Gilberts Greipsss

All the pigeons on my window

21.5.12 23:54

šodien bija mana pseido iekšējā drāma = nekad vairs neredzēšu viņu. Viņam brauc draugi no Maskavas ar autobusu (kāda maza detaļa, bet man lika iedomāties, vai tik tas autobuss nebrauc cauri Rīgai) un tas nozīmē, ka viņš ir prom uz nedēļu. Un es vairs neiešu uz to ēku.

Un, otru vīrieti nesauc Mario, bet sauc Antonio. Netipiski, bet viņš nerunā nemaz angliski. Jocīgi. Es viņam šodien pateicu, ka tas liekas dīvaini, ka viņš ar mani visu laiku sveicinās, kaut kāda small talk nemitīgi, bet es pat nezinu viņa vārdu. Protams, un tad es piemetināju, ka vispār nerunāju vāciski un lai viņš necenšas, man ir neērti. Tas viss ir vienkāŗsi dīvaini, bet smeldzīgi ar reizē. Kā kaut kas, kurš nenotika.

Maģistrs neiet nekādā jēgā, bet iet jēgā zupas vārīšana pa ilgiem laikiem, somas kārtošana, pēdējo esenšl mantu iepirkšana pirms brauciena, outdoor skills atkārtošana un tā.

17.5.12 00:53

http://www.youtube.com/watch?v=FYd4qXx_tSo&feature=autoplay&list=LLTHcVmdCYJZYf5yKv3I9fkA&playnext=5

17.5.12 00:48

suddenly it struck my mind - what is Rubenis doing now?

17.5.12 00:45

Ir šitā te, te, te, te,te, un tur, augšā
Viss būs ok

17.5.12 00:27

Es tiešām domāju, ka šodien ir 5diena...un estam visā nopietnībā sagatavojos.. bet patiesībā, šodiena nozimē, ka 5 diena ir vēl nākotnē.
M.

16.5.12 18:16

Esmu pārvākusies uz slimnīcas bibliotēku un ceru, ka būs gan entuziasms, gan inspireišns šo mag pabeigt. Varbūt palīdzēs doma, ka nekad vairāk nekas tamlīdzīgs nebūs jāraksta. Palīdzēja šodien Tolles izlasītā pasāža par being present.
Ar krievu valodu neiet, jo domas novirzās tur, kur tām navajadzētu, proti, Mario un Sibīrijas brauciens.
Ak dies, nu kas tas ir šodien, ka visi te lejā kliedz? Notiek kaut kādas mediķu sacensības, vai

12.5.12 00:21 - Wild world

ai, nu ej gulēt, meitene. Bet gribās vēl pa pusmiegu/reiboni ierakstīt, ka tikko gandrīz neaizrakstīju viņam un nepateicu, ko domāju.
Un, šodien bija Mario variants atkal. Mensā. Atskatījās un smaids kā gribas nogalināt. Jā, par spīti tam, ka vienmēr jūtos, ka "neviens vīrietis taču mani neievēro" un "vienmēr var izskatīties labāk, runāt atjautīgāk un pateikt parezo atbildi pirmajai" Fuck my dear family and school, you scored in making me super self concious douche.
Ko vēl. Gribas karstu vasaru un brūnu ādu, lai nav bālas kājas, pumpas tur, kur nevajag, un ir forši, lai ir vasarasraibumi, izbalējuši mati un mūzika austiņās. Tas var būt arī Krievijā,pie Jeņisejas, atkaujoties no odiem.

Šodien rakstīju un lasīju daudz un pa vidu vnk gribēju aizmigt bibliotēkā. Labi, ka kebabnīca nav tālu un var nenomirt aiz izsalkuma

10.5.12 23:22 - pavasaris līdz ar paliem salauzis ir mūs

There is a ghost in my lungs
And it sighs in my sleep
Wraps itself around my tongue
and it softly speaks
then it walks
then it walks...
with my legs

