intheend

Feb. 4th, 2018

04:49 pm - Lai nepazūd

Likt otram cilvēkam nodarboties ar sevis meklēšanu un glābt viņu - ir tas pats, kas stumt ēzeli uz ūdenskritumu.

Lūk, Tev ir ideja par to, ka ēzelis būs laimīgs, ja padzerties aukstu, tīru ūdeni.. Un Tu velc un stum viņu
Bet ēzelis Tev kliedz: “Negribu!” - un spirinās, cik spēka.
Bet Tu pacietīgi uztin virvi ēzeļa kaklā un turpini vest. Atvedi. Bet ēzelis dzert negrib! Ēzels saka: “Nē!” Un Tu kļūsti bēdīgs un vīlies. Mēģini pierunāt: “Paskaties, kāds tīrs, vēss ūdens. Tev garšos. Pamēģini! Ar tevi kaut kas nav kārtībā. Vajag padzerties..”

Tu esi iztērējis tik daudz spēka, lai atvestu ēzeli un saproti, ka tagad pilnīgi noteikti nevari vienkārši visu pamest. Tu sēdies ēzelim kaklā un liec viņam dzert ūdeni. Taču ēzelis turpina pretoties..

Tieši tāpat daudzi cilvēki rīkojas ar cilvēkiem. Esi taču mierā. Tu nevari un Tev nav jāizlabo citu prāti, dzīves redzējums, dzīves ceļš.

Esi mierā..

(Leave a comment)

Jun. 12th, 2017

10:42 pm

Pāris gadus iekšēji pažēlojos, ka ornitoloģiski šeit garlaicīgs apvidus - ne migrācijas ceļos, ne te tuvumā lieli ūdeņi, ne silts klimats. Nu šogad ir uz urrā. Papildus iepriekšējos ierakstos minētajam, vakar dārzā satiku vēl īsti nelidojošu strazdulēnu, kuru aiznesu tālāk, prom garajā zālē, lai nav sormo pa pirmajam ķērienam. Un pēc tam tādu pašu satiku un sabildēju lēkājam pa koku zariem un mācoties lidot citā sētas stūrī

(Leave a comment)

Jan. 23rd, 2017

05:24 pm

Rīt jāiet uz mežu meklēt čiekurus. Nav ne jausmas, vai šajā gadalaikā viņi vēl ir kokos un vai vispār pagājušovasar bija čiekuru gads. Vienīgais, cik atceros, viņi parasti auga lielās eglēs un pašās galotnēs. Smieklīgi būs :D

(2 comments | Leave a comment)

Apr. 17th, 2016

10:37 am

Vakardien biju tik nomākts, ka pat negribēju pēc traki smagās dienas rakstīt par to, kā norakos ar traktorīti dubļos tik ļoti, ka pēc ilgiem mēģinājuimiem viņu tur vnk pametu.
Bet viss atrisinājās pa pirmo - naktī iebrauca A un - vārds pa vārdam - ar džipu izvilka. Nu super.
Bet nu citādāk (mēģinot visu skatīt pozitīvā gaismā) - šodien atkal būs tāda diena, kad izlikšos, ka esmu vesels un iešu strādāt.

(Leave a comment)

