kanariņš - [entries|archive|friends|userinfo]
helvetica

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Oct. 9th, 2011|09:16 am]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
pirms mēneša Francijas bankas teica, ka tām palīdzība nav vajadzīga, lai gan valdība lika galvas kopā un domāja, kā tā neuzkrītošāk pabalstīt apdraudēto sektōru. Vakar ziņiņās ar vienu ausi dzirdēju, ka nu jau Fr skatās, kur tieši ņemt līdzekļus, lai beilautotu savas bankas. Doma ir sist kopā EU Bailout funda krējkasīti, pret ko iebilst Vācija, uzskatot, ka to drīkst darīt tikai ļoti krīzīgos gadījumos. Man tāds tehniskas dabas jautājums, kā tas nākas, ka EU Latvija pārdodas verdzībā līdz septītajam augumam ikvienam, kas vēl šajos grūtajos laikos ir ar mieru tai kaut ko aizdot, kamēr Fr pie maigām iesnām jau gatavi pašiverēties pa kopējo krājkasīti?

Es protams atvainojos, ka šo situāciju izsaku Muppet Show stilā, man vnk nav sajēgas par finansēm un bankām un tās civilizācijas daļas profesionālo leksikonu.

un otrs jautājums - vai šādi finansiāli 'glābšanas' plāni, jūsprāt, nostrādās? Nu, vai tas kkāds 'ekonomiskais cikls', pēc kura - vismaz uz papīra un ja izpilda citas papīrā ierakstītās procedūras - ir jānāk atkal augšupejai. Vai arī finanses kaut kur pārāk maz apgrozās un pārāk daudz nevietā uzkrājas, mūžīgu rādītāju pieaugumu nav iespējams dabūt, tempora un mores ir pulka mainījušās etc., kā rezultātā būs jāmainās lai pastāvētu?
linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]petrovichs
Date:October 9th, 2011 - 09:54 am
(Link)
Tā nebūs liela atbilde uz visiem jautājumiem, bet man šķiet, ka šobrīd Latvijai grūtībā nonākušo ES valstu glābšanā nav jāpiedalās, jo mums vēl nav ieviests eiro. Tas, ka lielie domā vispirms tikai par sevi, ir saprotams un par to brīnīties nevajadzētu.
Franču smagā problēma ir, ka viņu privātās bankas ir ļoti daudz aizdevušas Grieķijai, Spānijai un varbūt arī Itālijai, un katra katastrofāla attīstība šajās valstīs ļoti pamatīgi sistu pa Franciju.
Finansiālajiem glābšanas plāniem, kā man šķiet, lielā mērā ir placebo efekts :)
[User Picture]
From:[info]helvetica
Date:October 9th, 2011 - 10:08 am
(Link)
cik es saprotu, tad Francija, Vācija u.c. grūtībās nonākušajām 2. šķiras valstīm aizdod pie nosacījuma uzlabot, piemēram, X lietas un uzlabošanas procedūrā izmantot/iepirkt aizdevējvalstu produktus/pakalpojumus/speciālistus etc., neaizdod jau pliku naudiņu, ar kuru var rīkoties pēc saviem ieskatiem...
[User Picture]
From:[info]brookings
Date:October 9th, 2011 - 11:30 am
(Link)
Kamer viss shi nauda ir radiita, ka paraads, tad ir veerts tureet galvaa speeli "musical chairs" kad skatos, lasu, vai domaat par sho krizi.
[User Picture]
From:[info]helvetica
Date:October 9th, 2011 - 11:47 am
(Link)
vai ne! Bet vai nebūtu vienkāršāk vnk vienā brīdī deletēt visus parādus - kas, kā izskatās, nekad netiek atdoti - un vnk turpināt dzīvot un strādāt ar tiem resursiem, kas ir apgrozībā uz deletēšanas brīdi? Es pieļauju, ka grāmatvedības bilancēs (bet nevar paļauties, grāmatvedībā es biju knapi sekmīga...) parāds nav nekāda baigi operējamā summa, tik vien cik % maksājumi, ja vien tādi tiek veikti.
tb. kura pieeja izrādīsies progresīvāka ilgtermiņā: uznemties jaunas parādsaistības un turpināt spēlēties bankās kā to dara LV, vai arī pasūtīt visus n* un turpināt labi dzīvot kā Islandē?
[User Picture]
From:[info]brookings
Date:October 9th, 2011 - 12:00 pm
(Link)
Hipotetiski, varbuut (cik es saprotu tu doma par taam 'debt jubilees'). Tomeer, tas nenotiks. Shi speele ir politiskaa speele, un merkis ir kljut par kreditoriem (tiem kam ir kresls, uz ka seedeet). Bankaam, lai gan taas ir tekniski bankroteetas, ipashi izdevaas likt nodoklju maksaataaju paraadnieku lomaa.

Es nezinu ciki tu labi prot anglu valodu, bet varu ieteikt lasiit David Graebera gramatu "Debt - the first 5,000 years"
[User Picture]
From:[info]helvetica
Date:October 9th, 2011 - 12:07 pm
(Link)
paldies.
[User Picture]
From:[info]petrovichs
Date:October 9th, 2011 - 01:00 pm
(Link)
Parādu anulēšana, kaut arī tehniski iespējama, tomēr nav nekāda labā lieta, jo mazina motivāciju dzīvot bez parādiem vai aizņemties atbildīgi.
[User Picture]
From:[info]helvetica
Date:October 9th, 2011 - 01:49 pm
(Link)
neaizdot.