Bez motivācijas fizikā, ķīmijā nav ko darīt! Taj štellei ir jāinteresē jau bērnībā. Eksāmeni nerada fiziķus, ķīmiķus kur nu vēl izcilus. Datoriķi, fiziķi un kas tik tur vēl nav piemēroti visiem indivīdiem. Cits stāsts, ka mūsu akadēmiskā izglītība vispār ir :D Problēma tāda ka lielākā daļa cilvēces ir dumji un vienīgais ko vēlas darīt neko nedarīt un vairoties. Ta kāda jēga mocīt. Vispār pasaulē attīstītās valstīs augstskolas izglītība ir ne vairāk kā 20-25 % strādājošo ;) Fiziķi, ķīmiķi no tā ir mikroprocents ;) Ja grib ieviest tādu principu tad lūdzu kā manos laikos visiem visi eksāmeni obligāti. Tik ar tad atšķīrās skolas un ko, cik daudz māca.
lv ir 36% ;) Jautājums: kā tas nākas pie tik izglītotu cilvēku bara mums ir tik zems dzīves līmenis? Liela daļa ar izglītību sēž valsts aparātā, kā tas nākas, ka šis aparāts/uzņēmums pilnība nefunkcionē [nav neviena pozitīva piemēra pat]? Vai nav tā ka LV izglītība ir daļa no neizdevušās sistēmas un absolūti neatspoguļo prāta spējas pat vēl trakāk noklausīto [pat ne iegaumēto] kursu daudzumu?
Nu tā jau ir vispārēja problēma, kas būtu risināma lielā mērogā. Noteikti, ka daļai no tiem, kas studē augstskolās, labāk derētu profesionālā izglītība.
Kas attiecas uz fiziku un ķīmiju, tad tās ir lietas, ko vajag ne tikai tīriem fiziķiem un ķīmiķiem, skolā neapgūti kursi šajā sistēmā tak var nogriezt ceļu arī cita veida izglītībai. Un lai radītu interesi jau bērnībā ir jābūt kādam, kas to dara. :(
| |