Ziņas no rōzā poniju un vienradžu pasaules -

About  

Previous Entry Jan. 14th, 2013 @ 08:40 pm Next Entry
Apbrīnojami, kā internets maina pasauli. Rau, vakcinācijas tēma. Ir censoņi, kas pilnām mutēm bļauj, ka potes ir inde. Piemēram: http://www.calis.lv/forums/tema/18112920-vakcinu-un-potesanas-problemas-4serija/3/

Nu lūk. Un ir cilvēki, kas informāciju par ārstēšanos un veselību meklē internetā. Un uzgūglē šādus. Un sāk visā nopietnībā ticēt. Un potēšanas kalendārā iekļautās papillomas vīrusa, rota vīrusa un vējbaku vakcīnas palielina viņu noslieci ticēt šitādiem. Bet ziniet, uz malkas šķūnīša ar viskautkas uzrakstīts.

Tādēļ klausu gorgonas padomam un veru vaļā zinātniskus rakstus. RSU pieeja man nav, bet LU arī šo to abonē. Galu galā, esmu augstās skolās mācījies cilvēks, piedevām mazliet apgrābstījis ķīmiju, gan jau sapratīšu. Iešūpošos ar diezgan populārzinātnisku tekstiņu: Anna Kata, Anti-vaccine activists, Web 2.0, and the postmodern paradigm – An overview of tactics and tropes used online by the anti-vaccination movement, Vaccine, Volume 30, Issue 25, 28 May 2012, Pages 3778-3789

Man vēl nav bērnu. Bet kādreiz būs. Un kas zin', kā grūtniecības hormoni ietekmēs manu veselo saprātu. A pierakstu, tādēļ, lai pati labāk atcerētos.
(iepēdo)
[User Picture Icon]
From:[info]gorgona
Date: January 14th, 2013 - 08:57 pm
(Link)
ja tu vēlies uzzināt, no kurienes radās galvenie un aktīvākie pošu pretnieki, un kas ir tas, uz ko šamie atsaucas - sagooglē andrew wakefield. vecis nofeikoja pētījumu, lancet žurnālā iespamoja par autismu, kas no vienas potes rodoties, atzina vēlāk, ka viss bijis feiks, lancet rakstu atsauca, šams tika atzīts par scameri, vēl miljons pētījumu pierādīja, ka autisms ar to poti nekādi nekorelē, bet gudrās mutes brēc, ka nē, ka nevar būt, ka scam, ka ir, ir pošu autisms! nu tā var turpināt daudz un dikti, bet man liekas, ka es esmu atradusi teju vai katram pošu scama mītam pirmsākumus.
From:[info]sursurs
Date: January 14th, 2013 - 09:02 pm
(Link)
Mans nezinātniskais vidoklis ir tāds, ka tie, kuri nevakcinē, šobrīd vnk izbrauc uz to rēķina, kuri vakcinē. Cik tur bija jābūt populācijas % vakcinētiem, lai pārējiem risks būtu magi izsakoties minimāls. Bet oj - oj - oj, kas būs, kad šitie bļāvēji savairosies!

Man mamma izjutusi un salasījusies par blakusparādībām tagad vairs nepo'tējas ne pret ko. Bet esmu viņai to daudzreiz teikusi, cik pateicīga esmu tam, ka tai laikā, kad biju sīka, mani tomēr pret visu sapotēja, jo nebija nekādu šitādu scamu un laikam arī nebija izvēles - tais laikos potēja visus pēc kārtas :)


[User Picture Icon]
From:[info]gorgona
Date: January 14th, 2013 - 09:35 pm
(Link)
zinātniskais viedoklis ir - "visi pēc kārtas" arī neiet krastā. bet tas %, kam patiešām ir medicīnisks pamatojums izvairīties no potēm, ir tik mazs, un... tik ļoti nesakrīt ar tiem, kas nepotējas :) [iespējamie iemesli - pārejoši novājināta imunitāte, vīrusu infekcija, zaraza tāda, zaraza šāda -- šis pāriet, sapotē. cits iemesls - specifiska olu alerģija -- parasti pāriet ap 5 gadu vecumu un tad sapotē. hiv inficēts -- nu, jā, nepotē nekad]
From:[info]grao
Date: January 14th, 2013 - 11:12 pm
(Link)
Forši, palasīšu par to wakefield.

Pasaules naba grao jaunkundze agrā bērnība bija trakots vārgulis, vēl nesen nācās ģimārstam teju taisnoties, kāpēc man visas difterijas potes kas līdz pusotram gadam bija jāizpotē iestiepās līdz trim gadiem.

Bet vispār katra difterijas pote manī rada pārdomas, vai tiešām garantētas ciešanas nedēļas garumā ir tā vērtas: kārtīgi paaugstināta temperatūra pirmajā dienā, nelietojama roka četras dienas un dīvains vārgulīgums nedēļu ir parasts scenārijs.

Katrā ziņā pagaidu spriedums ir, ka šis jautājums (ko un kad potēt nevis potēt visu pēc kārtas vai nepotēt vispār) ir jāapsver attiecībā uz konkrēto bērnu. Lasīšu vēl.
[User Picture Icon]
From:[info]gorgona
Date: January 14th, 2013 - 11:19 pm
(Link)
nu pieeja, man domāt, ir pareizā - ka jautājums ir nevis VAI, bet KO un KAD. it kā jau visa plāna pabīdīšana par pusgadu gadu nekādu lielo ļaunumu parasti nenodara. un laikam ejot tās nedēļu ilgās pēcpotes vārguļošanas paliekot mazāk vārgulīgas. bet vispār tas esot normāli. nu vārgulis kādu laiku pēc potes.
ā, vo. vienīgais, ko es esmu secinājusi, bez kā jau nu gan pilnīgi jebkurš var iztikt, ir - gripas pote :) tas gan ir kaut kas, kas ir pilnīgi lieks. vēl daudzi apgalvo, ka tbc pote neesot vajadzīga, bet es tikai šūpoju galvu un atceros, kā vēl tiktikko noskatījos, kā tuvs cilvēks gadu ar pavisam īstu un pavisam nopietnu tbc cīnījās.
(iepēdo)
Top of Page Powered by Sviesta Ciba