13 October 2017 @ 05:30 pm
I know what is real.  
Skatoties Blade Runner 2049 man bija tikai viena doma - mind is everything, vai drīzāk.. soul is everything. Nav svarīgi vai tu esi cilvēks, androīds vai ethereal artificial intelligence. The only true high in life is experience of true soul and its intimacy and its desire, its sacrifice, its willing torment love metal wicked game.

Kāda starpība, ja tu esi cilvēks, bet esi atsacījies no savas dvēseles?

Mana vienīgā doma bija, ka kāda starpība, kas ir cilvēks un vispār kāda nozīme jēdzienam cilvēks.. vienīgā nozīme, ko es saskatu ir being, entity with a soul. Un dvēseli var nodefinēt, jo tā ir spēja un īsta un pierādījums.

Šī filma vienkārši ir par dvēseli. Kā tai klāsies nākotnē, kā tā mēģinās izdzīvot, vientuļos, putekļainos nostūros, izolācijaa, negarantētā ķermenī.

Un tas ir tik aizraujoši. Es vairs negribu obligāti zināt, kas ir aiz debesīm un aiz kvarkiem. Es negribu redzēt Dievu un inteliģenci pirms sava laika. Bļe vobliņas, man patīk šī bļeģīgā neziņa, šis torment, šis tuvumā tālumā. Katru sekundi, ko es nodzīvoju kā tāda karaliene kāda esmu, ar saviem patētiskajiem torments, vai es to gan neizbaudu? Vai ejot pa ielu un jūtoties viegli, kamēr ārā ir svaigs un skaists, kur mani gaida mājas un man ir gan punkts A gan B, vai tās nav vissaldākās mokas tad justies izraidītam? Vai sēžot tukšā istabā, tikai ar nepanesamu uguns saulrietu aiz loga un personīgo abyss blakus uz dīvāna.. vai tā nav veldze? Nu ir! Visas ilgās stundas un mēneši un gadi, dekādes, ko esmu sev iztēlojusies priekšā, pildīti ar visdebešķīgāko neziņu, smataināko tumsu, ar visgardāko vilšanos, ar visvisambrozāko mirkļa nokavēšanu, un orgasmisku atgriešanos tajā bruņotai ar padevīgu fantāziju un medainu nožēlu.

Nekurienes vidū bez nekā, totāli viena un pazudusi, es varu apstāties un ieiet tajā dvēselē savā un tur ir viss, ja gribu, un nekas, ja gribu. Vai tā nav eiforija?

*

Bet ok, sakarā ar filmu. Es zinu kāpēc bija haips. Jo tā vispār nešķiet kā filma. Tu viņu skaties, un šķiet, ka vēro savas dvēseles un kolektīvās dvēseles fraktāli, hologrammu. Tur iekšā ir viss, un tieši tāpat kā irlā, tev ir jāpieliek pūles lai iedziļinātos un kognizētu, bet pat ja noslinko un to nedari, tu zini un jūti, ka tev tiek parādīts legitness, kaut kas fundamentāls un monumentāls. Biju nopirkusi vislielāko Malbec glāzi, kādu barčikā pārdeva, un iedzēru pa malciņam katru reizi, kad kāds no varoņiem iedzēra vai, kad manas smadzenes kognizējot ietrīcējās. Kad skanēja spēcīgākas notis, vai kad rādīja palašumus, man skudriņas viļiņojās dažādās ķermeņa daļās, mans gars viļiņojās un pašķīda.

Lai arī mājās nākot pēc tam pa nakti es jutos apātijā, un no rīta gandrīz ģību un gļukoju. Šobrīd es jūtos kaut kā bagāta.
 
 
simfonija: Pixies - Dig for Fire
 
 
( Post a new comment )
[info]k5 on November 1st, 2017 - 11:39 pm
Mierīgi varu iedomāties, ka bladerunner paslīd garām vai tikai ar acu kaktiņu (kā tas arī atspoguļojās box office), jo pēdējos gados publika gan medijos, gan mākslā ir tik ļoti barota ar šo tēmu, ka tiešām var būt "meh, kārtējā distopija, so what" - mani vnk ļoti iespaidoja režisora cita filma "Sicario", kas arī no malas var šķist kā kārtējā "drug war movie", bet tā nebija. Viens no impaktējošām atšķirībām ir a high degree of intimacy + bezpatosa/bezsentimentalitātes emocionalitāte, kas rada tādu kā biezuma, uzplēstas brūces efektu, kas man bija pēc abām filmām, kurās deep sadness un desperation simultaneously mijas ar joy, consolation, sense, apgaismība, purpose.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]methodrone on November 2nd, 2017 - 10:30 pm
Jā Sicario arī bija tāda diezgan raw. Tāda, kru nesaka priekšā, kā justies. Tāpēc daudzi palaiž garām iespēju, jo visi grib lai viņiem saka priekšā kā justies.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]k5 on November 3rd, 2017 - 09:59 am
raw and gentle vienkopus, tāpēc apziņa nezin, kā par to justies. piemēram, Sicario Benicio del Toro - it kā aukstasinīgs, intimidating vengeful profesionāls killers, tomēr vienlaikus somewhat strange intimate gentle father figure, vismaz galvenās varones acīs.
(Reply) (Parent) (Link)