обои - 2. Aprīlis 2008 [entries|archive|friends|userinfo]
Scandalo Calmo

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| fffff pajautā komenti jauns labot secondhand vissvienā ]

2. Aprīlis 2008

viskijs un politiskā pārliecība (sanlorenzo kvartāla bērni) [2. Apr 2008|00:11]
jaunie komunisti pēc IIPK boloņā kā tādu protestu piekopa viskija dzeršanu (ņemot vērā, ka sasodītie pilsoņi patērē vīnu un tam cieši blakus stāvošus dzērienus, turklāt, cik skumji un neinteresanti, tīri tikai ēdiena kontekstā, ne jau lai tā vienkārši uzšautu pa lampu)
u.eko, atceros lasījis, stāsta, kā komunisti, gadiem ritot savu klasisko sarkano johny walker pamazām nomainīja pret melno, savukārt nonākot pie politiskās varas, ļāva viskija zortēm vispār izkāpt ārpus starptautiskā mārketinga zīmju širpotrebiskajiem aplokiem.
runājot par mūsdienām, viss pagaidām nonācis pie tā, ka jaunu vēlēšanu priekšvakarā komunikatīvajā virsslāni atkal salīduši visvisādi tēli. dažāda paskata vīreļi klāsta savus uzskatus un kasās savā starpā, nevar vienoties par kopīgā saraksta nosaukumu, tad grafisko zīmi, pēc tam šķiras un katrs raksta savu programmu. starp tiem ir arī berdinoti (galvenais itāļu komunists).
rotko izstādes atklāšanā, atceros redzējis, visi drūzmējās pa palazzo delle esposizioni ēdnīcu, open colonna restorāna telpām. viesu bija ca. divreiz vairāk, nekā rīkotāji bija emitējuši ielūgumus un anotonello colonna plānojis, līdz ar to lai arī cik prasmīgi nebūtu oficianti, nobaudīt šī izcilnieka virtuves brīnumus dabūja tikai tie, kuri meta kaunu pie malas un ķērās zēnu stērbelēs. (mēs visai rezignēti sūcām samērā viduvēju vīnu). kā tāds izņēmums saēdās arī berdinoti. kājās stāvēja gan asv vēstnieks, gan rotko bērni, gan vēl šādi tādi superpuperviesi, kuri bija izpelnījušies ielūgumu. visi drūzmējās un centās saprast, kādā veidā noris pēcizstādes rauts, kam ielūgumā bija veltīta vesela rindklopa,
kamēr zāles dibenplānā rotājās ar baltu galdautu klāts vakarēdiena galds ar sudraba piederumiem. pie tā jēzus vietā nosēdās berdinoti, pie labās rokas - jaunava marija, kas, dies'dod, cerams nesen bija atgriezusies no kādām salām (jo ak vai viņai, ja viņa būtu kļuvusi tik brūna kādā solārijā). labi..., arī plastiskie ķrirugi bija viņai pāri nodarījuši, nabaga sirmgalvei. kā teica zinātāji, tā esot berdinoti sieva.
šī galda apkalpošanai tika norīkoti visgarākie no zēniem, kuri tikko izgājuši no virtuves paplātes pacēla augstu virs galvām, lai rijīgo negantnieku pūlis netiktu klāt. kā zināms, šīs zemes proletariāts nav diez ko augumā padevies.
sarīkojums tādējādi sita patiešām augstu vilni. vīns, tiesa, bija pieejams jebkurā laikā un jebkuros daudzumos.