Mar. 19th, 2016

06:38 pm

Nu gan šīs divas dienas bijušas jautras. No rīta apmācies, viss tumšs kā vasaras negaisa laikā un putenis griež zemi ar debesīm kopā. Nu un arnis arī attiecīgi sakurina siltumnīcā krāsni uz nebēdu. Tikko krāsns riktīgi iekurējusies, debess īsā brīdī noskaidrojas un saule tā karsē siltumnīcu, ka jārauj visas durvis vaļā. Tikko krāsns apmēram izkurējusies, atkal tik pat pēkšņi uznāk putenis... Pirmajā reizē bija drusku smieklīgi. Ceturtajā vairs ne pārāk... un šodien arī bija līdzīgi. Bet neko, es tik smīnu ūsās, lai jau iztrakojas, tāpat vairs nav kur likties un pavasaris tepat vien degungalā ir.
Ceru, ka sējas kalendārā šodien ir "lakstu diena", jo sasēju visus iespējamos garšaugus - seleriju, pētersiļus, stēviju, citronzāli, timiānu, rozmarīnu, majorānu, lupstāju un izopu. Līdz vasaras vidum gan es uz visu skatos un skatīšos pieticīgi - kaut kam jau jāizaug... Un turiet īkšķus, jo pats garšaugus lietoju maz, bet visu tāpat nevar notirgot ;) Labi, ka ir vismaz kāds, kam no laba prāta gribas atdot visu lieko, nemaz neskaitot.
Šodien laura tā pilnīgā randomā uzrakstīja - "ar tevi kopā visu laiku ir tāda sireālā sajūta, pirms satiku tevi, zināju, ka tādas tiešām normālas, pašsaprotami saticīgas un auglīgas attiecības ir tikai starp retajiem... par ko mani dzīve tā lutina?!" Un tad es saprotu, ka - abpusēji - pēc dzīvē lieliem dubļiem izbristiem kļūst pie d. par sīkajām un kaitinošajām lietām, pat par lielajām un tracinošajām lietām, bet galvenais, lai ir kopīgs mērķis un otrā vien dažas tās supersvarīgās vērtības. Pārējais nav paciešams - pārējais ir pie d. Par ko gan man nebūt laimigam.
Krietna kārta saputeņojusi. Bet jau kopš vakardienas diena ir garāka par nakti un tūlīt, rīt vai parīt pavasaris sāks savu uzvaras gājienu pret sakāvei neizbēgami nolemto ziemu.

Current Music: Rīt vai pā-a-rīt...
(Leave a comment)

Mar. 29th, 2015

08:29 pm

Piektdienā tek bērzu sulas pārdošanai. Pārējās sešas dienas vienkārši tek. Tad nu ņemu un leju pudelēs, pēc receptes taisu priekš vasaras. Kaut tikai izdotos, jo pretējā gadījumā būšu izmetis vējā gan pudeles, gan sastāvdaļas (cukurs, citroni, rozīnes, krustnagliņas), gan krietni daudz laika. It kā jau, protams, not big deal, nu nesanāks - nesanāks, right? Tikai tāds sīkums, ka jau esmu sataisjis 160 litrus un vēl vismaz 500 vajag, lai būtu gan pašam, gan tirgošanai visu vasaru.

Nu jā, redzies, uznāca atkal rudens. Bet nu jāparosās rītdien tā čakli. Jāietaisa mašīnā skaisti lauku dizaina plaukti marinējumu burkām un varbūt vēl kam. Un jāuztaisa kūpinātava pa riktīgam - pagaidām ir tikai mazs skurstenis, kur var ielikt vienu trusi, bet vajag riktīgu kasti, kur var sakārt kaut desmit.

Un jāsāk domāt par pirmo kaut jebkādu pagrabu. Labi, ka tādai fiksajai, pirmajai vismaz kaut kādai būvei lielākā daļa materiālu man ir.

Dzērves kliedz no blakus pļavām, zosis pa tumsu lido pāri un gulbji pa dienu.

(Leave a comment)

Jul. 14th, 2013

03:38 pm - Labiņi jaukiņi, jauki :)

