bārdas vaksu vai bārdas epilatoru. Tā vietā ir ļoti bagātīgs klāsts losiojonu, putu, afteršeivu, gēlu un citas kosmētikas, kuras uzdevums ir nodrošināt maigu un patīkamu skūšanās procesu.

Ir atrodama ļoti daudz dažādu diskomfortu radošu produktu / servisu patērēšanas prevelence femīnajā tirgus segmentā: Badošanās diētas, augstpapēdenes, mežģīņu apakšveļa, tanga, korsetes, dažādas smukumoperācijas, zeķbikses, ienadžu izņemšana etc.

Konceptuāli man nav nekas iebilstams pret augstākaprakstītajiem produktiem. Mani interesē tas vai sievietes - cietējas loma ir izvēlēta tīri balstoties uz fizioloģisku sieviešu pārākumu, vai arī tā ir maskulīnās / patriarhālās sabiedrības uzspiesta?
Tags:
 
 
( Post a new comment )
Sindra[info]galadriela on June 16th, 2009 - 10:23 am
Tev gan pārdomas pulkstens 7.45 no rīta.
O_O
(Reply) (Link)
pastkartes[info]pastkartes on June 16th, 2009 - 10:39 am
Ja pieņem, ka maskulīnā / patriarhālā sabiedrība ir sakņota fizioloģiskās atšķirībās, jautājumam zūd jēga.
PS Akadēmiskais gads ir uzsācies visai patīkami, izskatās, ka nebūšu drebošs fiziskas sagrāves iemiesojums.

-JS
(Reply) (Link)
amidars[info]amidars on June 16th, 2009 - 11:09 am
Es domaaju, ka taa ir pashu sievieshu izveele. Ja peec visa uzskaitiitaa nebuutu pieprasiijuma, tad nebuutu arii piedaavaajuma.
(Reply) (Link)
her_crow[info]her_crow on June 16th, 2009 - 11:19 am
es domāju, ka tie ir vīrieši, kas speciāli liek sievietēm ciest, jo tās kuces par tālu ir atgājušas no plīts / par daudz atļaujas.

laikam to var uzzināt, ja noskaidro, kurš dzimums ir izgudrojis lielāko daļu sieviešu kažoka likvidētājlīdzekļu.
(Reply) (Link)
Axa[info]axa on June 16th, 2009 - 02:28 pm
es jau domāju tas ir tāds kultūras moments, kas raksturīgs visām civilizācijām/laikiem, lai nodrošinātu vispārīgu dzimuma segregāciju - visādu iezemiešu ciltīm tie ir dažādi pīrsingi vai tetovējumi, mūsdienu sabiedrībā attiecīgi atspalvošanās, personīgās higiēnas un tērpu stils, kas nosaka tavu piederību vienam vai otram dzimumam/seksualitātei

(Reply) (Link)
klobex: Vanity[info]klobex on June 16th, 2009 - 05:34 pm
Tā ir konkurence. Esmu dzirdējusi par viedokli, ka bez-spalvaini cilvēki citu cilvēku acīs ir inherenti skaistāki par spalvainiem - tas saistīts ar atšķirīgumu no dzīvniekiem. Tā kā sievietes sacenšas par tēviņiem un visai pamatīgu laiku tas bija tāds kā vienīgais sievietes uzdevums noteiktā vecumā augstākajās sabiedrības kastās, un vēl joprojām bieži tiek uzskatīts par svarīgāko no sievietes uzdevumiem, tad savstarpējā sācensība ir plaukusi un plaukusi un pacēlusi latiņu līdz "normas" līmenim.
Ja visas sievietes reizē neskūtu kājas, tad vīrieši būtu spiesti samierināties ar neskūtām sievietēm. Tachu vienmēr atrastos kāda, kas izdomātu uzlabot savas izredzes ,izceļoties attiecībā pret pārējām.
(Reply) (Link)
virus[info]virus on June 16th, 2009 - 07:39 pm
Mūžīgā tēma par dzimumu dimorfismu. :D

Nu, droši vien tikpat relevants jautājums būtu, kādēļ pēdējos 50 gadus (izņemot pēdējos 3 or so) sievietēm nav bijis obligātāis militārdienests.

Bet es nenoliedzu, ka vairumā lietu sievietēm ir grūtāka dzīve
(Reply) (Link)