Pasaciņa
Skrien un skrien un neapstājas; zemes virsū nav tai mājas
Commenting To 
16th-Apr-2007 07:30 pm - Cukurs-forfātgrupa-cukurs-fosfātgrupa x 1,5 000 000
Šodienas dabaszinātņu kārtībā bija bioloģija un DNS. Tagad man jāatvainojas par neprecizitāti, jo tēma bija PCR (Polymed Chain Reaction) vai latviski Polimēru ķēdes reakcijas (PĶR). Tagad esmu noklausījusies visu par zarnu nūjiņu, kas vienkārši fenomenāli spēj 20 minūtēs pārkopēt savu genomu. Var jau visi, bet tā vairojas ik pa 20 minūtēm. Vienīgā viņas negatīvā īpašība ir .. tā kā nu bija.. ja olbaltumvielu uzkarsē un atdzisē, tad viņa tāpat kā svaiga ola, kas tikusi uzvārīta un pēctam atkal atdzisēta nekļūst atkal šķidra. Tikai foršo nosaukumu aizmirsu.
Tad, kad zarnu nūjiņa savas sliktās īpašības dēļ tika izbrāķēta, trakie mūdži aka zinātnieki ķērās klāt termālo avotu mazajiem iemītniekiem, jo to olbaltumviela spēj genomu pārkopēt arī 98 grādu temperatūtā. Karsēt vajadzēja, jo DNS karstumā atvērpās un tā vieglāk bija atrast nepieciešamo vietu. Viena un otra genoma salīdzināšanai izmanto 10 līdz 15 burtu garu DNS virkni. Būsim precīzi- 10 izmanto tiesu medicīnas centrā, bet 15- privātajā laboratorijā GENERA. Genera arī nodarbojas ar dempingu, savus pakalpojumus piedāvājot par 220 Ls, savukārt tiesu medicīnas centrā prieks maksā 270. Genera vēl 70 latus iekasē par katru nākamo cilvēku ārpus paredzētā komplekta. Komplekts ir māte, bērns un iespējamais bērna tēvs. Ja māte atnāk ar diviem tēviem, tad 220+70. Ar diviem, jo tikai divas rokas. Tā jau var vest, cik vajagās.
To kruto metodi, kur genomu 30 reizes pakļaujot karsēšanas un atdzešanas procesam, kurā klāt ir arī pavairošanas olbaltumviela un mākslīgi uzsintizētie 10 līdz 15 butru garie genoma krikuči, iegūst daudzus, daudzus milijonus genoma krikuču un tieši sešdesmit liekās, nederīgās astītes. Tā, lūk, ir tīra matemātika.
Un bulšits. Vienīgais, ko atcerēšos dienu vēlāk, ir jaukā mūdža aka zinātnieka atklāsmes spēks. Viņa biogrāfijā, neskaitot Nobela rēmiju un lielus fiansiālus medījumus par godu šai maģiskajai PCR, ir arī skaidri un gaiši rakstīts, ka viņš aizrāvies arī ar zālīti un dažām vēl biki mazlietiņ aizliegtākām vielām. Kāpēc tas šajā sakarā tik svarīgi? Tāpēc, ka Nobela prēmijas laureātam par PCR ideju pastāstīja mirdzošais jenotsuns. Nobody is perfect.

Lekcija bija interesanta un.. 


Comment Form 
From:
( )Anonymous- this user has disabled anonymous posting.
Username:
Password:
Subject:
No HTML allowed in subject
  
Message:

Notice! This user has turned on the option that logs your IP address when posting.
This page was loaded Jan 7th 2025, 11:53 pm GMT.