Ļoti gribu maiku ar bildi (tādu, kādas kādreiz tirgoja pēc rokkoncertiem): 'Ļaujiet ķenguram gulēt kā viņam patīk'
Ļoti gribu maiku ar bildi (tādu, kādas kādreiz tirgoja pēc rokkoncertiem): 'Ļaujiet ķenguram gulēt kā viņam patīk'
Posted by: porcelāna lellīte (neraate)
Posted at: 4. Marts 2021, 23:54
|
Kur es tur par tuksnesi? Ļoti daudziem augiem ir vajadzīgi specifiski apstākļi, ja pie mājas grib piejūras stila dabisko pļavu, tā ir ne tikai jānopļauj, bet jānovāc. Bioloģiskā daudzveidība ir ļoti smalka lieta. Pazūd putniņš, izbeidzas kociņš, jo tā sēklas nevar fermentēties konkrētā gremošanas sistēmā. Dabā vispār notiek attīstība, bet pat ja cilvēku izņem no šī vienādojuma, mēs aiz sevis daudz ko atstāsim. Arī milzīgas monokultūru platības. Galu galā arī kosas un papardes kādreiz bija milzīgas un auga mežos. Ja tu atkāptos no tā, cik slikti ir tas, ka audzē lopus un kādās mēs vispār esam augstās domās par sevi, arī ieraudzītu ko tie citi cilvēki grib pateikt. Tieši tāpat kā to ilgo laika posmu, kopš pieradinājām suņus, ir mainījušies viņu gēni, mainās un pielāgojas arī mazakas radībiņas un augi. Un lielai daļai dzīvās dabas cilvēka eksistence ir būtisks priekšnosacījums pastāvēšanai konkrētā vietā, klimata joslā vai vispār. Ne tikai zarnu mikroflorai. Dabā nav istabas augu. Tādi ir pateicoties mums. Dabā nebija tritikāles. U.t.t.
Posted by: zazis (zazis)
Posted at: 5. Marts 2021, 00:08
|
vispār neaug nekas man asociējas ar tuksnesi.
nuja, tur jau tā lieta, ka mūsu domāšana ir tieši tāda, pie mājas gribas piejūras stila dabisko pļavu, tad... katram ir viedoklis kā kur kam ir jābūt. cik saprotu nepalīdzēs nopļaut, novākt, vajag tos lopus, kas noēd. tikai kāpēc tiem ir jābūt obligāti mājlopiem?
kāpēc man ir jāatkāpjās no tā, ka lopkopība ir ārkārtīgi resursus patērējoša, neētiska un nevajadzīga?
vot par to, ka lielai daļai cilvēka eksistence ir nepieciešama nekādi nevaru piekrist. tikai domifiscētajām sugām, vārnām, zvirbuļiem utt, neatcros terminu un zarnu mikroflorai, šo sugu ir salīdzinoši ļoti maz. šī nav pirmā masu izmiršana, ja ticam vēsturei. kkā atguvās bez cilvēka, kurš, šobrīd ir galvenais izmiršanas iemesls.
sausais atlikums būs tāds, ka mēs (homo sapiens) būsim zaudētāji. es nesaprotu, kāpēc ir tik grūti mainīt ieradumus, kaut palēnām, kaut nedaudz, labi apzinoties, kas notiek un kādu ietekmi tas atstāj. tā vietā tiek sadomātas neskaitāmas atrunas.
Posted by: porcelāna lellīte (neraate)
Posted at: 5. Marts 2021, 00:40
|
Arī tuksnesī ir dzīvība un šis tas aug (ne tikai kaktusi un sukulenti, starp citu) un daudzi dzīvo. Un arī tuksnesis nav tikai viena veida.
Nevari vai negribi piekrist, ka cilvēks nav visa ļaunuma sakne, kaut tu izčibētu? Domesticētās sugas ir tikai tās, kuras cilvēks ir pieradinājis, ilgstoši turējis un tajās ir notikušas genotipa un fenotipa izmaiņas. Tas ir visi mājdzīvnieki. Tomēr sugas, kurām ar cilvēku ir simbioze ir daudz daudz vairāk. Bet nu tur protams, svarīgi, ko vispār katrs saprot ar jēdzienu 'dzīvnieks' un kas tas skaitās vai neskaitās. Jo vispār jau dzīvnieki ir visi, arī bezmugurkaulnieki, kas nebūt nav mīlīgi un pūkaini. Par augiem es te ne, no tiem es neko daudz nesaprotu. Un ja tajās sugās kā atsevišķas vienības ieskaita arī mikrobiomu, kopā sanāk ļoti daudz, jo cilvēka gremošanas sistēmā ir ap 3 kg baktēriju. Un ne jau tikai viena veida. Ja ieskaita vīrusus, tad vispār.
Posted by: zazis (zazis)
Posted at: 5. Marts 2021, 09:30
|
cilvēks ir pie vainas šobrīdējai masu izmiršanai un straujam biodiversitātes samazinājumam. gan es kkad izčabēšu, bet šie ir nepatīkami fakti, kurus es turpināšu atkārtotes nepārāk ticu ļaunumam, vienkārši ignoranti dzīvnieki, kuri daudz par strauju nokļuva barības ķēdes augšgalā.
simbioze mums ir ar salīdzinoši ļoti maz sugām.
šādu argumentāciju ir daudz nācies dzirdēt, bet švaki tur kritiku. tiešām tev šķiet, ka, ja mēs (cilvēki) pazustu, tad pāris gadu laikā tevis pieminētajās vietās būtu tuksnesis? var jau par sevi būt augstās domās, bet vajag arī kkādas robežas.
lopkopības nebija pirms pāris desmitiem tūkstošu gadu, nez kā daba iztika (:
man patīk, kad mednieki stāsta, cik ļoti bez viņiem viss būs slikti. uzjautrinošas pasakas.