Pēdējās dienās pavalkāju vairākas drēbes, ko biju atstājis novārtā. Tas atsauca un izraisija tik daudz sajūtu. Par to, kas es esmu, kur dzīvē eju un tā. Protams, tas nav jaunums, ka drēbes mums liek justies šā vai tā, tās valkājot.
Kad man bija 15-18, vasaras pavadiju vienā jaukā lauku mājā. Īstenībā pirmie tādi īstie un foršie lauki manā dzīvē. Bija daba apkārt. Bija ģimeniskums. Bija saimniecība. Un es biju daļa no tā visa. Tās vasaras bija lieliskas. Tur paspēju izdzīvot to, uz ko es dzīvē eju. Tur aizsākās manas fotogrāfa gaitas. Vasaras vakaros kāpu lielā bērza pašā galotnē vērot sauli grimstam aiz tālā horizonta. Tur vecajā liepā iekāru šūpoles. No pančkas laistiju siltumnīcu. Pirmo reizi palīdzēju atnesties govij. Tur katru vasaru apstaigāju visas daudzās meža pļaviņas un vēlu apkārt visus 210 siena ruļļus, lai apakšpuse pažūst pirms vešanas šķūnī un izgudroju vinču sistēmu, lai ruļļus dabūtu 3 stāvos. Stādiju un raku kartupeļus. Vasarās bieži 3h vāriju lielo katlu ar gotiņām vai piena dzesēšanas baseinā dzesēju uzpūteni. Katru gadu sēju zaru slotas priekš kūtij priekš turpmākā gada. Biju malkas skaldītājs rudeņos un teļu būdu mēzējs pavasaros. Vasarās palīdzēju dzīt govis. Pļāvu zāli zem visu lielo aploku elektriskajiem ganiem. Tur pieķēros pakalniem, kokiem un krūmu puduriem. Tur bija iespējas pamosties manam tēju lasītāja garam. Katrai mazajai lietiņai, kas bija visapkārt. Tad tā bija sapņu pasaule un priekšskatījums tam, uz ko dzīvē iešu pats. (un vēl no turienes vienreiz naktī sila malā čillojot pie ugunskura un klausoties pūču balsīs, pirmo reizi zvaniju toreiz vēl svešajam nervukamolim un dalijos iespaidos) Bija tik daudz kas, ka to visu nevar aprakstīt, tikai turēt sajūtas siltā sirds stūrītī.
Kāds tam sakars ar drēbēm? Jo tad staigāju miljons gadu vecās un pirms 25 gadiem no modes izgājušās drēbēs. Bet tajā kontekstā, vidē, dzīvesveidā viņas iederējās, bija kā punkts uz "i". Un tagad esmu izcēlis gaismā līdzīgas drēbes. Un tagad saprotu, ka esmu domās pārlecis pāri šiem gadiem un atkal skatos uz viņām tāpat un esmu sajuties tāpat kā toreiz, tajās vasarās.
Paldies. Vismaz emocionāli esmu gatavs sākt pats savu. Un nevis "gribu, gribu, griiibuuu", kā visus šos gadus, kopš tā laika. Bet tiešām esmu gatavs.

Current Music: The sounds of poet - Kalniem pāri.
(Leave a comment)

Dec. 7th, 2012

11:29 am

nu tā. vai šitā. vai kaut kā...?
viens liels, nu ļoti liels posms dzīvē ir noslēdzies - šodien izvācamies no namiņa, kur sabūts gandrīz 3 gadus. sajūtas pretrunīgas, bet laikam jau ir tikai normāli pārmaiņu laikā justies nedroši.
sēžu četrās sienās kā zobārsta uzgaidāmajā telpā. ārprāc, cik ļoti bijām te ieauguši kā koki. mēs paši veidojam vidi, ir dzirdēts tā. un izvācot savu iedzīvi, tiešām paliek tikai četras aukstas sienas (un dažas mēbeles, t.i. tas, kas te bija, kad ierados). Kad draugi atbrauks, iesākums nebūs pārāk mājīgs. bet bērnu čaloņa laikam jebkuru vietu padara mājīgu.
laikam jāskatās uz priekšu...?
starp citu, laikam esmu aizmirsis publiski paziņot, ka kopš aizpērnā pilnmēness esmu īsmatains :)

Current Mood: [mood icon] weird
(2 comments | Leave a comment)

Mar. 6th, 2012

07:30 am

Mēģināšu tā pa īstam savu dzīvi "sagrābt aiz pautiem". Nav jau ne vainas manai dzīvei arī tagad, tomēr dzīvei ir jāiet pa spirāli uz augšu, nevis jāgriežas pa nebeidzamu apli

(Leave a comment)

Jul. 18th, 2010

08:31 pm

Rīt atkal uz Igauniju. Atkal ar Zani. Ar stopiem. Uz 4 dienām. Uz nākamo Igaunijas apgabalu

(Leave a comment)

Mar. 5th, 2010

08:43 am

Agrāk, vēl pirms pāris gadiem man bija labas un sliktas aizmigšanas periodi. Ik pa apmēram 4 mēnešiem. Taču jau 2 gadus ir bijis viens ilgs sliktas aizmigšanas periods. Un tagad līksmoju, ka tagad, šķiet, ir pienācis aizmigšanas periods. Tieši pirms darba Norw, kur man būs jābūt labi izgulējušamies :)
Aužu pēdējo jostu, koferis sakrāmēts. Vēl jāsavāc istaba, jāatvadās no meža un tad jau arī būšu gatavs doties.
Mīļie, turiet īkšķus lai man ietu labi un es tik drīz neatgrieztos.

