Konkrēti, cik apskatījos - igauņiem ir izteikti zemākas sieviešu algas tajos pašos ekonomiskajos sektoros (resp., sievietes izvēlas mazākatalgotos darbus), kā arī ļoti zema parlamentārā pārstāvniecība.
Salīdzināju ar līderiem, proti, Islandi un secināju, ka Latvijas sievietēm vajag vairāk ar politiku ņemties, tad arī Islande no līderiem tiks izsista uzreiz, tā kā, jā, varat labāk ;))
Visādi citādi rādītāji izskatās diezgan stabili, +/- 4 to pašu 15. vietu Latvija ieņēmusi pēdējos 8 gados šajā sarakstā.
Tev bija jāsaka nevis "varat", bet "varam".:) Pilnīgi nopietni - mana ciešākā pārliecība, kuru aizstāvēšu vēl ar pēdējo dzīvo šūnu savā ķermenī, ir tāda, ka dzimumu līdztiesība nāk par labu ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem, tāpēc gudrākie no viņiem cenšas to veicināt un atbalstīt.
Interesanti gan, kā vīrieši varētu veicināt sieviešu līdzdarbošanos politikā? Rosinot noteikt normatīvajos aktos kvotas ierindas partiju biedriem, ministriem, visu rangu deputātiem un pašvaldību vadītājiem?:))
Nē, es pati, piemēram, visai stingri iebilstu pret kvotu principu. Taču vīrieši var veicināt sieviešu līdzdalību politikā tieši tāpat kā sievietes - t.i., iedrošinot un atbalstot tās savas sievieškārtas paziņas un draudzenes, kurām ir interese un spējas ar politiku nodarboties, vēlēšanās partiju sarakstos nesvītrojot sievietes tikai tāpēc, ka sieviete (es gan ļoti ceru, ka tā neviens nedara, bet mazums kas), netiražējot visādas Rudzīša stila muļķības par sievietēm politikā un biznesā, kā arī, ja aktīvi darbojas kādā politiskajā spēkā, neveidot tur "veču klubiņus". Tik vien.:)
"Veču klubiņus" neesmu manījis, tiesa, ciešākā tuvumā esmu redzējis darbojamies tikai četrus valstiskā līmeņa un pārīti pašvaldību līmeņa politiskos spēkus, tajos visos ierindas biedru proporcijas vīrieši/sievietes bija apmēram 85/15%, procentuālo attiecību ierēdniecībā, kas ir otrs avots, no kura cilvēki nokļūst politikā, gan jau, ka zini labāk par mani, tiesa, var jau būt, ka sieviešu vīrieškārtas radi, draugi, paziņas un dzīvesbiedri šīm visādos veidos rekomendē turēties tālāk no politikas, jo tad, protams, paliek mazāk laika boršča vārīšanai un bērnu audzināšanai. Par Rudzīti grūti komentēt, tikai atzīmēšu, ka, manuprāt, tāds Rudzītis ir stipri mazspējīgāks ietekmēt kādas sieviešu vai viņu vīrieškārtas aprindu sabiedrisko domu par, piemēram, sieviešu dzīvesstila žurnāliem, ko tomēr pārsvarā tiražē sievietes sievietēm.
Pats varu tikai Tev ieteikt darboties politikā, ar to manas iespējas strauji izbeidzas:))
Visādi citādi rādītāji izskatās diezgan stabili, +/- 4 to pašu 15. vietu Latvija ieņēmusi pēdējos 8 gados šajā sarakstā.
Pilnīgi nopietni - mana ciešākā pārliecība, kuru aizstāvēšu vēl ar pēdējo dzīvo šūnu savā ķermenī, ir tāda, ka dzimumu līdztiesība nāk par labu ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem, tāpēc gudrākie no viņiem cenšas to veicināt un atbalstīt.
Taču vīrieši var veicināt sieviešu līdzdalību politikā tieši tāpat kā sievietes - t.i., iedrošinot un atbalstot tās savas sievieškārtas paziņas un draudzenes, kurām ir interese un spējas ar politiku nodarboties, vēlēšanās partiju sarakstos nesvītrojot sievietes tikai tāpēc, ka sieviete (es gan ļoti ceru, ka tā neviens nedara, bet mazums kas), netiražējot visādas Rudzīša stila muļķības par sievietēm politikā un biznesā, kā arī, ja aktīvi darbojas kādā politiskajā spēkā, neveidot tur "veču klubiņus". Tik vien.:)
Pats varu tikai Tev ieteikt darboties politikā, ar to manas iespējas strauji izbeidzas:))