pārējie
View:Personal Journal.
View:Calendar.
You're looking at the latest 23 entries.

Tuesday, March 28th, 2023


teja
Time:11:51 am.
Māju Zviedrijā?
https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summer-residences/houses-abroad-latvia/bfdhi.html
Comments: Read 3 or Add Your Own.


_re_
Time:8:26 am.
šodien uzvilku pēdējās tīrās apenes, viss, jābrauc mājās
Comments: Add Your Own.

Monday, March 27th, 2023


dombrava
Subject:Aizsargreakcija
Time:11:02 pm.
"Traumatizējoši notikumi izjauc līdzsvaru, pastiprinot iekšējās pasaules nozīmīgumu, ja netiek saņemta palīdzība un atbalsts no ārējās pasaules. Atšķeļot daļu savas individualitātes un ieslēdzot to iekšējā pasaulē, tā tiek pasargāta no apdraudējuma, bet tā zaudē iespēju attīstīties. Pieredzes pārstrāde ļauj atjaunot saikni ar ārējo pasauli un integrēt atšķelto daļu." (D. Kalshed)
Comments: Read 1 or Add Your Own.


pajautaa
Subject:Frizētava "Grieze"
Posted by:vanga.
Time:6:57 pm.
Dārgie zinātāji, vai "Griezē" ir kāds griezējs, ko jūs noteikti ieteiktu vai noteikti neieteiktu?

Paldies!
Comments: Read 8 or Add Your Own.

Saturday, March 25th, 2023


pajautaa
Posted by:zimbardo.
Time:8:48 pm.
Music:Bass.
Padalieties,lūdzu, ar sinonīmiem vārdam urla. Interesē tieši visādi dīvainie lokālismi. Manā galā urlas sauca par kalbasiem.
Comments: Read 5 or Add Your Own.


_re_
Time:8:56 am.
upe pie mūsu mājas 10 dienu laikā uzkāpusi 2.60 metrus. puse gruntsgabala ir zem ūdens

es gan pati neesmu tur un neredzu, joprojām mēģinu savākties un izvākties, grūti iet, vīns palīdz, bet pie noteikta apjoma vīns krāmēšanos izbeidz pavisam. labā ziņa, sen tik ilgi neesmu ar bērniem dzīvojusi kopā ikdienas dzīvi (nosacīti, viens jau ir izvācies uz lejas dzīvokli, jo palika bez gultas, virtuve te arī praktiski vairs nav un man arī nav nekādas vēlēšanās gatavot, bet tomēr redzu un aptaustu viņus katru dienu)
Comments: Read 4 or Add Your Own.

Friday, March 24th, 2023


au
Time:9:01 pm.
šodien uz pēcpusdienu atstājām bērnus mūsu baliniešu drauga / šofera / palīga sievai. pirms tam ar Ūpi uzzīmējām vārdnīcu ar pamatlietām (pankūkas, padzerties, Ērglis mostas), kas būtus svarīgas šai laikā.
atbraucām mājās un divas lietas:
viņa saka, ka Ūpis esot labākais brālis, jo nomierinājis ļoti brēcošo pēc-diendusas-bez-vecākiem pamodušos mazāko;
Ūpis saka, ka viss esot bijis labi, jo viņa cepot garšīgākas pankūkas nekā es!!!

// mīklu taisīju es pirms aizdošanās prom. vakarā no tās pašas mīklas arī pati uzcepu pankūkas, un, nē, tās neesot tādas pašas, tomēr "drauga mammai" (draugs ir mūsu draugs un viņa sieva, redz, "mamma") sanākot labākas. es pie sevis nopurpinu - nu kā tā var būt, uz ko Ūpis lēni un mierīgi "tāpēc, ka cilvēki ir dažādi"
Comments: Read 3 or Add Your Own.


teja
Time:10:10 am.
man bija jānodzīvo līdz šim vecumam, lai uzzinātu, ka tulpes vāzē ne tikai atveras, bet arī stipri aug garumā un pieņemas zaļajā masā, tipa, viņām nav aizgājis, ka viņas ir zaudējušas iezemējumu, vai arī viņas ir kā putni, mēģina lidot, vai arī kā cilvēks, kurš izrāvies no vardarbīgas vides vai mazas valsts iedomājas, ka viņš ir ticis vaļā no visām savām problēmām un ir tāds vieglums un spēks, haha
Comments: Read 3 or Add Your Own.

