Journal    Friends    Archive    User Info    memories
 

Vasara un dūmi -

Sep. 10th, 2019 07:17 pm

Vai kāds jau ir redzējis "Spiegs, kurš mans tēvs"? Vai ir vērts redzēt? Grūbes iepriekšējā filma "Lustrum" diemžēl lika vilties, jo māka intervēt nav tas pats, kas māka režisēt filmu.
"Spiegs, kurš mans tēvs" treilerī pārsteidza, cik ļoti Elizabete Balčus, kura spēlē Ievu Lešinsku jaunībā, līdzinās kāda cita spiega, Sergeja Efrona, meitai Ariadnai. Efrona ģimenei gan viņa spiegošanas sāga beidzās ļoti slikti - ar paša Efrona, sievas Marinas Cvetajevas un dēla nāvi. Tikai Ariadna palika dzīva, ar salauztu dzīvi.

7 comments - Leave a commentPrevious Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry

Comments:

From:[info]ulvs
Date:September 10th, 2019 - 09:12 pm
(Link)
Druška saka, ka, ja esi sieviete, tad ir vērts. Teica, ka vīriešiem varētu nepatikt.
From:[info]heda
Date:September 10th, 2019 - 09:18 pm
(Link)
Neizklausās pārāk pozitīvi. Bet spiegs un režisors taču vīrieši...
From:[info]ulvs
Date:September 10th, 2019 - 10:42 pm
(Link)
To viņa teica tāpēc, ka tā pa lielam bija sievietes intīma introspekcija. Norādīja, lai neuzstveru to kā īpaši negatīvu aspektu. Vienkārši vīriešiem tas varētu neinteresēt/neuzrunāt.
From:[info]dardenne
Date:September 10th, 2019 - 10:12 pm
(Link)
Var, var skatīties, gan vīrieši, gan sievieši. Ka kaut kas paliks diži skaidrāks (ja galvenais stāsts ir zināms pirms filmas) gan nevaru garantēt. Bet psiholoģiski vairākas spēcīgas dokumentālas vietas (patiks arī dokumentālistiem-fundamentālistiem, ne tikai inscenētājiem un rekonstruētājiem), Elizabete Balčus tiešām brīnišķīga spiega meita-frustrēta, introverta pusaudze, raiti savirpināti daudzi dažādi [vismaz pieci, slinkums skaitīt ] dokumentālā kino stilistikie paņēmieni - inscenējums (kino un foto), rekonstrukcija, filma filmā, intervija, novērojums, kādi 3 aizkadra kometētāji, un viss strādā - otrs režisors, igauņu superpro Jaak Kilmi tiešām ir labi pastrādājis.
From:[info]heda
Date:September 10th, 2019 - 11:16 pm
(Link)
Ieinteresēji, paldies!
From:[info]po
Date:September 11th, 2019 - 09:58 pm
(Link)
Diez vai būs life-changing, bet tomēr ieskats gana unikālā pieredzē un tuvākā vai tālākā mūspašu sakņu vidē.
From:[info]heda
Date:September 11th, 2019 - 10:45 pm
(Link)
Jā, būs jānoskatās. Pēc grāmatas izlasīšanas joprojām nevaru saprast, kā iespējams, ka tas ir pirmais "Kalpības gadu" izdevums Latvijā.