Kurvjzieža kontemplācijas

Krāšņais Kurvjziedis

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Nekad īsti neesmu sapratusi, kas nosaka simpātijas starp pieaugušajiem un bērniem. Pieaugušo starpā ir vienkāršāk - vienmēr var paanalizēt un atrast kādus kritērijus - piemēram, interešu kopību/atšķirīgumu, seksuālo pievilcību, noteikta dzīves modeļa un pasaules uztveres vilinājumu un vēl visu ko. Bērni - tāpat vien, tāpēc, ka maziņi - man paši par sevi nav nekādu sajūsmu raisījuši. Pilnīgi noteikti neesmu no tām, kas sāk neapturami dūdot un gudzināt, ieraudzījušas kādu sīkuli.
Un tomēr - ir bērni, kuri mani valdzina kā personības, neatkarīgi no tā, kādu vecumu viņiem gadījies sasniegt. Piemēram, mazā K, manuprāt, jau nedēļu pēc piedzimšanas, brēca un čurāja pamperos ar tik viltīgu skatienu, ka es skaidri zināju - mēs sapratīsimies. Un tas, ka visu viņas septiņgadīgo mūžu mēs satiekoties neviltotā sajūsmā metamies viena otras apskāvienos, man šķiet pilnīgi likumsakarīgi.
  • Pitrms kāda laika es par to domāju sakarā ar savām attiecībām ar vienu cilvēku - nu, kas mūs saista? Sekss tas nav, kopīgu interešu mums praktiski nav, kur viņam balts, tur mans melns, un tā tālāk un tā tālāk.
    - Dvēseļu radniecība, - saprātīgā balsī teica mana māsa.
    (protams, es dvēselēm vispār neticu, tad otrs gan tic)
    Tad es tā padomāju un aizformulēju tālāk - lai izjustu dvēseļu radniecību, nav obligāti ticēt dvēselei. Tāpat kā lai smīnētu bārdā, bārda nav nepieciešama, un nav nepieciešams pat smīns.
    Tā kā - dvēseļu radniecība un pilnīga mistika tā ir, krii!
Powered by Sviesta Ciba