Piektdiena, 24. Jun 2016, 22:32
[i]konstruktors posting in [i]vajag: ***

Vajag istabu kādā komunālā hatņikā. Vēlams sadzīvojot ar cilvēciskām būtnēm, kam patīk runāt ar kaimiņiem.

Piektdiena, 24. Jun 2016, 22:23
[i]pirmslietus posting in [i]es_shobrid_lasu:

Piektdiena, 24. Jun 2016, 19:13
[i]spuldziite posting in [i]pajautaa: Siet sieru

Stundu stāvu maisīdama
Nerec mans Jāņu siers..

Kur problēma, ka nekādas sūkalas nedalās (par karstu, par aukstu, karote nav no īstā koka?)
un
kā glābt visu pasākumu? (pacietība? Citrona sula? Alus?)

Piektdiena, 24. Jun 2016, 18:42
[i]vilibaldis: bioloģija

hmmm, zvēruļu pētīšanas sakarā Vācija skaitās pie Centrāleiropas vai Rietumeiropas?

Piektdiena, 24. Jun 2016, 15:58
[i]kas_tad_te: Pekinā arī Līgo.

Pekinā līgot sākām 18. jūnijā, kad devāmies uz Lietuvas vēstniecību, kur visas trīs Baltijas valstis kopīgi un draudzīgi atzīmēja mums sirdij tik tuvos vasaras saulgriežos. Tā kā ielūgumā bija rakstīts, ka ierašanās casual, flower crowns, kopā ar asistenti, studenti no Latvijas, apciemojām tuvējo pļavu (lasīt: puķu veikalu, kurā jau pa nedēļu bija noskatīti ziedi, kas vismaz attāli līdzinātos tam, ko mēs gribētu sev redzēt uz galvas), universitātes teritorijā noplūcām pāris bambusa zarus apjomam un gatavs. Saņēmām komplimentus, ka tie jau izskatās kā īsti Latvijas vainagi (pat ar visiem bambusiem, haha) un ka latvieši šo lietu ņem visnopietnāk. Bet kā gan citādāk - svētki ir tieši tik lieli, jauki, svarīgi utt, kādus to paši radām! Vakara gaitā bija gan alus un siers no Latvijas (mans kuņģis tos šādā karstumā, tas ir, virs +30, gan atsakās pieņemt, ak, skāde), gan uguns dedzināšana. Kopumā jauki (milzīgs paldies vēstniecībām) un silti (atceroties pagājušā gada lietusgāzes un drēgnumu), forši parunājāmies ar kolēģiem un citiem latviešiem, atkal izraisot izbrīnu par to, ko mēs darām Pekinā (mācām latviešu valodu, jā, tiešām, jā, bez jokiem), bet pietrūka dziesmu un deju. Taču deju man pietrūkst pēc noklusējuma, tāpēc ko nu par to.
Savukārt vakar, kad bija īstais Līgo vakars, neparasto valodu skola (kurš gan cits, vai ne?) sev (jo mums šī tradīcija ir svarīga) un visiem interesentiem noorganizēja pasēdēšanu ap uguni pie ārzemju ekspertu kojām esošajā paviljonā. Mums, protams, bija jāimprovizē saistībā ar visu, ko parasti darām un esam pieraduši ēst un dzert attiecīgajā vakarā, bet tas bija ļoti jauki. Nav ugunskura? Atnesam katrs pa svecei un saliekam tās kopā. Lēkt pāri ugunskuram? Var taču lēkt arī pāri svecēm. Uguns ir un paliek uguns. No ugunsdrošības viedokļa, manuprāt, lēkt pāri svecēm ir drošāk, tāpēc, šķiet, pirmo reizi mūžā arī to izdarīju. Esmu attīrīta no visām pagājušā gadā negatīvajām lietām. Svētku galds, protams, arī improvizēts, taču biju sataupījusi vecāku sūtīto rupjmaizi un uzcepu ķiploku grauzdiņus, kurus novērtēja ne tikai neparasto valodu skola, bet arī mūsu amerikāņu kolēģi. Laiks bija silts, uzpūta vējš, tāpēc bija mūsu uguns arī jāsargā, kaut kur tālumā zibeņoja un ap pusnakti parādījās mēness. Skaisti.
Pirmie Līgo svētki ārpus Latvijas- check! Secinājums tieši tāds pats kā pēc Ziemassvētkiem: jā, pietrūkst māju un ierastās svētku kārtības, bet tas nav galvenais. Galvenais vēl joprojām ir cilvēki. Protams, ka gribētos ar tautiešiem pie ugunskura ar puķu vainagu galvā dziedāt, dejot un gaidīt saullēktu, bet nepavisam nav slikti pamēģināt arī citādāk - pārbaudot pielāgošanās un improvizēšanas spējas.
Nākamā gada plāns (jo Līgo būs piektdienā) ir šo pasākumu padarīt apjomīgāku, ar īstu ugunskuru un ārpus pilsētas. Mans personīgais plāns ir tam pievienot kādu danci un ar puķu vainagu galvā. Dzīvosim, redzēsim.