Current Music: Virs mākoņiem, virs putniem
(10 comments | Leave a comment)

Jul. 29th, 2009

09:37 pm

There were two groups near the fire this evening - me and two polish speaking english, and another swan-catcher with others. Some aloners doesn't counts as group. First time i don't cared about whats happening around me. I even didn't saw it. But when i looked around i saw border around me. But i didn't feel bad, not at all.
3 catched swans isn't something great, but i still feel awesome.
"there are two groups of people. One of them loves me, but others can suck his dicks"
But day was good also, not just evening.
Also great difference between situations when we can and can't choose comunication.

Tags:
(Leave a comment)

Apr. 1st, 2009

03:02 pm

Šodien atklāju peldēšanās sezonu :D Apgāzos ar laivu. Vispirms daudz izbraukājos pa vnk straumi. Beigās izlēmu piepeldēt pie krācēm. Dziļums mazāk kā pusmetrs un akmeņi. Straume sagrieza laivu un apgāza. Tās man vēl jāmācās. Ir vēl kāds mēnesis, ko sagatvoties. Centīšos katru dienu kaut drusku papeldēt. Labāk 100 reizes apgāzties netālu no mājas, nekā 1 reizi otrā latvijas malā.

Jūtu, ka dzīvoju :)

(2 comments | Leave a comment)

Mar. 30th, 2009

08:02 pm

Rīt no rīta laivai ģenerālmēģinājums. Vajag kaut ko, kur pieķerties, lai laiks nevilktos.
Un esmu apņēmies mazāk laika pavadīt pie datora, bet vairāk ārā/darot kk lietderīgu/pavadot to ar tuvajiem.

(Leave a comment)

Mar. 11th, 2009

02:14 pm

http://vitolarnis.wordpress.com

bet no šejienes nepazūdu, tur būs tikai tas, kas domāts publiskai apskatei

(3 comments | Leave a comment)

Jan. 29th, 2009

05:09 pm

WoooW
Ir entuziasti, ir. Ejam mežā jau 14-15.februārī

(1 comment | Leave a comment)

Nov. 19th, 2008

08:54 am

Gribas, lai baltā pasaulē
Balti sniegi snieg.
Un uz baltiem lielceļiem
Balti cilvēki iet.
Un lai baltos cilvēkos
Baltas domas dzimst,
Un lai baltās darbdienās
Balti svētki ir.

I.Ziedonis

(2 comments | Leave a comment)

Nov. 14th, 2008

05:54 pm

Kad mēs esam patiesi,
mēs esam SKAISTI;
Kad mēs esam skaisti,
mūs MĪL;
Kad mūs mīl,
mēs esam LAIMĪGI!

(5 comments | Leave a comment)

Nov. 2nd, 2008

04:16 pm

Secināju, ka Artūrs mani ir krietni iespaidojis un devis stimulu dabu iepazīt un izzināt vēl dziļāk. Jā, tie vasaras gulbju pasākumi man parādija, cik daudz kā vēl ir, ko pat es, lauku puika būdams, nezinu. Tādā ziņā viņš ir tas, kam gribētu līdzināties.
Šodien biju krietni garā pastaigā pa mežiem. Un ar prieku secināju, ka tāpat daudz ko zinu un pamanu. Baigā dusma, ka man nav kārtīga fotoaparāta. Viena atraktīvā vāvere man tur vismaz 15 minūtes pozēja gandrīz degungalā, bet nespeju nofočet nevienu normālu kadru ar savu sū ziepjutrauku. Un gulbji jau lido augstu. Vēl atradu vienu diezgan nepieejamu meža ezeriņu ar daudz zivīm. Vismaz kaut kur nebus viss nozvejots.

(2 comments | Leave a comment)

Oct. 15th, 2008

04:42 pm

Tavs tak neko neuzrakstīt. Pat manējais, mazs pērtiķis, mācēt rakstīt

Current Music: James Brown - I Feel Good
(2 comments | Leave a comment)

Navigate: (Previous 20 Entries)