Kurvjzieža kontemplācijas

Ģenderideoloģija

Krāšņais Kurvjziedis

Ģenderideoloģija

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Lūk, viens jautājums, kas allažiņ nodarbina manu dīko prātu - kāpēc Latvijā (un vēl šur tur, vismaz mērenajā klimata joslā) starp alus mīļotājiem ir neproporcionāli daudz vīriešu, bet vīna dzērāju vidū vērojams sieviešu pārsvars?
Tas mums tā fizioloģiski, vai kulturēli determinēts, kā jūs domājat? Vai varbūt pat zināt?
  • Es nezinu. Man garšo alus. Droši vien vīnu dzert ir daudz smalkāk. Jaunkundzes draudzeņu un klasesbiedreņu mammas neviena nedzer alu. Es viņai saku, lai arī nesaka nevienam, ka māmuļa darbdienas vakarā var apcerīgi izlietot kādu pudelīti.
    Vai divas teiksim.
    Ok, arī vīns ir labs, bet tas jau vairāk ir notikums, vīns ir jāizvēlas, un izdzert pudelīti pie vakariņām tomēr ir tas pats, kas apēst veselu tortīti.
    Alus ir demokrātisks dzēriens, ziniet.
    • Nē, nu es arī varu mierīgi kādu vakaru izdzert pa vienam, pāris aliņiem.
      Tomēr alu man kārojas ievērojami retāk nekā vīnu. Un, jā - ar draudzenēm parasti sanāk pulcēties pie vīna (kaut gan man ir ļoti demokrātiskas draudzenes, kas dzer pilnīgi visu).
      • diemžēl man arī sanāk biežāk pulcēties pie draudzeņu vīna, kaut gan es dodu priekšroku alum, ja vasara, viskijam vai kalvadosam - ja aukstāks gadalaiks

        man domāt, tā vīrišķā alus dzeršana nāk kaut kur no vēstures un visādiem liegumiem sievietēm to dzert
        • Tiešām tādi liegumi ir bijuši? Latvijas teritorijā jau nu gan diez vai - piem., kā atceros no Fēgezaka, 18.-19.gadsimtā Vidzemes muižās darbiniecēm - barojošajām mātēm piešķīra papildus stopu alus dienā.
Powered by Sviesta Ciba