pa to laiku, gan toreiz, gan patlaban, kādu pāris tūkstošu soļu attālumā, otrpus dzelzceļam, uzreiz aiz termini (uzsvars uz pirmo zilbi) centrālās stacijas, plešas sanlorenco - pilsētas rajons, kas savu nosaukumu ieguvis par godu te esošajai baznīcai. kā reiz rakstījis itāļu jauniešu rakstnieks, vietējo pionieru kustības aizsācējs Marčello Ardžilli (liels čipolīno autora džanni rodari draugs un domubiedrs), te dzīvo tikai godīgi cilvēki, īsti darbaļaudis. nav jau te nekā īpaša, ja nu vienīgi fakts, ka rajons ieskauj romas lielākos kapus un jo tuvāk kapiem, jo netrūkst dažādu uz nāves fenomenu profitējošu uzņēmēju (mordziņi, funebru agenzias un akmeņkaltuves). savukārt, jo tuvāk dzelzceļam pilsētas centra virzienā, jo nāves eņģelis kļūst frivolāks - gaisā zāles smaržu jūt vairāk par citām, dzertuves ar dejuplačiem arvien blīvāk nodrošina skaņu buferzonu baisajam klusumam, kas plūst no campo verbano ciprešu alejām. gandrīz pie paša mūra, aiz kura būtu jāsākas vēsturiskajam centram, bet patiesībā sākas čainatauna, ir krogs pigmalions. to tur autentiski chegevaras laikabiedri, visādi slaisti slaistās apkārt, kā arī jauni un naivi studentiņi, kas paņem galda vīna karafīti, paspēlē nedaudz šahu un ķeras pie manifestu kleibēšanas. viskijs, vecais labais sarkanais walkers, kā noskaidrojām, maksā 3 eur. glāze tiek pielieta līdz malām, t.i., vēl viesmīlīgāks bārmenis riskētu kļūt uzspēlēti izšķērdīgs, jo tad dzira būtu vienkārši jālej zemē. starp krogiem ir mazi buķiki, pie kuriem izkārti visdažādākie sirpjāmurotie karogi, pigmalions viņiem ir teju kā palīgtelpa.

uz berdinoti galda viskiju nemanīju, man šķiet, ka vīna šķirne arī bija atšķirīga.
vispār, arī marčello ardžilli sanlorenco kvartāla bērni itālijā nekad nav izdoti. tekstu savāca ļeņingradas izdevēji un publicēja tulkotu. pēc tam tulkojumu pārcēla arī latviski. mana itāļu valodas skolotāja, pēc tam, kad godājamā kontekstā pieminēju, ka ilgus gadus glabāju šķiltavas ar kurām iedevu uguni a.van varmerdamam, teica, ka kaut kad nesen, apciemojot draugus boloņā, pie universitātes esot saskrējusies ar u.eko. varen brangs vīrs esot. (un lai šo frāzi uzrakstītu, kam patiešām ir sakars ar manu nule pavadīto dienu, paskatiet vien, kāds ievads man bija vajadzīgs).
rīt ierodas krustmāte. nav gluži krusttēvs (kam te būtu neviennozīmīgāks skanējums), bet nu ņemsim par labu. krusttēvs starp citu jau sen ar to dieviņu, tā ka krustmāte pildīs arī viņa funkciju. viņa ir mācījusies rīgas franču licejā vienā klasē ar HD nelaiķa māti. vai tas vien ko nenozīmē.
Link2 mērījumi|samēramies

pie iepriekšējā [2. Apr 2008|01:18]
aizmirsu piebilst, ka uz skolotājas tekstu par u.eko atbildēju, ka mūsu kvartāla bērnu bagātajā iztēlē viņš eksistē teju tikai kā mītolōģisks varuon's. (var jau būt ka kļūdos par citiem. par sevi noteikti nē).
Linksamēramies

pollution [2. Apr 2008|13:42]
šodien nodarbojos ar vienu štelli, kuras sakarā pirms kādiem mēnešiem uzzināju tādu vārdu spēli: polloks-pauļuks.
turklāt, ka tā nebūt nav vārdu spēle, bet sūra realitāte,
ja vien šķitums (ui, kā man tīk šis jēdziens) par tādu var tikt uzskatīts.
bet lielākā daļa to noteikti labi zina (par pauļuku un polloku) un vienmēr zinājuši.
tik es te tāds puskoka lēcējs.
Linksamēramies

