16 January 2007 @ 10:57 am
Gribēt mazāk nav vērts.  
Man šķiet, esmu apmaldījusies pieņēmumos par citu cilvēku patiesībām. Varbūt kaut kur sevis pašattīstībā esmu pieļāvusi kļūdu uzskatot, ka svarīgi sasniegt patstāvības un pieaugšanas kalngalus pēc iespējas ātrāk. Varbūt šādā veidā esmu kaut ko ļoti svarīgu palaidusi garām. Varbūt orangutānu, mazgadīgo alkoholiķu un bārbiju dzīves periodā arī var gūt svarīgas mācības, kuras, vai kuru trūkums izrādīsies nozīmīgs kaut kad vēlāk.
Tā nu es te sēžu iespiesta biroja kostīmiņā un pašā birojā, galvā perinot savas lieliskās un pilnvērtīgās dzīves līkločus. Savā nepieredzējušajā vecumā, pieliekot tiešām apsveicamas pūles, esmu veiksmīgi atbrīvojusies no dīkdienības un ticības cilvēkiem. Es nevaru ciest filmas par un ap mīlestību, kur protagonistiem vienmēr beigās klājas tik neiedomājami labi un droši vien man mazliet skauž svešu cilvēku laime. Un, kas par to, ka sili, no kuras man ir tas bezcerīgais prieks lakt, izvēlējos es pati. Tas nepadara svešu suslu sliktāku vai mazāk iekārojamu.

Nav svarīgi pieļāvu kļūdas vai nē, kaut kādu taku es te margoju un kaut kādas cerības meģīnu atspēkot. Ko un kāpēc droši vien ir tikai un vienīgi mana daļa.

Vai ir iespējams zināt par daudz?
 
 
Forma: Noguris
Fons: Moby "The Great Escape"
 
 
( Post a new comment )
Sindra[info]galadriela on January 16th, 2007 - 12:29 pm
Man gan patīk filmas par mīlestību. Tās ir skaistas, emocionālas, iedvesmojošas.

Kā rodas nepatika pret love story filmām? Principā šāda veida filmas ir pielīdzināmas pasakai. Bet kapēc nav nepatika pret pasaku filmām? Skatoties pasaku filmu Tu pieņem tās pasaules noteikumus. Tas ir vieglāk, jo Tev uzreiz pasaka, ka darbība nenorisinās šajā pasaulē. Ar mīlestības filmām ir citādāk. Tā ir pasaka, kura ir ielikta mūsu pasaulē. Un mēs zinam, ka dzīvē tā nenotiek. Un filma man atklāti cenšas melot. Un gribas, lai arī Tev kā filmas protagonistam klātos neiedomājami labi. Bet iespējams, ka Tavs stāsts vēl nemaz nav sācies.. Un Tev klāsies vēl labāk nekā filmu tēliem. Protams, pastāv arī iespēja, ka Tev nekad neklāsies tik labi kā filmas tēliem..

Ko gan Tu vēl vari gribēt no dzīves? Tev ir darbs, būs izglītība. Esi jauna un skaista. Tu dzīvo normāla cilvēka dzīvi. No rīta celies, dodies pa savām ikdienas darīšanām un vakarā pārvelcies mājās un atlūzti savā gultā. Brīvdienas velti saviem hobijiem. Tā dzīvo lielākā daļa ļaužu. Tev liekas, ka tādai dzīvei nav jēgas? Lielā dzīves jēga nav noskaidrota... Tev gribas vairāk?

Tiekties uz sapni ir labi. Tikai vai Tu zini, ko tieši vēlies sasniegt? Ja zini, tad dari visu, lai šo ieceri īstenotu. Ja nezini, tad no sākuma sameklē savu sapni.
(Reply) (Thread) (Link)
Nui: Plīvurs[info]nui on January 16th, 2007 - 03:38 pm
Ne par sapņiem šoreiz ir stāsts. Es zinu savus mērķus un man domās ir ieveltnēti celiņi, pa kuriem mēģināt tiem piekļūt.
Es šaubos vai lielākajai daļai ļaužu dzīvē nav piedzīvojumu/pārdzīvojumu. Darbs/mājas->mājas/darbs ir tikai tāda dzīves parenhīma. Kaut kas ar ko piepildīt lielo masu. Ja cilvēks ir neapmierināts, tad ne jau ikdienas rutīnā parasti slēpjas problēma, bet gan ikdienas un neikdienas mazajos un ne-mazajos prieciņos un ne-prieciņos.

Filmas, kas pārsātinātas ar bezveidīgu romatiku ir bezcerīgi tālu no realitātes. Tās sola cilvēkiem labo, kas pie viņiem visdrīzāk nekad arī neatnāks. Jo tas pats vairākums ļaužu, kas dienas beigā atslēdzas savā gultā savā dzīvē, lai cik arī tā lieliska vai nelieliska nebūtu, nav satikuši pārsladinātas romatikas vēsmas. Ikdiena ir daudz pliekanāka un vulgārāka. Tas, ka kāds mūs ir veiksmīgi pasargājis no zema intelekta un zemu tikumu sabiedrības (jo mums ir relatīvi saprātīgs darbs un relatīvi saprātīga izglītība), ir šausmīgi jauki. Diemžēl kopā ar lielākām iespējām nāk arī augstākas prasības pret dzīves kvalitāti.

Iespējams, ka esmu ne tā uzrakstījusi, jo, pricnipā, negribēju pasaulei paziņot, ka man klājas tā nelāgi, viss ir slikti un vispār man vajaga jaunu dzīvi. Man pricnipā klājas labi, tikai manai ne-ļoti-ļoti-izsmalcinātajai gaumes izjūtai, kā tas nereti notiek ar lielāko-daļu-ļaužu, gribas brīvdienas un mazos ikdienas prieciņus mazliet vairāk, kā viņi jau ir pašlaik.
(Reply) (Parent) (Link)