To fall
To fall
To fall at your feet
(unknown)

adonis

You stand before me
beautiful as always,
my Adonis,
sculpted from
my dreams and
desires.
I am amazed
how still you can be,
as my eyes
drink your
flawless pose,
rock hard
granite
perfection.
Softly,
like a whispered caress
I edge closer
to your wanting
pedestal.
I want to
possess you,
my one-piece collection,
frozen
forever in this moment.
My hands
run-rush to
polish you,
caressing
your face,
your chest,
your thighs.
I kneel before you,
my marble knight,
and rub you
until you glisten.
And before I am finished,
I slowly
run my lips
from the apex
to the base
of our passionate
desire.
(Eyes of Fire)

10.5.12 20:01

What if it rained?
We didn't care
She said that someday soon
the sun was gonna shine.
And she was right,
this love of mine,
My Valentine

As days and nights,
would pass me by
I tell myself that I was waiting for a sign
Then she appeared,
a love so fine,
My Valentine

And I will love her for life
And I will never let a day go by
without remembering the reasons why
she makes me certain
that I can fly

And so I do,
without a care
I know that someday soon the sun is gonna shine
And she'll be there
This love of mine
My Valentine

What if it rained?
We didn't care.
She said that someday soon
the sun was gonna shine
and she was right
This love of mine,
My Valentine

Kāds lielisks vārds būtu.

9.5.12 20:38 - cocos

Naktī negulēju. Cēlos 6, un 7 biju stacijā. Vismaz viena lieta, ko tēvs iemācīja - mānīties un izmantot situācijas, lai maksātu mazāk. Nelepjos, bet šodien braucu šādi. Biļete uz Jenu ar Nahverkehr maksātu 25 one way. Man naudas no rīta nebija. Nopirku biļeti uz ainākamo staciju, 8 naudiņas, un tad izlikos, ka guļu 2 h garumā līdz J. Pa starpu pusnomodā izlikos, ka man ir neredzamais HP apmetnis! Ak jē.Nu bet varbūt ka nostrādāja. Labi, kaut kur pa ceļam nomainījās pat kontrole, bet man tomēr pajautāja Weimārā, vai ir biļete, uz ko es ļoti apstiprinoši māju ar galvu un teicu, ka ir jau checked, atstājās un nejautāja parādīt. J satiku Ivonni, pfuuu, vīzu apmaksās MPI. Pa ceļam no J West stacijas uz campusu, mazliet apmaldījos un izpalīdzīgs ķīnietis man parādīja, kur ir īstā māja un pagājās ar mani kopā. Tiešām, visi ķīnieši, ko esmu satikusi, ir bijuši super pieklājīgi, man viņi patīk par spīti pagājušā gada Esteres un Tima jokiem par ķīniešiem un citroniem Menai Bridge. MPI māja ir liela, apaļa stikla celtne, kas man uzreiz atgādināja to vienu torņa veida dzīvokļu ēku Rīgā, Daugavas labajā krastā, pa ceļam uz Andrejsalu. Nu gandrīz tieši tāda pati. Es jau nebūtu es, ja atkal kaut kas nenotiku. Stāvēja sieviete, pīpēja pie vienām durvīm, es gāju uz tām, viņa uz mani neizpratnē skatījās, bet es veikli ieslīdēju iekšā, izrādās, ka tā bija kaut kāda emergency exit un es atdūros kaut kādos koridoros. Vismaz tualete bija priekšā un uz grīdas izkārtotas milzīgas flīzes no gandrīz visiem pasaules iežiem! Un apkārt, uz sienān, koku plankas no iespējams, kādām 100 sugām, ar maziem name tags. Ivonna dabūja manu pasi un visas pieklājības frāzes un tad kabinetā iegāja, samulsa, hello-hello pateica un izgāja Uli! Tas man atgādināja, ko Laura teica par viņu, bet šodien viņš izskatījās 'pat labi un citāds, nekā uz lauka. Es tikai cerēju, ka nesatikšu Waldemāru, jo šis man jau raksta ļoti garus e-pastus un es sāku nejusties ērti. Bet, tās ir iedomas!! Viss būs profesionāli. Jena nebija pārāk interesanta, un es aizceļoju uz Eisenach, no kurienes tālāk var par brīvu bet lēnāk kratīties uz G. Šoreiz nopirku biļeti ar 50 % atlaidi, cerot, ka man nejautās, vai man ir tā sasodītā 50 % karte. Kaut kā vācieši tic, ka biļetes ir nopirktas, un ka pareizās atlaižu kartes ar ir līdzi. Tā nu es izceļojos par 18 Eiro, jeb par 64 % lētāk, nekā būtu normāli samaksājusi. Paldies, tēti.
Nu ja, un atklāju kokosriekstu eļļas labumus, par ko paldies Laurai. Zobus gan es vēl ar to netīrīšu, kā dara viņa.Bet ārēji labs veids, kā mitrināt ādu, un ņemšu līdzi ekspedīcijā krēmu un losjonu vietā, plus, arī labi noder acu kosmētikas noņemšanai (vienkārši ērti, smaržīgi un nekairina acis!!). Reformhaus maza burciņa maksā ~4 EUR.
Labums nāk no iekšām - kokorsiekstu eļļu var izmantot ne tikai uz ādas naktī, bet arī virtuvē - tostermaizes ar medu, kanēli un kokos eļļu, lecker!

