chatsurmatable - [entries|archive|friends|userinfo]
lilja_brik

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Feb. 9th, 2019|12:34 pm]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
lielākā gudrība attiecībās - jebkādās - ir iemācīties atšķirt to, kas ir, no tā, ko tev gribētos, lai tas ir.

patriarhālās tradīcijās zēnus vispār netrennē pa šo līniju. thus the #meetoo. iespējams daudzi nodzīvo visu dzīvi tumsā, bez izpratnes par citu cilvēku motivācijām, labākajā gadījumā kaut kādā vecumā sāk skandēt "ak sievietes ir tāda mistērija"

nesen dzirdēju par vienu feministu teoriju, kas skaidro, kā empātijas nav bioloģiska, bet gan socializēta, un saistīta ar to, ka tieši māte pret dēliem un meitām izturas atšķirīgi.
linkpost comment

Comments:
From:(Anonymous)
Date:February 9th, 2019 - 01:21 pm
(Link)
Vīriešiem, manuprāt, reizēm tiešām dzīvē attiecību līnijā iet grūtāk, jo dažas mātes, labu gribēdamas un nereti audzinādamas puikas vienas, aizmirst jēdzīgi iemācīt rīcības-seku saistību un empātijas nozīmi tajā. Un tad izaug arī patiesi sirsnīgi un sakarīgi vīrieši, kuri vienkārši nespēj izkāpt ārpus sevis un uz sieviešu spēju emocionāli empatizēt ar citiem un paredzēt rīcību sekas, raugās kā uz kaut kādu brīnumu. Manuprāt, no turienes arī rodas mīts par sievietes instinktu, kas reizēm gluži vienkārši ir bērnībā kvalitatīvāk apgūta emocionālā inteliģence.
From:(Anonymous)
Date:February 9th, 2019 - 01:22 pm
(Link)
intuīciju, ne instinktu, perdon
From:[info]lilja_brik
Date:February 9th, 2019 - 01:30 pm
(Link)
tieši to jau es arī saku
From:(Anonymous)
Date:February 9th, 2019 - 01:52 pm
(Link)
Un es piebalsoju :)
[User Picture]
From:[info]virginia_rabbit
Date:February 9th, 2019 - 07:58 pm
(Link)
ir kaut kāds tāda faktors, ja zēni lēnāk attīstās (lielākoties). darziņā un pirmajās klasēs zēni ir fiziski un garīgi vājāki, un attiecīgi audzināšana pieskaņojas. tepat vienam juzerim ir meitene jaunāka par Simo - 18 kg, kamēr Simo ir knapi 12 kg, tas ir kā suns un kaķis, un skaidrs, ka Simo tiek nēsāts apkārt un lutināts, un viņam rokas par īsu, lai vējjaku aizvērtu, un viņš ilgāk saņem uzmanību, nekā braša, patstāvīga meitenīte, kurai emocionāli arī varbūt gribētos tik pat daudz tuvības un pretimnākšanas.
man gribētos, lai bērni saņemtu līdzīgu attieksmi, bet es redzu šo plaisu, un man sāk likties, ka citādāk nemaz nav iespējams :/
From:(Anonymous)
Date:February 9th, 2019 - 08:26 pm
(Link)
Nav jau nekas slikts tajā, ka sievietes pieaug ātrāk. Grūti ir vīrietim, kurš nepieaug nekad. ok, grūtāk ir viņa tuviniekiem.
From:[info]lilja_brik
Date:February 10th, 2019 - 02:33 am
(Link)
bet nu nebūsim arī tādi pesimisti, katram ir savs dvēseles ceļš, un tas ir unikāls, kā izniršana, tur daudz kas var notikt, zvaigznes krīt pie kājām un atveras priekškari.
From:[info]dute
Date:February 10th, 2019 - 11:05 am
(Link)
<3
From:[info]lilja_brik
Date:February 10th, 2019 - 02:31 am
(Link)
Miķelis bija 12 kg!
[User Picture]
From:[info]virginia_rabbit
Date:February 10th, 2019 - 06:25 am
(Link)
From:[info]lilja_brik
Date:February 10th, 2019 - 11:15 am
(Link)
negruzies gan jau izaugs XO
From:[info]lilja_brik
Date:February 10th, 2019 - 11:16 am
(Link)
XL
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:February 10th, 2019 - 05:21 pm
(Link)
Ja visi puikas tiktu audzināti sievišķīgi, tad nebūtu uz kā paļauties, kad shits hits the fan. Emocionālie zēni ir labi priekš visādām mākslām, bet ļoti slikti, kad vajag būtu sausi konstruktīvam vai protektīvam. Dažu progresīvāko Rietumvalstu traģikomiskā nespēja pasargāt savus pilsoņus no pašiem primitīvākajiem maslova piramīdas draudiem ir sekas šādai feminizētai kultūrai, kur pat vīrieši vairumā ir kognitīvi sievietes.
From:[info]lilja_brik
Date:February 11th, 2019 - 06:48 pm
(Link)
Vai tu neredzi nekādas priekšrocības apgūt tos kognitīvos skillus kas tradicionāli ir specīgāki sievietēm? Tas jau nenozīmē ka tev automātiski jāpārnem arī vinu vājības
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:February 11th, 2019 - 10:22 pm
(Link)
Man personīgais exps patiesībā ir tāds, ka esmu naturāli empātisks. Manā uztvērē pārāk, tāpēc man ir grūtāk izpildīt maskulīnās funkcijas, īpaši ņemot vērā, ka dzīve nav iegrozījusies tā, ka varētu no tām izvairīties. Tā kā, varbūt kļūdos, bet liekas, ka esmu pat pārāk izprotošs par femīno pusi (līdz ar to arī vairāk kritisks), nekā daudzi iedomājas un tieši tāpēc ārpus personīgā līmeņa, ideja par to, ka puikām vajadzētu sociāli inženierēt iekšā femīno, liekas absurds. Ja nu kas, tad mūsdienās tas tiek darīts krietni par daudz un zēnos ir tieši veselīgas maskulinitātes deficīts.
From:[info]lilja_brik
Date:February 11th, 2019 - 10:48 pm
(Link)
tu met daudzas lietas pār vienu kārti un pirmkārt jau mēģini pārvērst teorijā savu vēlmi paššaustīties. kādas tieši ir tās maskulīnās funkcijas?
un - sensitīvs automātski nenozīmē vulnerabls (sic lol) vai neizlēmīgs vai tml. tāpat kā neempātisks automātiski nenozīmē neievainojams. tās ir 2 dažādas lietas.