vieta... |
Jā, tieši tā, bērnam līdz pusgadam ir jāapmierina visas vajadzības. Tās tantiņu pļāpas "lai tak paraud - pavēdinās plaušiņas", pat nezinu no kādiem tumsonības kaktiem izvilkts. Bērns tā var neirozes iedzīvoties.
Kā mums stāstīja psiholoģe, to jau var tad, kad ir kādi 7-8 mēn, tad psihes aizmetņi ir izveidojušies un to spēj sagremot, ka uzreiz kaut kas nenotiek, bet pirms tam ni ni :)
šiten te palūdzu http://klab.lv/users/deniss/7953.html?v
vienmēr brīnos, kur viņi izrauj šos skaiļus (IQ 20%, EI 80%), no sērijas "jūs izmantojat tikai 10% no savu smadzeņu resursiem", un kas šajā kontekstā ir "panākumi" - veiksmīgs bizness, bēbīšaudzināšana, augstākā matemātika vai kādam purnu sadauzīt?
procenti ir no zila gaisa parauti. Ir tāda sajūta :D Savukārt daudz sakarību, kas nosaka veiksmi. Būt bara barības ķedes virsgalā ar IQ maz sakara, bez šaubām ir secifiskas lietas un vietas, kur tas noder.
No kaut kādiem pētījumiem, piemēram, par smadzeņu izmantošanu visticamāk ar sensoru palīdzību, skatoties, cik liela aktivitāte ir smadzenēs veicot dažādas ikdienas darbības, un tas viss jau tā, tagad mēra šitā, citā pētījumā pamaina kādu kritēriju un kas cits varbūt sanāk.
Un panākumi ir diezgan grūti definējama lieta, bet vispārēji varētu tomēr saprast kā apmierinātību ar dzīvi un sevi, spēju nodrošināt normāli savu eksistenci, veidot veselīgas attiecības un pa vidu tam visam tomēr ne nodzerties, ne pārēsties, ne citās novirzēs iedzīvoties. Principā, pēdējā laikā cik esmu kur par šo info dzirdējusi, nekas daudz neatšķiras un pretrunu nav. Ir grāmatiņa http://www.jr.lv/lv/veikals/prece/i
Pamatā ir ideja, ka svarīgākais ir sīkā ciešs un labs kontakts ar māti, īpaši pašā sākumā. Kur pretruna? Neredzu.
| ||