Ceturtdiena, 23. Jun 2016, 11:11
[i]yeux_glauques posting in [i]es_shobrid_lasu:

1

Ceturtdiena, 23. Jun 2016, 10:29
[i]vilibaldis: Putni

Zvirbulis, rūpīgi pieejot procesam, tostermaizes riku sasmalcina un pārvieto uz ligzdu apmēram piecpadsmit minūšu laikā. Otrs sēž koka, novēro apkārtni un klaigā, pieņemsim, ka dod vadošus norādījumus.

Pie kam procesā bija iesaistīti tikai puiškāni, skuķi drošvien kaut kur no pažobeles visu vēroja.

Ceturtdiena, 23. Jun 2016, 09:56
[i]vilibaldis: kaķīši

Nakts, kad pamostoties saproti kā samiegojies, mazs kaķa bērns manos matos meklē pupu un ne pa kam nav piedabonams aizvākties no spilvena. Sūdu bioloģija, priekš kaķīšiem mēs visi esam kaķi, daži varbūt mazāk izdevušies.

Ceturtdiena, 23. Jun 2016, 02:59
[i]tapetes_puksts:

rakstīšana bija ikdienišķa darbība ilgus gadsimtus, bet vai tad varam sūdzēties par izcilu literātu pārprodukciju?
tas, ka visi fotografē, nenozīmē, ka ir daudz fotogrāfu.

Ceturtdiena, 23. Jun 2016, 02:39
[i]kaktu_kakts posting in [i]pajautaa: ārsts

Kurš ir Latvijā labākais psihiatrs, jūsuprāt?

Trešdiena, 22. Jun 2016, 12:32
[i]vilibaldis:

ar šo arī pasludinam darba nedēļu par piebeigtu!

Otrdiena, 21. Jun 2016, 20:10
[i]cimone posting in [i]es_shobrid_lasu:

Otrdiena, 21. Jun 2016, 18:37
[i]grells posting in [i]es_shobrid_lasu: Ruka/Bley "Gruzija. Sarunas ar dūjām"

Domājot par eventuālu došanos (beidzot) uz šo lepno un skaisto kalnu zemi, paņēmu izlasīt daudzus gadus grāmatplauktā noputējušās "Sarunas ar dūjām". Esmu pusē, bet pagaidām nešķiet, ka būtu labi uzrakstīta grāmata. Pārāk daudz seksuālas norūpētības it pārlappusē, arī valoda varētu būt sakoptāka, kaut kādi nemotivēti reģistra noslīdējumi pilnīgi nevietā ("inčīgi"). Teksta autore sev ļoti patīk, dažviet par pārāk. Bet narcisisms jau mūsdienās nevaid grēks. Samērā vājo tekstu tomēr kompensē absolūti fenomenālas fotogrāfijas. 
Grāmatai nebūtu kaitējis profesionāls korektors, šur tur komati nav kārtībā.

Otrdiena, 21. Jun 2016, 18:34
[i]grells posting in [i]es_shobrid_lasu: Dž. Orvels, "Toreiz Birmā"

Oriģ. Burmese Days. Izlasīju tulkojumā, samērā labs tulkojums, dažas nedalasītas drukas kļūdas, kā jau "Dienas Grāmatā" pierasts. Romāns par koloniālās varas nežēlību un nodzeršanās briesmām vientulības apstākļos. Neteiksim, ka Orwell at his best, bet gaumīgs un lasāms. Dažas ciniskas mizogīniskas replikas atsit uz Nabokovu.  

Otrdiena, 21. Jun 2016, 18:27
[i]vilibaldis: darbs

Ha, a mums, a mēs Krimuldā sauļojāmies, kamēr Rīgā gāž kā ar spaņņiem. Nu labi, šitas darba tusiņš bija vēl cieši pieņemams, ja to sākumposma bābieti nebūtu laiduši pie vārda.Man pat migrēna nobremzējās.

Tikām otrs darbs grib mani atkal rīt vēl tumsiņā, a trešais laikam uzmeta lūpu...

Bet man projekts jāraksta un dēļi jāved, a laika ta nav.

Otrdiena, 21. Jun 2016, 15:56
[i]lavendera:

Ar interesi gaidu Baronielas foto pēc šitā gāziena.

Otrdiena, 21. Jun 2016, 13:35
[i]wensdy posting in [i]pajautaa: Veselības dati

Kādam varbūt ir atsauksme, ar ko dalīties, par mani veselības dati . lv?

Otrdiena, 21. Jun 2016, 12:52
[i]runcis posting in [i]pajautaa:

Uz kurieni Rīgā doties, lai amatieris varētu iegādāties savu pirmo tripodu foto kamerai, ar kuru dažreiz gribēsies arī kaut ko uzfilmēt neprofesionālā līmenī? Kur varētu būt tāds veikals ar samērīgu izvēli, lai var piemeklēt savai gaumei un budžetam, kas nav nekāds lielais?

Otrdiena, 21. Jun 2016, 12:13
[i]lavendera: vau :)

Būs gan aplīgošana, gan ugunskuri, gan uguns plostu laišana ūdenī, gan pūdelis, gan rotaļas un danči.
(jelgavnieku relīze)

(es iedomājos staba galā uzvilktu nabaga pūdeli :))

Otrdiena, 21. Jun 2016, 09:47
[i]vakardiena: Shamelessness blues

Šis rīts mizantropiskās noskaņās. Viss kaitina ļoti.
Bet ļoti patīk, kā smaržo Studija. Sēžu darbā un paslepus ostu

20 most recent