Tas pirmais ir arguments, ko var izmantot abu nostāju paudēji - vai, piemēram, skolēnam, kurš būtu visus skolas gadus mācījies latviešu valodā, kārtot eksāmenu latviski nebūtu vieglāk? Mēs to nezinām, bet tāda iespēja pastāv.
Otrs arguments arī ir baltiem diegiem šūts, jo es tomēr zinu pāris cilvēku no krievvalodīgajām ģimenēm, kuri priecājas, ka savulaik palaisti latviešu skolā.
Es gan neesmu nevienā no pusēm, jo abu pušu argumenti tomēr ir pārāk uz emocijām balstīti. Ir skaidrs, ka gan plusi, gan mīnusi būtu gan tad, ja joprojām varētu mācīties arī krievu valodā, gan tad, ja visas mācības notiktu tikai latviski.
protams, protams, es piekrītu, ka viss te ir relatīvs un baltiem diegiem šūts, bet mani šajā parakstu vākšanā visvairāk kretinē argumentācija, kāpēc man tas jādara un kam no tā būs labāk. Es visār nejūtos tiesīga par to lemt- lai krievi paši iet un referendē
nu bet protams, krievi taču ir tie, kuriem jālemj par LV izglītības sistēmu.
bet arī viņi ir pilsoņi.oj.
vispār runājot par krieviem latviešu skolās- manā pusē tā ir ļoti ierasta parādība, manās skolās vismaz trešdaļa vai puse bija krievvalodīgo. Un skolēns, kurš Tevis minēto apsvērumu dēļ gribēs nolikt eksāmenus tikpat viegli kā latvietis, pašmācības ceļā vai mainot iestādi to izdarīs enīvej. Par tiem, kas negrib, kas nedarīs, nemācīsies mums nafig nav jādomā un jāiet parakstīties. Lai taču dzīvo savā aprobežotajā pasaulītē.
Nu, tāpēc es arī mēģinu ieturēt neitrālu pozīciju (cik nu neitrālu, jo, ja es nebalsoju tātad "esmu pret izmaiņām"), jo viss, ko esmu pamanījusi šajā jautājumā ir argumentu ping pongs, kur nevienai pusei neatrodas tik spēcīgs un neatspēkojams arguments, lai man gribētos teikt: "Jā, tieši tāpēc es esmu par/pret!"