making sense - [ieraksti | vēsture | ko es lasu | par mani]
gedymin

[   par mani   ]
[   arhīvs   ]

[24. Jul 2017|13:20]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
saiteatstāt nospiedumu

Comments:
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:24. Jūlijs 2017 - 21:25
(Link)
Modernā zinātne pastāvējusi cik, četrsimt gadu? Pie tam tajā laikā tā attīstījusies eksponenciāli. Kas tieši liek domāt, ka tā pastāvēs vēl astronomiski ilgu laiku?

Es liktu naudu uz "mazāk nekā 400". Varbūt daudz mazāk. Jau parādās pazīmes, ka zinātni aizvieto mašīnmācīšanās. Ja general AI radīsies, kā sola, 50 gadu laikā, tad zinātne ar to arī beigsies. Kam cilvēkiem nodarboties ar to, ko mašīna spēj labāk?
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:24. Jūlijs 2017 - 21:41
(Link)
> "Kas tieši liek domāt, ka tā pastāvēs vēl astronomiski ilgu laiku?"

Tas, ka izpētāmo, atklājamo un izdarāmo lietu daudzums Visumā reālistiski var tālu pārspēt to, ko cilvēce un/vai tās nākamās iterācijas spētu apgūt 400 gadu laikā pat pie nepārtraukta eksponenciāla pieauguma.

> "Ja general AI radīsies, kā sola, 50 gadu laikā, tad zinātne ar to arī beigsies. Kam cilvēkiem nodarboties ar to, ko mašīna spēj labāk?"

Zinātne ir zinātne ir zinātne, diezgan neatkarīgi no tā, tieši kuras entitātes ar to nodarbojas dotajā momentā. Also, to pašu 50 gadu laikā reālistiski varētu sagaidīt pirmos "emus", kas diezgan stipri pamainītu lietas arī no cilvēces pozīcijām. Also, pie sasniegta FAI (kas, protams, nav garantēti, bet ir vismaz ļoti vēlami) runa ir ne tik daudz par cilvēces aizvietošanu zinātniskajā darbā, cik papildināšanu.