[2. Apr 2008|17:12]
[Tags|, , ]

biju piemirsis, ka man krustmāte ir tik runātīga. braucot no lidostas, atsevišķos brīžos tā kā ievilku elpu, lai teiktu "..bet le lūk redzams tas un tas", kad mana elpa bija pātraukta un varēja tik mierīgi izpūsta bez jebkāda verbāla satura. noklausījos, kā klājas manai mātei (apsēstība ar to jauno kaķi ir absolūti dominējoša pāri visam, kūpina kā jau daždien duetā ar manu senci tik dikti, ka nepieredzējušiem ciemiņiem drīz gribas mukt no mājas, utt. tipa dzerot stipru kafiju. interesanti, kā tad nosaukt to, ko dzeru es?)
Krustmāti nogādājām mājās, aprādījām kas un kā, kur ķemertiņš, kur ledusskapis, kur balkons, kā izkrāmēties, pazvilnēt saulē, kur grāmatplaukts, ja sagribas palasīt, tādā garā. un atgriezāmies darbā. ar trešo piegājienu, jo kā biju spiests atminēties, ģimenes tradīcijas ir spēcīga štelle.
kad krustmāte kādreiz viesojās mūsu mājās, interesantākais moments bija mājupdošanās. tas notiek tā: vispirms viņa paziņo, ka nu laiks posties, mēs, protams, lūkojam atrunāt, ka vēl tak agrs, bet lieta tiek nostādīta tā, ka, nu kas jādara, jādara. nu bet lōģiski. tad pēc kādas pusstundas sarunu, šī apņemšanās tiek deklarēta vēlreiz, nu jau pieceļoties no galda. tad tiek aizstaigāts līdz priekšnamam, apmeklēts ķemertiņš, aplūkoti apavi, kuri nupat būtu jāvelk kājās, tam visam pa vidu atrodas kāda nnnnnnnnnnnnāvīgi interesanta tēma, kas uz karstām pēdām jāapspriež. tad krustmāte ar manu māmuliņu atstutē sēžamvietas uz kādām virsmām priekšnamā un, risinot šo tēmu, pamazām atrisina vēl kādas četras. kad tas paveikts, apsēdētās virsmas kļūst bezgala neērtas, un kārtējo reizi atkualizējas mājāsiešanas nepieciešamība. mugurā tiek uzvilkts mētelis, apsieta šalle, uzlikta cepure, uzvilkti cimdi, paņemta rokās soma un krutsmāte ir tīri vai gatava doties. tad mana māte sāk apjūsmot krustmātes izejamo kārtu (bet padomju laikos izejamās kartas sagāde allaž ir bijis vesels socializācijas aktu labirints, kas no jauna uzvedina uz vairākiem stāstiem, kurus noteikti nedrīkstētu atstāt neizpaustus). vēl pēc kādas pusstundas, krustmātei kļūst karsti un sāk aptrūkties arī tēva pacietība (labi zinādams ar ko parasti beidzas krustmātes mājāsiešana, tēvs sēž pie galda un nebūt nesteidzas mesties skūpstīties), tad tēvs pieceļas un gluži kā uzminējis krutmātes izjūtas, saka "nu ko jūs te priekšnamā stāvat, apsēdieties tak uz dīvāna. ilga, novelc mēteli, tev droši vien karsti, nāciet abas istabā, ieliesim vēl pa kādai glāzītei." un visi atgriežas savās vietās pie galda. līdz pēc kāda mirkļa viss šis process sākas no jauna, bet krutmāte spiesta atgriezties jūrmalā ar pēdējo vilcienu.
Link2 mērījumi|samēramies

[2. Apr 2008|18:48]
s.c. jo tuvāk ārdurvīm, jo reālākus tekstus krustmāte parasti sāka bīdīt. te ar nekas nemainās.
Linksamēramies

navigation
[ viewing | 2. Aprīlis 2008 ]
[ go | Iepriekšējā diena|Nākošā diena ]