making sense - racionalitātes metodes [ieraksti | vēsture | ko es lasu | par mani]
gedymin

[   par mani   ]
[   arhīvs   ]

racionalitātes metodes [1. Jul 2013|14:37]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
saiteatstāt nospiedumu

Comments:
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:2. Jūlijs 2013 - 16:31
(Link)
Gadījās reiz lasīt vienā žurnālā par fekālajiem, hmm, implantiem (starp tuviem radiniekiem, lai atjaunotu zarnu mikrofloru). Arī it kā pretrunā ar veselo saprātu. Bet palīdz pret caureju.
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:3. Jūlijs 2013 - 02:25
(Link)
Vot redzi. Un visādi idiņi šādus žurnālus salasās un sāk dirst akās. Ar zinātni var pierādīt, ka veselīgi drāzt savu māti, bet tas nenozīmē, ka to tiešām vajadzētu darīt. Te arī parādās veselais saprāts.
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:3. Jūlijs 2013 - 11:51
(Link)
Patiesībā ar zinātni var pierādīt pretējo, bet tas nu tā.

Zinātne rada zināšanas. Veselajam saprātam var būt apakšā zināšanas un var nebūt. Pavēro, kā katram ir savs veselais saprāts attiecībā uz bērnu audzināšanu vai to, kā vajag vadīt valsti, vai par citām lietām, par zinātne neko daudz nevar pateikt, un šie veselie saprāti bieži ir niknos konfliktos. Es teiktu, ka veselajam saprātam bez zinātnes iet pagrūti.
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:3. Jūlijs 2013 - 13:10
(Link)
Nez kāpēc tas lieliski izticis bez modernās zinātnes palīdzības tūkstošiem gadu, radījis izcilas kultūras un civilizācijas. Bet nu jā, tikko kā no akmens apakšas izlīdušiem saentistiem labāk zināms.

Anyhow, veselais saprāts pamatā grozās nevis ap valsts vadīšanas u.c. globālām lietām, bet aku nepiediršanu un pārliecību, ka pirms normālas diršanas vienmēr labāk novilkt bikses. Izskatās, ka mūsdienās arī šādas pašsaprotamas aksiomas nu jau tiek apšaubītas, jo to patiesumam ''nav evidences''.