Gilberts Greipsss

Draugi

28.11.15 22:23 - [info]kz - ***

25. Tulīt pat tas skaitlis mainīsies. Plus mīnuss esmu nodzīvojis trešdaļu dzīves ņemot vērā manus ieradumus. Pa šo laiku esmu iemācījies ļoti daudz. Protu neskaitāmas lietas un joprojām krāju klāt papildus informāciju. Informācija tiek vākta nepārtraukti, reti kad ieeju posmā, kad šo spēju atslēdzu. Tie sprīži bieži vien ir tie patīkamākie – nedomāt. Ir grūti nodefinēt ko es īsti vēlos, ar to man vienmēr bijušas problēmas. Parasti es šo jautājumu atrisinu ar materiālo pasauli sakot, ka man ir nepieciešams kāds specifisks priekšmets, instruments, lieta ar kuru mana dzīve pēkšņi kļūs tik neaprakstāmi labāka.

Ieinteresētība ir mans pamats, man interesē. Interesē lietas, zinātne, kā viss strādā, kā strādā cilvēki un viņu prāti. Spēj u negarlaikoties es iemācījos savā vientulībā. Vientulībā, kas mani pavadīja mani visus manu studiju gadus.

Bet ir vēl lietas, kurās neesmu gana daudz sevi ieinteresējis – es pats. Neesmu gana daudz sevi pētījis, esmu tik daudz citus verojis no malas un atspoguļojis viņu darbības, ka aizmirsu vērot, kas man ir svarīgs un kā es reaģēju pret šo pasauli. Tas būs mērķis turpmākajām dienām. Redzēt, sajust kā es reaģēju uz pasauli.

27.11.15 18:16 - [info]zirka

vai tad es beidzot šajā dzīvē arī dzirdēšu zemfiru rīgā, urā urā, lai gan neurrā par skaļu, zirka, līdz martam jānodzīvo, iepriekšējās reizes arī bija urā urā un visu laiku kaut kas uzradās manā ceļā uz zemfiras dzirdēšanu
(urā urā čukstus)
Tags:

26.11.15 18:54 - [info]kz - ***

Mazliet pat palika bail no tā kas ir manās rokās.

26.11.15 16:22 - [info]zirka - kur tik mani tie feisbuki nevelk

svinēt dzīvi kafejnīcā "nom nom", plānotāja stāsts par 23 naudiņām utt
trūkst tikai čiliņā, mieriņā un vasara burciņās
Tags:

26.11.15 09:52 - [info]zirka - diena izdevusies

man šorīt izdevās acīmredzamais-neticamais, gan pamosties, gan piecelties un gandrīz vai abus reizē
parasti izdodas vai nu viens, vai otrs, vai vispār neviens, bet abi reizē - varbūt tikai vasarā un brīvā dienā

tas laikam no tās pilnmēness gaismas, uz nakti atstāju aizkarus vaļā - ka neredz dienasgaismu, tad lai vismaz naktslampiņa logā spīd

23.11.15 10:17 - [info]zirka - par gaišumu

vismaz kāds gaišumiņš no tāda sniega, citādi trijos dienā sāk gribēties raudāt no tā, ka šitik tumšs būs vēl divus mēnešus un vēl vienu drusku gaišāku mēnesi pa virsu
ātrāk pienāktu decembris, gribu no algas šogad beidzot nopirkt lampiņu virteni un beidzot lietderīgi izmantot nekādi neizraujamās naglas sienā virs gultas, tās apkarinot ar gaišām, skaistām lampiņām
visādi citādi viss tīri labi, man bija gara nedēļa nevien ar drāmām, bet arī ar daudzām itin skaistām brīvdienām, un vienalga par īsu, visam nepietiek
Tags:

22.11.15 16:40 - [info]kz - ***

Grūtākais Ceļš

Es uzaugu laukos, viegli man nebija. Bija dažādi apstākļi, kas ļoti bieži man neļāva izpausties. Biju sīks, sīkākais savā klasē. Sporta stundās mani vienmēr izvēlējās pēdējo. Pārlieku liela pārliecība man nebija, vienmēr biju ierāvies sevī un savās domās. Mana līkā mugura arī nāk no tā. Biju gudrs, gudrāks par visiem apkārtējiem, vismaz manā prātā. Bet tā nebija vērtība, ko citi novērtēja, kur nu vēl mani darba ļaužu bērnu klasesbiedri. Es mācījos to, kas man interesēja un skolā ļoti bieži gulēju, jo man bija tik ellīgi garlaicīgi. Viss bija pārāk viegli. Es nepiepūlējos un baidījos.

Sākās pubertāte, manas vērtības mainījās. Hormoni manī radīja tieksmi sevi pierādīt. Es sāku iet uz Ušū trenniņiem, lai varētu sevi aizstāvēt, jo vardarbība bija diezgan bieža parādība. Gada laikā es ieguvu minimālu pašpārliecinātību, jo pie zemes varēju nolikt skolas bulijus. Viņi mani vairs neaiztika, bailes gan palika.

Es vēlējos draugus. Tas nenāca viegli nudien, jo iestrādātās domas sabiedrībā turpināja mani noliegt. Es iesaistījos ar pāris biedriem. Sākām taisīt spridzekļus. Lielākoties es gan biju tas, kas vienkārši velkas līdzi un komentē. Tikai tagad sapritu, ka komentāri nedod nekādu atdevi. Bet zemapziņā es es tomēr nolēmu kaut ko darīt. Izdomāju skeitot, jo tas bija Tony Hawk Pro sekiter laiks. Kad reāli to sāku, sapratu, ka tas ir grūti un arīšo nodarbi atmetu.

Pagāja divi ļoti grūti gadi, kuru laikā es tā arī nevienam nespēju pierādīt savu vērtību. Es jau 15 gadus biju nenovērtēts, taču 13-15 bija vissmagākie. Pabeidzu pamatskolu, māte teica, ka man ir jāpārvācās uz Rīgu. Sākumā pretojos, jo biju jau pieradis pie lauku dzīves grūtuma. Bet 20 minūtes padomājot, sapratu, ka tā ir pareizā izvēle, jo vienīgie draugi, kas man bija bija tie, kas vēlējās no manis norakstīt kontroldarbus fizikā, ķīmijā, matemātikā utt. Man nebija draugu.

Pārvācos. Iestājos ĀVģ un tad sākās dzīves periods, ko es no šīs dienas skatupunkta varētu nodēvēt par "uzmanības džankiju". Es izcēlos kā vien varēju un Rīgas ļaudis pie tādiem pieraduši mani pieņēma. Es biju debesīs. Man bija uzmanība, mani novērtēja. Bet pēc laika tas norima un šī uzmanība mani vairs neapmierināja.

Es sāku dzert, pīpēt, kurīt. Es bēgu no savas neapmierinātības un tas turpinājās līdz otrajam studiju gadam, kad es sapratu, ka īsti neesmu laimīgs, ka esmu komfortā un viss, ko es daru ir tikai hedonistiskas pašiznīcinošas tieksmes. Joprojām biju gudrs, spēju mācīties to, ko man mācīja, taču šī informāciju mani vairs neapmierināja. Es bļāvu līdzi mūzikai, ko biju uzlicis lai tikai nomierinātos. Es sabruku, sabruku pirmo reizi. Un tad radās ideja - es varētu darīt lietas savādāk, sākot ar sevis neiznīcināšanu. Tā bija pirmā grūtība, ko radīju pats, nevis apkārtējā vide. Es izvēlējos nesekot saviem un sabiedrības impulsiem. Tas bija grūti, pat ļoti grūti ņemot vērā ka tas bija tas, ko jau 4 gadus pārliecināti darīju. Es atšķēlos no sabiedrbas, sākumā meiģināju paturēt tos pašus draugus, bet tad sapratu, ka bez apdolbīšanās man viņos nekas nesaista.