Thursday, March 23rd, 2023


taisni_banani
Time:10:29 pm.
šodien man uz darba epastu atrakstījis somu skolēns Oskars Johansons un lūdz, vai es varu atbildēt uz dažiem jautājumiem par rasismu. es jautāju, kāpēc viņš ir izvēlējies mani. viņš saka - nu redzējis manu vārdu zem paziņojuma presei (ok jā pirms kāda gada reportēju par rasismu skolās), un nolēmis man atrakstīt, lai parunātos ar cilvēku kas "šķiet ir gudrāks par viņu" un "strādā ārzemēs". un viņa jautājums ir "kāpēc daži cilvēki ir rasisti" un "vai viņiem ir bail" un "kas liek mums vērtēt cilvēkus pēc tik vienkāršām lietām kā ādas krāsa".

aizrakstīju preses sekretāru iekšējā čatiņā, viens atraksta, lai es viņam arī pasaku, ja uzzinu, jo viņa 3gadīgā meita jautā, kāpēc zvēri neļauj žirafei dejot ar viņiem džungļu ballītē, un viņam ir grūti kaut ko sakarīgi atbildēt.
Comments: Add Your Own.


tikko_pamodos
Subject:mana рига
Time:4:55 pm.
Music:mazurka in c minor - mikhail glinka.
Kopš kura laika Rīga kļuvusi tik krieviska, domāju. Dzīvojot centrā, to var just sevišķi skaudri. Augšas un sānu kaimiņi nepārprotami ir turīgā gala slāvi, kuri uz šejieni atmukuši no savas iemīļotās dzimtenes. Neilgi pēc krievijas kara sākuma Ukrainā uz gājēju pārejas pie zaļās gaismas man gandrīz uzbrauca virsū balts jaunākās klases bmw ar krievijas numuru. Izviņite devuška, pa logu izliecies šoferis noteica, nevienā brīdī neapstādamies. Šodien atkārtojās līdzīgs scenārijs, bet nebija pat paviršu atvainošanās vārdu. No notriekšanas paglāba fakts, ka nebiju ielikusi austiņas un varēju laicīgi reaģēt. Principiem un morālei šajā pasaulē nav nozīmes, visu nosaka nauda, sakari un, kas pats svarīgākais, krietna deva bezkaunības. Kopš esmu pieņēmusi, ka labais nav norma, bet drīzāk negaidīts izņēmums, palicis krietni vieglāk dzīvot.
Comments: Add Your Own.


au
Time:3:02 pm.
pirmajā Bali dienā nopirku jogas paklājiņu. ak, uz mājas otrā stāva terases jogot ir tik lieliski. pirmajā reizē skatījos uz džungļiem, stāvēju uz paklājiņa, un nobira no pašas palmas augšas viens vīteņa zieds. dažkārt ar mani jogo kopā lielās skudras. bet šodien es beidzot tiku uz kārtīgu vinyasu jogas studijā rīsu terašu vidū un gandrīz apraudājos.
esmu vienkāršs cilvēks, uz mani tik labi strādā klišejas.
Comments: Add Your Own.

