the lament configurator's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 20 vecākus

Friday, March 3rd, 2017
14:14 - morloku karalis - ne atraujams no TV
Vakar pa National Geographic kanālu skatījos dokumentalā seriāla "Ancient X-Files" sēriju. Sērija sastāvēja no divām daļām. Pirmajā čalis brauca uz Rumāniju meklēt vampīru medniekus. Vienu vampīru mednieku viņš atrada tādā tipa Baldones izmēra ciematā. Konkrēti, šī ciemata autobusu pieturā uz soliņa. Intervija izvērtās apmēram šādi:

Paranormālais žurnālists: Labdien, manu dārgo ser! Esmu dzirdējis, ka jūs neesat uz "jūs" ar vampīru medībām...
Vampīru mednieks: Es tev sadauzīšu masīnu!
Paranormālais žurnālists: ...un tā nu vēlējos pajautāt par...
Vampīru mednieks: Es tev mašīnai izdauzīšu stiklus!
Paranormālais žurnālists: ...jo nu bet tieši jūsu ciematā taču
Vampīru mednieks: Tu gribi lai es tev sadauzu mašīnu uz izdauzu tev mašīnai stiklus!?

Fascinējoši. Otrajā daļā cits čalis Lielbritānijā veica pētījumu par patiesībā diezgan interesantu tautas nostāstu. Proti, saskaņā ar leģendu, kādā Anglijas ciemā kaut kad 12. (laikam?) gadsimtā esot parādījušies divi bērni ar zaļu ādu, kas esot runājuši pilnīgi nesaprotamā valodā. Īpašu šarmu čaļa pētījumam, protams, piešķīra filmēšana tieši pašā leģendu apvītajā ciemā. Piemēram, tika minēts, ka bērni tikuši atrasti pie vienas no tolaik mežā esošajām vilku bedrēm - un, lūk, paranormālais izmeklētājs reāli aizgāja uz minēto mežu un secināja, ka konkrētās bedres šobrīd tur vairs nav.

Kā ticamākās tika izvirzītas divas versijas, proti, ka bērni bijuši no Beļģijas vai no kosmosa. Versija par Beļģiju tika noraidīta ar diezgan pārliecinošu pamatojumu, proti, beļģiem jau patiesībā nemaz nav zaļas ādas.

(2 comments | ir ko piebilst)

Monday, September 12th, 2016
13:09
bet kas man Salaspilī patīk ir tas, ka Salaspils zina un nekaunās par to, kas Salaspils ir. teiksim, pilsētām ir devīzes, pietiekami bieži par nākotni, rītdienu un izaugsmi. Salaspilij par sevi sakāms lūk, kas:šodien arī pamanīju, ka baltās zīmes ar uzrakstiem "salaspils" un "salaspils"(nosvītrots) pie iebraukšanas un izbraukšanas tikušas aizstātas ar generic "apdzīvota vieta sākas" un "apdzīvota vieta beidzas" zīmēm. par kurām es nezināju, ka Latvijā tādas vispār lieto, bet nu.

(12 comments | ir ko piebilst)

11:11
bet laiks visnotaļ ideāls darbā atgriešanās dienai. pirmajai dienai darbā ar kontaktlēcām - ne tik ļoti. viss tāds miglains, saprotiet.

(6 comments | ir ko piebilst)

Thursday, September 8th, 2016
00:40
ā un vēl es pirms kāda laika noskatījos filmu "Džeisons Borns". "Džeisons Borns" ir jaunākā filma par Džeisonu Bornu. pēc trešās filmas Mets Deimons teica, ka, ja būtu vēl kāda Borna filma, tad tā būtu jāsauc par "The Bourne Redundancy" - kaut kādā mērā tik traki nav. piemēram, pa šo laiku pasaulē sadarījušās visādas lietas, par ko Bornam no jauna satraukties, vismaz politiskā ziņā. ar paša Borna pasaulīti, rūpēm un alkām gan saistīts, imo, viens no filmas lielākajiem trūkumiem - pirmo reizi sērijas vēsturē viņu motivē tīri atriebība, par ko super žēl, jo samulsums un vēlme tik liktam mierā kā ultraspiega motivācijas man likās viena no pašām pašām lietām, kas darīja pirmās trīs filmas tik lieliskas.