8.5.12 22:35

Atšķirība ar klinometru izmērot un pēc tam ar haglof vertexu - 1 m! Neslikti tēmēju un roka nedreb tik daudz, kā pagājušo gadu. 

Šodien gāju uz Jauno botānisko dārzu, uz to pašu mežiņu un trenējos ar instrumentiem un Line intersect sampling. 
Tātad, 1)lai aprēķinātu koka augstumu, ja mēra aptuveni līdzenā līmenī vai MAZĀKĀ slīpumā par 5 grādiem: tēmē klinometru uz koka galotni, skaties iekšā lodziņā uz procentu skalu (pa labi)! E.g. 60%/100 x distance + acu līmeņa augstums, piem., 1,6m. 

*Triks, lai neaizmirstu, kur ir % un kur ir DEG: līmenī abas skalas ir 0, bet, pacelts aptuveni 45 grādos starp horizontāli un vertikāli, uz vienas skalas būs arī tie 45 DEG, bet uz tās citas - 100 %, jeb, kas nozīmē, ka vertikālais attālums no horizontālā vairs neatšķiras!
 Conversion of slope units in degrees or percentages 
From percent into degrees

PercentDegrees/min/s
0.5
0°17'10''
1
0°35'
2
1°08'40''
5
2°51'40''
10
5°42'40''
20
11°18'36''
30
16°42'
40
21°48'05''
50
26°33'55''
100
45°
2) Ja koks atrodas zem acu līeņa (esmu augstāk uz nogāzes): tēmēju uz koka galotni (%), tad uz base/100 x D
3) Ja es esmu lejā: leņķis no galotnes (%) - otrs lenķis no base/100 x D 

Ja slīpums lielāks par 5, tad jālieto otra, DEG skala (pa kresi) un jāmēra izlabotā horizontālā distance, kas, lielākā slīpumā jādara pēc formulas
H= h (izmērītais) x cos A (nogāzei). Uz Suunto klinometra otrā pusē ir jau kosinusi deg. 

Šajā mājaslapā visādi makgaiverīgi rīki tam visam parādīti

Ok, rīt uz J baigi agri, juhū

7.5.12 23:44

Man ir jocīga sajūta. Iekšā ir bailes, dusmas, neapmierinātība, nepatika, kompleksainums, uztraukums...AAAAAAA. Keep calm, drink mate! Šodien Ivonne sūtīja meilus par vīzu. Nevar saprast, kā to nokārtot, bez ielūguma. Bija taču runāts, ka visi kopā...nu būs jābrauc uz Jenu un jāved papīri un pase. Bāāāāac, es negribu maksāt, man nav naudas! Jau atkal! Par īri sanāks maksāt vēlāk, nu labi, tas štrunts, bet viss pārējais. Ir tik kakaina sajūta, ka jāprasa T. Būtu vēl palikuši kaut kādi 300, būtu tik lieliski, bet nē, man bija redz jāaizbrauc patusēt uz SL, jāpērk kakaina telts un jātērē nauda braukājot pa Bavāriju. Darn it. Lai nu kā, ir reizes bijušas, kad ar 5 latiem kabatā ir izvilktas 2 nedēļas, bija grūti, bet sanāca. Te jau ir tas pats variants, tikai tagad, jo vairāk naudas, jo vairāk liekas, ka trūkst, ja arī kontā vēl pat ir trīsciparu skaitlis! Sviests, mazā, dumjā pele!