Wednesday, March 22nd, 2023


tikko_pamodos
Subject:perfekts taimings un dzīves rēbusi
Time:8:59 pm.
Music:paradise again - swedish house mafia.
Tas notika lēnām, bet nenovēršami. Mans ideālisms un ticība labajam dila ar pārsteidzošu precizitāti, o santa simplicitas, cik ilgi tu vēl ticēsi labajam cilvēkos, pie sevis domāju. Cik bieži tev vēl nāksies uzklausīt, piedot, saprast un palīdzēt. Aizmirsti, nekas no tā nenāk atpakaļ, labais tavā dzīvē ir vien izdevīgumā maskēts egoisms. Cilvēki, kuriem savas dzīves laikā esmu uzticējusies, mani tik bieži ir izmantojuši savu interešu vārdā. Šīs neskaitāmās draudzības, mīlestības, pat ģimenes saites un priekšstati par mūsu sabiedrību, tajā visā bijis tik viegli sapinķerēties un acumirklī nesaprast, ka krietni labāk būtu bijis neuzklausīt, nepiedot, nesaprast un neatsaukties. Pasaule tādēļ vien nepārstātu griezties. Tanī rītā es saprastu, ka tā vairs nespēju turpināt. Uzrakstīju atlūgumu no darba, lauzu īres līgumu, pārtraucu tā brīža romantiskās attiecības un pieņēmu lēmumu izmest no savas dzīves visu lieko, visu, kas lika man justies nelaimīgai. Visu, ko uztvēru, kā savas labsirdības un naivuma radītās kļūdas. Draugus, kuri vērsās pie manis tikai viņu lietainajās dienās. Šī pasaule ir nežēlīga savā vienaldzībā un nepiepildītās ilgas rada vien nebeidzamas ciešanas. Es sev uzdevu vienus un tos pašus jautājumus, iestrēgusī plate atkal un atkal, bet no tā nebija nekāda labuma, pārāk daudz fona trokšņa ikdienā. Vēlme pēc tā, lai ir skaisti un labi visiem, ir slidens akmens, ideāli piemērots tam, lai paslīdētu un pārsistu sev pieri. Domāju par to, kā būt kailai, absolūtā brīvībā no ieņemamajiem amatiem, sociālajām lomām, no citu uzspiestajiem priekšstatiem un garlaicības par notiekošo. Izdzēsu visus kontaktus no telefona, likvidēju sociālo tīklu profilus un vienatnē devos divu nedēļu garā ceļojumā. Nekad vēl savā dzīvē tā neesmu baidījusies. Siltums un šķietamā stabilitāte īdēja prātā, ja nu tu kļūdies, ja nu tu paliec bez nekā, ar ko tu tagad būsi kopā, kas būs tava cilts, ko tu vispār darīsi, kas tu esi, kas, kassss, mazas, indīgas domiņas maisījās pa galvu un gaisā klejoja manu telefonu nesasniegušas ziņas no Latvijas, par kurām tobrīd vēl neko nenojautu, jo eksistē vēl uz šīs planētas cilvēku mazskartas vietas. Bija tik viegli elpot, pirmo reizi es fiziski sajutu, ka atkal esmu brīva un sev, pat ja tobrīd vēl ar sūrstošu neziņu par nākotni. Līdz šai dienai esmu pateicīga par savu intuīciju un apstākļu sakritību, kura pasargāja mani no attālinātās strādāšanas, Rīgas un vīrieša, kurš, baby fever skarts, vēlējās, lai radu viņam bērnus. Lobīju nost vienu virskārtu pēc otras, daba un atrašanās kustībā bija vienīgais glābiņš. Dažas dienas pēc manas atgriešanās sākās pilnais lokdauns.
Comments: Add Your Own.

Tuesday, March 21st, 2023


pajautaa
Posted by:bolero_10.
Time:8:49 pm.
Mīļie cibiņi, vai kāds varētu pastāstīt, kur Rīgā var nopirkt Indijas sīpolus audzēšanai.
Esot ļoti ārstnieciski. Paziņai apsolīju to noskaidrot.
Comments: Read 2 or Add Your Own.


_re_
Time:4:43 pm.
spriežot pēc intereses, vecāsmammas saudzīgi lietotās padomjlaika gaiši lakotpulētās mēbeles vajadzēja tirgot, nevis izsludināt par brīvu. no otras puses, vai nu es nabagāka palikšu
Comments: Read 4 or Add Your Own.


_re_
Time:4:31 pm.
saule spīd 24 h

darbība diezgan nepārprotami notiek ziemā, latvijas ziemā. un kā tieši šajā laikā ziemeļpolā vai tam pietuvinātās teritorijās var būt polārā diena??

viss pārējais diezgan fine, kolka cool citējamību nepavelk, bet pietiekami labs stāsts par - un kas tālāk?
Comments: Add Your Own.

Monday, March 20th, 2023


dombrava
Subject:Kur ir manas mājas?
Time:8:46 pm.
Music:Kings Of Convenience - Homesick.
Mūsuprāt, tu esi ietekmēts.

Tā nav, es tikai esmu ieguvis zināšanas. Tas arī viss.

Nē. Viņi tevi ir inficējuši.

Inficējuši? Inficējuši? Ar ko?

Ar emocijām.

Nē. Nav inficējuši. Tā nav taisnība.

Tā ir taisnība.

Paklausieties, emocijās ir zināma loģika. Bez emocijām cilvēki cits par citu nerūpētos. Ja viņi cits par citu nerūpētos, tad šī suga izmirtu. Rūpes par citiem ir pašsaglabāšanās noteiktas. Tu rūpējies par kādu, un kāds rūpējas par tevi.