tīrs pluss turpretī ir action. teiksim, pirmās filmas divkauja laukā ir viena no atmiņā paliekošākajām action ainām, kādas esmu redzējis, un otrās pakaļdzīšanās Maskavā tikpat labi varētu izrādīties viena no krutākajām auto vajāšanas ainām, kādas vispār jebkad. lūk, Džeisonā Bornā mums ir gara un ļoti iespaidīga aina Atēnās, kas tiešām ir klasisks Borna moments un galīgi nenobāl uz pirmo daļu fona. nenobālēt uz Borna pirmo filmu action ainu fona ir pluss.

viens no sliktajiem likās tāds nedaudz Bonda sliktais. tas ir mīnuss. jo nu kamon, kas ir kaut kāds Bonds salīdzinot ar Bornu. ej un vēl paskraidi pa krokodīliem, Džeims Bond!

vispār, jā, šī ir sliktākā no Džeisona Borna filmām ("Borna mantojums" nav Džeisona Borna filma), bet joprojām diezgan kruta.

(ir ko piebilst)

Wednesday, August 3rd, 2016
00:59
it's fun to obey the machine

(ir ko piebilst)

Thursday, May 19th, 2016
21:03 - neaizmirsīsim, ka pamatā es tomēr esmu nūģis
par linux, tātad. rokās tikuša otrā/trešā svaiguma datora atdzīvināšanas nolūkos izlēmu reizi pa ilgiem laikiem atkal pamēģināt ubuntu (ikdienā lietoju fedora). no live sesijas kaut kā nesanāk pieslēgties tīklam - nu, mazums kas, kompis tomēr brangi lietots un tā, varbūt tiešām ar tīkla karti problēmas. installeris sataisīts smuki, viss ērti un forši, tikai neuzinstalējas. pēc trešā mēģinājuma pievērsos fedorai - tīkls strādā, viss instalējas, nekādu problēmu.

un kaut kā tā ir bijis plus mīnus katru reizi, kad mēģinu ubuntu. atliek secināt, ka esmu kritis par kaut kādas patiesi globālas sazvērestības upuri, kas izceļ ubuntu kā kaut kādu nez ar ko labāku un ērtāku par citiem linux, vienkārši tādēļ, lai mani čakarētu. tas sūds vienkārši nestrādā!

(10 comments | ir ko piebilst)

11:53
hey now, hey now now

(4 comments | ir ko piebilst)

Friday, May 13th, 2016
11:28 - par ko es šorīt ķiķinu
https://twitter.com/RussianEmbassy/status/730701444823826432

(1 comment | ir ko piebilst)

Wednesday, April 27th, 2016
13:38
tātad, redzu ziņu, ka tvnets norāvies par Zigmara Liepiņa apmelošanu. ar lietu neesmu pazīstams un viedokļa īsti nav, bet ir viens apstāklis, proti, kā saprotu, tad piespriestā soda apmērs ir 129873 eiro. tas ir tā kā, ko? kā viņi pie tik labskanīga skaitļa tiek, tipa katram nešpetnam vārdam sava taksīte, vai arī vienkārši Zigis gribēja 129897, tvneta advokāts uzstāja, ka nekā nopietnāka par 129849 jau nu tur nebija, un tad vienojās par pusceļu?

(10 comments | ir ko piebilst)

Friday, April 8th, 2016
20:10
vai arī šodien - turpinot pirmā aprīļa neveiksmes stāstu - kad eju pa Daugavpils ielu un tur tāds liels tievs garspalvains suns skrien augšā pa kalnu parciņā (vai arī grausta pagalmā bet sauksim to par parciņu) un "vai!" es nodomāju "kāds graciozs dzīvnieks!" un tad tas suns uzskrien augšā un noliek kluci.

vienkārši realitātes situācijas neattīstas tā, kā es tās plānoju. no šāda skatpunkta ir labi, ka es neesmu dokumentālu filmu režisors. tās būtu briesmīgas!