Aiziešu paskatīties, vai Subway nav atkal izmetis konteinerā maizes un dārzeņus. Vismaz to varētu, lai ir labāka sajūta, un L. teicu, ka iešu un nesmādēšu. Toreiz taču bija pavisam feina maizīte.

Puikas neko neatbild par manu plānu mēŗit kokus un pat nav danke atsūtījuši par topo karšu aprakstiem. Nu bet ir tikai pirmdiena un varbūt neskatījās e-pastu. Bet, varbūt es viņiem tiešām nepatiku pēc tās ned.nogales.

Ar Jani ir riebīgi būt kopā arī, gribas viņai maukt pa purnu un vispār pateikt, ka viņa man vairs nepatīk un negribas viņas verbālajā caurejā un vienmēr viss tas pats klausīties. Bet tad atkal, citos tracina tas, kas ir pašā...Nu padomāšu par to, kas mani tik ļoti uzvelk. Vienkārši nepatīk un esmu sapratusi, ka esmu kopā tusējusi tikai tāpēc, ka nebija ar nevienu citu. Bet nu pietiek, esmu pašpietiekama.

Rīt vajag strādāt, un pabeigt iesākto par tiem stulbajiem, vecajiem kokiem un kritalām, plus jāsāk rakstīt maģ.d.

Runājos ar U., viņš sācis mājās kaut ko darīt ar mežu un pilna galva plānu. Man viņs ir baigi foršais brāļuks.

6.5.12 21:00

Vasara, Baltijas jūra, Vecāķi, mazais bāriņš, silts laiks. Dejošana. Vīns. Viskijs. 
Andrejsala, tas mazais bīča barčiks, kas tur bija pirms 2 gadiem. Ģeogrāfu puikas. Jahtas un mazās laivas. Nejaušas sarunas un skati pāri galdam. Stings fonā.
Brūna āda, brūnas sandeles, mitras ādas somas smārds, grāmata latviski, sms ar draudzenēm, roku rokā
KSuns. Āgenskalns, istaba. J. 
Tas man viss pietrūkst. Bet dzīve turpinās un man ir jāizveido cita realitāte. Rise and fall, mazā.

5.5.12 17:41

Nu vai arī šādi tagad

5.5.12 17:25

Es dabūju darbu! Juhū!!!
Un kā es mīlu pavasara lietu. Ja es būtu uz Salas, tad būtu šādi: "Always stays the same, nothing ever changes,English summer rain seems to last for ages...." Taps vakar teica, ka Londonā tā arī esot, nu un tāpēc, ka gribēju, šodien arī ir te.

5.5.12 14:33 - Smwhere away

Tavernello, otru labo vīnu sauc Tavernello, hah. Šodien no rīta atverot acis, virtuvē bija daudz tetrapaku. Nesaprotu, kā es spēju to visu panest. Pa logu es vienmēr redzu vienu lielu, skaistu egli. Pohainos, vēlos rītos man ir 3 draudzenes, kas vienmēr (nu gandrīz) lūr uz mani - krauklene no egles, tad pielaižas kaut kas, ko angliski sauc magpie, tā vārna ar 3 krāsām spalvās, un ir arī zīle, kas tup uz mana balkona margām ik pa laikam. Šodien šajā pilsētā līst, un viss mežs pretī mājai jau ir zaļš. Un man nerakstās tas, ko vajag, lai rakstītos. Tas man atgādināja stāstu, ka esot bijusi kāda sieviete, kas, aizigājusi pie psihoterapeites ar šo problēmu, resp.,ka jau 2-3 gadus nevar pabeigt uzrakstīt skolā diplomdarbu. Viņai esot ieteikts sevi sākt mīlēt. Viņa nospļāvusies un pateikusi, ka psihoterapeite neko nejēdz. Pēc gada tomēr atnākusi atkal, nekur tālāk nav tikusi un sākusi ar sevi strādāt, lai spētu pabeigt to kaut ko. Es sevi mīlu, tikai esmu slinnnnnnnnnnnnnnnnnka