Tu runā kā viens no viņiem. Tu neesi cilvēks. Tu esi viens no mums.

Es zinu, ka neesmu cilvēks.

Mēs uzskatām, ka tev jāatgriežas mājās.

Man nekad nav bijis ģimenes.

Mēs esam tava ģimene.

Nē. Tas ir citādi.

Mēs gribam, lai tu atgriezies mājās.

Man ir jāpieprasa nogādāšana uz mājām, bet es to nedarīšu. Jūs varat iejaukties manā prātā, bet nevarat to kontrolēt.

Tad jau redzēsim.

Mets Heigs "Cilvēki un es"


Comments: Read 2 or Add Your Own.

Sunday, March 19th, 2023


pajautaa
Subject:Urban backpacks
Posted by:aai.
Time:9:49 pm.
Sveiki,

Iesakiet, lūdzu, kādus labus urban backpack (vīriešu/unisex, zem 20L) zīmolus.
Ikdienai - tāda, kurā ietilpst 14" (un mazāks) laptop, kāds lunch box, austiņas, ūdens pudele/thermo krūze, kāda grāmata, 250ml Red Bull un banāns.

Dizainiski kkas starp šiem

https://nordace.com/en/product/nordace-siena-smart-backpack/
https://johnny-urban.de/products/canvas-rolltop-rucksack-adam-medium?variant=42603489558745
https://www.peakdesign.com/products/everyday-backpack?variant=29743300870188
https://johnny-urban.de/products/tagesrucksack-mika?variant=40784442130628
Comments: Read 5 or Add Your Own.

Saturday, March 18th, 2023


par_velti
Posted by:aborigens.
Time:2:35 pm.
Atdodu "Asiņainā rītausma Parīzē. 1789. gada revolūcija kā mediju notikums." /D.Hanovs, V. Tēraudkalns

Savākšana centrā, nekur nesūtu. Var rakstīt pa taisno uz epastu profilā.
Comments: Add Your Own.

Friday, March 17th, 2023


_re_
Time:7:58 pm.
regīnas ezeras 1973. gada grāmata ar regīnas ezeras pašrocīgu ierakstu - apceri par grāmatas palaišanu pasaulē
Comments: Read 6 or Add Your Own.


au
Time:1:11 pm.
vakar iedomājos - vai pasaules skolu sistēmas ir gatavas bērnu ceļošanai?
ne tikai ar katru gadu populārākais "pārziemot siltajās zemēs", bet skaita ziņā pieaugušie vecāku komandējumi un ceļojumi. bērni ir jāņem līdzi.

ir stipri jāmainās sistēmai, lai šai mobilitātei jēgpilni tiktu līdzi.
Comments: Read 36 or Add Your Own.

Thursday, March 16th, 2023


pajautaa
Posted by:tiga.
Time:6:16 pm.
Kur varētu pasūtīt garšīgas (pārbaudītas) minikūciņas priekš jubilejas? Ne tādas, kur puse no kūkas ir mākslīgais putukrējums, un ne makarūnus? Ideāli būtu Rīgas centrā vai vismaz centra pusē Daugavai.
Comments: Read 2 or Add Your Own.


au
Time:4:54 pm.
esam noparkojušies Bali.
izcili. es kaut kā pilnīgi negaidīju kaut ko tik lielisku. mums ir villa džungļu aizas malā, apakšā upe, apkārt jau nosauktie džungļi, virs galvas kokosriekstu palmas, baseins, aiz baseina aug puķes, tālāk duriani, neredz un nedzird nevienu kaimiņu, piekļūšana pa mazu taciņu caur rīsu terasēm.

man likās, ka šitā dzīvo tikai kaut kādi izredzētie. bet, izrādās, ka tas, nu, tas vienkārši ir norma te. (protams, norma ārpus tūristu un luksusa takām, kuru šeit noteikti nav mazums)
Comments: Read 10 or Add Your Own.

Wednesday, March 15th, 2023


dombrava
Subject:Atziņa un izbrīns
Time:9:41 am.
Music:Placebo - Twenty years.
Ko tik mēs neesam gatavi darīt, lai citi mūs pieņemtu!
Comments: Add Your Own.

pārējie

View:User Info.
View:Personal Journal.
View:Calendar.
View:Memories.
You're looking at the latest 23 entries.