Es biju viens, es biju vientuļš. Savu laiku pavadīju ienīstot sabiedrību, sēžot bibliotēkā mācoties un skatoties kakas ekrānā. Pēc diviem gadiem šīs atkārtotās darbības man bija kaut kas jāmaina un tas bija skaidrs kas - man bija jāsaprot cilvēki. Bibliotēkā uzkāpu stāvu austāk un nonācu humanitārajos plauktos - precīzāk psiholoģija un filosofija. Tur pāris mēnešu laikā es atradu atbildes savai problēmai. Izrādijās, ka visi nemaz nav gluži kā es un stulbums nebija tā mērvienība uz kuru man vajadzētu balstīties. Es sāku mērīt cilvēkus visdažādākajos veidos. Es atkal biju daļa no sabiedrības. Es varēju atkal ar cilvēkiem komunicēt.

Pagāja laiks, studijas gāja uz beigām un man vajadzēja plānu, kam notikt tālāk. Radās daudzas idiotiskas idejas, bet viena bija tā liktenīgā. Es nolēmu ar riteni braukt mājās. Jāatcerās, ka mājas bija 3000km attālumā. Es sev nemaz neticēju, taču pastāstot citiem, ka to darīšu nekas cits man neatlika kā to vien darīt. Studijas pabeidzu, ar trīcošām kājām uzkāpu uz velosipēda un tad grūtākā ceļa stāsts varēja pa tiesi sākties.

Turpinājums sekos.

22.11.15 16:18 - [info]kz - ***

Jauni skili, jaunas iespējas, jaunas izklaides un savā ziņā jaunas atkarības. Ir vēlme ierakties un sevi attīstīt tik ļoti, ka pat realitāte no šī teātra nošķeļās. Vakar runāju ar cilvēkiem stundas desmit. Radīju inerci, radīju arī attīstību. Brīžiem arī pārpiesātināju, bet to vēl trennēju.

Vajag naudu - pie tā kārtīgāk jāpiestrādā.

Jūtos labi. Mērķis man pašlaik konkrēts nav. Nekas man ir. Neko man vajag.

19.11.15 14:36 - [info]kz - ***

Vēl vakar minoties ar riteni sadzirdēju frāzi: "There is something wrong with my bicycle!". Tad es teicu: "Is something wrong with your bicycle? Well I'm a bicycle repair man!" un steidzos palīgā šai ārzemju studentei. Tas bija visnotaļ smieklīgi.

#montypython

19.11.15 13:20 - [info]kz - ***

Vakarā braucot mājās iegāju 10000 V elektrības skapī, kas atrodas Uzvaras Parkā. Ļoti lādzīgi elektro sadales tīkla darbinieki man visu izrādīja. Lieli slēdži, kas skaļi ieslēdzas ar atsperu pieslēgsistēmām + minimāli atjauninājumi. Ļoti interesanti.

19.11.15 13:18 - [info]kz - ***

Šodien man nav jaudas. Lēnām, tikai lēnām visu.

18.11.15 22:01 - [info]kz - ***

Tāds nogurums ka smērē. Šķiet, ka esmu istājies maniakālas braukšanas skolā. Balts busiņš dara savu. Power maps will save the world. Esmu tāds kā citi. Es nogurstu un sabrūku, bet savām neveiksmēm nepieķeršos, bet vērošu.

18.11.15 20:51 - [info]zirka

labi, ka mūsu grāvī kļūst vairāk
labi, ka nav jādomā par loģistiku mājās no ciemiem (tīri teorētiski, jo praktiski šodien iet bezmaksas transports un vēl nav vēls, un nav iedzerts par daudz, bet gadījumā, ja)
labi, ka brīvdienas noslēdzas labāk kā iesākas
Tags:
Powered by Sviesta Ciba