5.5.12 00:43 - vinogradņiks

vinogradņiks tāpēc, ka skolā ir krievu valodas nodarbība, kurā nesen vajadzēja rakstīt stāstiņu par naš ideaļnij dom. Un man, Georgijam un Mario bija māja Bulgārijā ar vinogradu un torni. Tādi forši džeki patrāpījušies, īpaši jau vācietis. Kopā, es šeit pazīstu 4 Mario. Mario ir mans top Vācijas vārds vīriešiem. Tikai es nezinu,kā dabūt kirilicu uz mana datora, lai pārrakstītu to, ko man vajag. Tā mana tastatūra atbalsta tikai vāciešu izkārtojumu. Laukā līst, un ko es te gribēju uzrakstīt, ir, ka esmu atradusi labu, lētu vīnu - jā, jā, terapakā, bet glaunu. Saucas Vinissimo un tas ir top rated Itāļu lielveikalos un te maksā 1,69 €. Logs vaļā, smaržo gaiss, baigi bēdigā filma Boy in Stripy Pyjamas un mans lētais vino. Noraudājos, un tagad klausos skaistāko no DZV. Dievs, dod man stipru, tīru un mīlošu sirdi šajā maijā. Biļetes tiks nopirktas drīz. 29.maijs līdz 31.jūlijs.

1.5.12 14:02 - Viskijs

Kad es pirmo reizi nokļuvu Skotijā, es nebiju dzērusi viskiju. 
Tad man tas tur iepatikās, un tagad, ja man ir izvēle, es labprāt apreibstu no viskija, kas ir smags, peaty un dzintarains, nekā dzeru alu vai, heavens' sakes, kokčiņus vai pretīgus martini. Mana mājas kārtošana nu ir pabeigta, un es esmu atradusi kopijas no kādas vāciski rakstītas enciklopēdijas, sadaļā Spirituosen, par Whisky. Te svarigakais:"Whisky is ein Branntwein aus verschiedenen Getreidesorten wie Gerste, Roggen, Hafen un, hauptsächlich in den USA, Mais. Beim Brennvorgang, dem Destillieren, müssen die aus dem jeweiligen Rohstoff stammenden und durch die Gärung gebildeten Aromastoffe erhalten bleiben. Jede der zahlreichen Whisky Arten hat einen ganz characteristischen Geruch und Geschmack: Die eine ist eher sanft und mild (irischer und kanadischer), die andere eher kräftig (US Bourbon, schottischer Malt-Whisky), oder typisch rauchig wie der klassische unf hochgeschätzte "Scotch". Schotten und Iren streiten darüber, wer von ihnen den Whisky, der sich in Irland und den USA Whiskey schreibt, vor mehr als tausend Jahren erfunden hat. Sicher und auch für Trinksitten bezeichnend ist jedenfalls, daß Schotten und Iren ihr Lieblingsgetränk schon in der uralten keltischen Sprache als "Wasser des Lebens" bezeichneten - als uische beatha, ischkewara gesprochen.

Am bekanntesten sind die folgenden:
  • Schottischer Whisky (Scotch)
  • Irischer whiskey
  • Amerikanischer Bourbon-Whiskey
  • Kanada Whisky
  • Deutscher Whisky (habe dieser noch nicht probiert!!)
Scotch, Malt.

Ein muss zwischen Malt und Grain zu unterscheiden. Malt oder Malz Whisky wird ausschlieslich aus angekeimter Gerste hergestellt. Nach der Keimung wird das Getreide über Torf-oder Kohlerauch getrocknet. auf diese Weise erhält der Whisky seinen rauchigen Geschmack. Das Malz (das gekeimte und getrocknete Getreide) wird zerkleinert, mit Wasser eingeweicht zur Maische. Die Flussigkeit wird mit der Hefe zum Gären gebracht. Anschließend  wird sie nach dem speziellen Verfahren in den Pot Stills, den Kupferkesseln, zweimal destilliert. Das Destillat wird in Eichenholzfässern , vorwiegend in gebrauchten spanischen Sherry-Fässern, jahrelang gelagert. Der beste Malt reift 8 bis 12 Jahre. Reiner Malt (Single) hat einen intensiveren Geschmack als Grain Whisky.""