(1 comment | ir ko piebilst)

Friday, April 1st, 2016
15:41
dienu biju nodomājis uzsākt vislabākajās starptautiskās joku dienas tradīcijās - smalki iznesot cauri kolēģi, ar kura auto dodos uz darbu, proti, pasakot, ka viņam cepure netīra. labi izplānoto joku gan nācās pārtraukt pusceļā, kad pamanīju, ka cepures viņam nemaz nav. turklāt tad viņš vēl ar tādu "kas ar cepuri?" izvilka to no kabatas un, nu jā, tiešām netīra. kopš tā brīža jokojis vairs neesmu un šodien laikam arī vairs netaisos.

(2 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, March 23rd, 2016
19:52
ciesturs ir labāks nekā viesturēnavs.

(1 comment | ir ko piebilst)

Tuesday, March 8th, 2016
12:37 - nu tad ar to astoto, Marija Š.!
grozi kā gribi, bet šodien Latvijas zinātne pasaules laikrakstu pirmajās lapās.

(2 comments | ir ko piebilst)

Friday, March 4th, 2016
14:04
Bet tā bišķi rēcīga tā csdd medicīniskā apskate (pieskaries degunam! Pieskāries? Super! 35 eiro!), un jāvaldās, lai aizdomīgi nekonkretizētu, kā pasniegts un kāds viskijs atbilst manis norādītajam 'stipros alkoholiskos dzērienus lietoju reizi mēnesī'.

(1 comment | ir ko piebilst)

Monday, February 22nd, 2016
09:38

(3 comments | ir ko piebilst)

Monday, February 15th, 2016
12:28
bet baigais albums, visu svaigo dienu dungoju bolderājas geju orķestrī, boderājas geju orķestrī.

(1 comment | ir ko piebilst)

Friday, February 12th, 2016
10:07
bet tā vispār viss tāds priecīgs par gravitācijas viļņiem. kaut kā priecīgāks nekā savulaik par Higsa bozonu, nez kādēļ.

(3 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, February 2nd, 2016
20:12 - ou


(čalis labajā apakšējā stūrī reāli jauc noskaņu bet tas tā)

(10 comments | ir ko piebilst)

10:13
The Dutch police have partnered with Guard From Above, a raptor training company based in The Hague, to determine whether eagles could be used as intelligent, adaptive anti-drone weapon systems.http://spectrum.ieee.org/automaton/robotics/aerial-robots/dutch-police-training-eagles-to-take-down-drones

(2 comments | ir ko piebilst)

Thursday, January 28th, 2016
10:17
tātad, googles deepmind tagad māk spēlēt Go, kas ir interesanti, jo cilvēkiem kaut kā nebūt nelikās zvanīts, ka datori vispār jebkad šo spēli iemācīsies. kādēļ ne - nu, viens iemesls ir vnk iespējamo gājienu skaits, kas ir salīdzināms drīzāk nevis ar gājienu skaitu šahā vai dambretē, bet gan atomu skaitu visuma redzamajā daļā. no tā izriet arī spēles izaicinājums - tas nav nekāds šahs, kurā pa lielam neko vairāk par standartsituāciju sazubrīšanu nevajag. Go tiešām ir jādomā - nevis jārēķina gājieni, jo gājienus izrēķināt nav iespējams, bet jādomā; gājienus biežāk sanāk darīt tādā pusapziņā, kad saspriegotās smadzenes saka, ka, lūk, ej šeit, bet īsti paskaidrot tieši kādēļ varbūt vienmēr nemaz nesanāk - respektīvi, process, kas daudz tuvāks intelektuālai radīšanai. tā ka, nu, kruti, deepmind. tagad, lūdzu, iemācies rēķināt integrāļus, lai atbrīvotu mūs no Stīvena Volframa tirānijas.

(10 comments | ir ko piebilst)


> 20 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba