Kurvjzieža kontemplācijas

Krāšņais Kurvjziedis

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Nesen sieviešu žurnālā izlasīju atziņu, kam sagribējās piekrist.

"Nekad mātes nav veltījušas saviem bērniem tik daudz laika kā 20.gadsimtā. Senāk aristokrātu un turīgākās buržuāzijas daļas ģimenēs bērns tūdaļ pēc piedzimšanas tika nodots zīdītāju un aukļu, pēc tam - guvernantu un skolotāju pārziņā. Māti viņš redzēja labi ja dažas stundas dienā. Savukārt, zemnieku ģimenē zīdainis tika cieši satīts, lai lieki neripinās, un atstāts pēc iespējas tuvāk krāsnij, lai nenosalst, kamēr vecāki uz lauka. Un cilvēce nebūt nav izmirusi, kā redzam.
Taču tikai 20.gadsimtā vērojamas neirotiskas žēlabas par to, ka: "Māte mani nepietiekami mīlēja, pārāk maz uzmanības veltīja, tāpēc esmu izaudzis/izaugusi tik nelaimīgs, kašķīgs vai slinks.""
:)
  • Maslova tabula.
    • Mendeļejeva tabula.:)

      Es zinu, kas ir Maslova tabula, bet kopsakarību neuztvēru. Iespējams, te vēl kāds ir tikpat stulbs, tāpēc būs labāk, ja eksplicēsi domu.
      • Tad, kad cilvēkam jādomā par izdzīvošanu, viņam īpaši neatliek laika (un bieži vien arī prāta) domāt par emocionālām vajadzībām.
        • Diezgan stabils novērojums - jo mazāk cilvēks iespringst uz teoretizēšanu par savām un citu emocionālajām vajadzībām, jo laimīgāks viņš jūtas.:)
Powered by Sviesta Ciba