Kurvjzieža kontemplācijas

Krāšņais Kurvjziedis

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Nez, vai senākos laikos biktstēviem bija pār cilvēku prātiem tikpat biedējoši neierobežota vara kā mūsdienās psihoterapeitiem?
  • Štrunts par kritiski domājošiem, stāsts ir par to, ka gājiens uz bazīcu un, galvenais, patiesa grēksūdze bija nevis vienkārši obligāti, bet tas bija jau no bērna kājas ieaudzināts, ka savādāk nemaz nav iespējams.

    Pat it kā pilnīgi pofigistiskajiem dzenbudistiem ir tāds kauna traips, ka kaut kurš tur imperators kurā tur gadsimtā(vainīgs, neglabāju galvā precīzos gadaskaitļus un uzvārdus principā), lai nodrošinātu impērijas vienotību, pasludināja dzenbudismu par oficiālo reliģiju(proti, ikvienam pavalstniekam obligāti bija jābūt pierakstītam kādam konkrētam..hmmm...nosauksim to par templi, jāatrādās tur vismaz reizi nedēļā un jāsniedz kas ļoti līdzīgs grēksūdzei, tajā skaitā, protams, jāziņo par ne ļoti varai uzticamiem kaimiņiem.
    • Par to nav šaubu. Es vairāk par to, cik lielā mērā pastāvēja reāla smadzeņu skalošana, kas ietekmēja indivīda dzīvi un uzskatus.
      • Televīzijas un radio ta nebija, baznīca bija vienīgais kanāls, kas varēja nodarboties ar masveida propogandu un tieši tālab monarhi bija vairāk atkarīgi no baznīcas, nekā baznīcas no monarhiem.
        • Šī vairāk bija refleksija par privāto kontaktu grēksūdzē un psihoterapijā.
          • Ahā. Proti, tas vairāk bija retorisks jautājums, kas neprasa atbildi.

            Interesantas apstākļu sagadīšanās rezultātā tieši šovakar sanāca alu dzert ar vienu psihoterapeitu. Tāda vara pār cilvēku prātiem, kāda bija baznīcai plaukuma brīžos, viņiem nebūs nekad un nav arī pat šobrīd.
      • Kā pati domā, no kurienes ta ir saglabājusies tradīcija, ka katoļu baznīcā izdzirdēsi sprediķi par vienu un to pašu tēmu +/- vienā noskaņā, lai kurā arī valstī neatrastos, proti, pilnīgi centralizēts ziņu kanāls?:))
Powered by Sviesta Ciba