Interesanti, ka Single Malt nenozīmē to pašu, ko  Pure Malt. Pēdējais tiek gatavots no dažādiem, sajauktiem Single Malts (dažreiz apzīmē ar Blended Malts vai Vatted Malt), bet tas nav tas pats, kas vienkārši  Blended, kura sastāvā ir arī t.s. Grain whisky un dažādās attiecībās Malt

Grain
Oder Korn Whisky wird vorwiegend aus ungemältztem getreide (Roggen, Mais, Hafer, Gerste) und aus Gertenmalz - ähnlich  wie Korn branntwein hergestellt. Trocknen über Rauch entfällt beim Grain. Der Grain wird zudem nicht in den kupfernen Pot Still, sondern in kontinuerlic tenden Brennsäulen gebrannt. Das Destillat wird höher (ca 95 % alkohol) als Malt. Die Legerzeit kürzer auch. Der grain is Haupt standteil des Blended-Whisky. 

Blended
Der Meiste Whiskz wird als Blended scotch verkauft. Das ist ein Mischung aus Malt und Grain. Mischen ist ein Kunst. Der Meister ist auch der wichtigste Mann in der Brennerei. Beim Blended muß das jüngste Destillat mindestens 3 Jahre alt sein. Der alkoholgehalt der vertriebenen whiskysorten liegt bei 40 %. 
Vēl, blendētiem viskijiem nav obligāta prasība vienmēr norādīt vecumu, bet, var būt drošs, ka uz, piem., Blended pudeles norāditais vecums būs jaunākajam destilātam. Tā, piem., ja uz pudeles ir 12 Years, neviens no destilātiem nebūs jaunāks par to. Bet ne tikai vecums nosaka kvalitāti!!Svarīgi ir miežu "zorte" un attiecība starp Malt un Grain! Ko vairāk kāds blendētais satur Malt, jo stiprāka un tipiskāka ir tā garša :))

Here is to us! What is like us, damn few, and their all dead!

30.4.12 23:16 - Atzīšanās

Tā, ir 23:00, esmu pusē ar papīriem...viss samests uz grīdas...bet man vajag kaut kur ierakstīt šo, no mana Lielbritānijas plānotāja, pirms to izmetu. Patiesībā, es atceros, ka lasīju šīs rindas vēl esot Arkādijas parkā, Rīgā, kur arī tapa ieraksts.

"Tu esi nolicis, un tā tas ir, ka katra nesakārtota dvēsele ir pati sev sods" |sv.Augustīns, Atzīšanās, 12.19.20|

"Tātad, ir skaidrs, ka, mācoties valodas, brīva zinātkāre spēj dot daudz vairāk, nekā iebaidoša piespiešana. Taču šī piespiešana kalpo zinātkāres straumes ierobežošanai" |Atz. 14.23.5|

"Bet es grēkoju nevis viņā, Dievā, bet viņa radībās, - sevī un citos- meklēdams baudu, augstumu un patiesību, un tādējādi krizdams bēdās, apjukumā un maldos." |20.31.25|

"Valdzinātājs lakstojoties vēlas izraisīt mīlestību, bet nav nekā valdzinošāka par Tavu mīlestību, un nav dziedinošākas mīlestības par mīlestību pret Tavu patiesību, kas ir skaistāka un spožāka par visu." |2.gr. 13.22|

Sat Nam! Namaste! Amen! Peace and Love.

30.4.12 21:08 - un šodien es sapratu ar'

...ka esmu jau tik tālu un nopietni finiša līnijā universitātes dzīvē, jo esmu pavisamoficāli iemācījusies, kā apietās un uztaisījusi profilu webofknowledge versija 5.5. Visu labu! Bet, ja godīgi, kur es biju agrāk. Tā tie visi papers tiešām ir labi pārskatāmi.
Powered by Sviesta Ciba