Kurvjzieža kontemplācijas

Krāšņais Kurvjziedis

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Līdz ārprātam tracinoša nemode, kas spēj mani padarīt rupju un ļaunu, ir vārda "drastisks" lietojums nevietā. Kādā nīgrā paģiru rītā, lasīdama avīzi, nozvērējos, ka, līdzko man būs ieroča nēsāšanas atļauja, nošaušu katru žurnālistu, kurš saka vai raksta "drastisks valdības lēmums, "drastiska avārija" vai ko tamlīdzīgu.
Vārdnīcā būtu apskatījušies, kurkuļgalvas nelaimīgie!
  • Sarunā ir intonācija. Rakstos nav. Bet jebkurā gadījumā tas pamato, kāpēc ir vieglāk (un slinki izpildīties vienmēr ir vieglāk), bet ne kāpēc labāk no valodas, ne no paša slinkuma viedokļa.
    • Es īstu nevaru iztēloties, ko nozīmē "labāk no valodas viedokļa". Nu, tas ir tāpāt, kā mēģināt noskaidrot, kurš ir labākais āmurs - to nav iespējams izdarīt, kamēr nav skaidrs, ko ar to āmuri grib dauzīt. T.i., valoda ir līdzeklis, ne mērķis - lai noskaidrotu, kāda valoda ir laba, jāzina, kādiem mērķiem valodu grib izmantot.
      • nu labi, kādiem mērķiem tad valodu var izmantot? (Ja jau reiz tie trīs, uz kuriem es atsaucos augstāk, nav gana labi)
        • Tie tevis minētie mērķi ir gana labi, bet šaubos, vai kāds cilvēks visus savus mērķus vērtē kā vienlīdz svarīgus un pietiekami vērtīgus, lai ieguldītu laiku un pūles, lai izteiktos maksimāli precīzi - nu, zvirbuļus šauj ar kaķeni, ne lielgabalu. Pati taču zini, ka vienā blogā tu raksti ātri un neprecīzi, bet otrā noslīpē domu kārtīgi.
          • Taisnība.
            Jo valoda ir arī pašizpausmes līdzeklis, kad arī neprecīzi/valodiski nekorekti teksti ir okei, ja ir radīts vajadzīgais efekts (pat ja efektu dabū ierobežota cilvēku grupa).
Powered by Sviesta Ciba