dziedamzars [entries|archive|friends|userinfo]
putns

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Oct. 12th, 2020|12:53 am]
Jūs jauno Dark Crystal jau noskatījāties?
linkpost comment

Par apbedīšanas kantoriem runājot. [Oct. 2nd, 2020|10:54 am]
Te netālu no mums, tieši ceļā uz mūsu paplašināto dzīvojamo istabu, kafijas iestādi, kas pieder lietuviešiem, ir tāds viltīgs krustojums. Krustojums nav vienkāršs, tur griežas no visām pusēm visos virzienos. Tas ir arī vienīgais, uz kura nav neviena luksofora, kas būtu domāts gājējiem. Smašīnas to, protams, neiedomājas, un nelaiž. Krustot ielu tajā vietā ir vērā ņemams ekstrēms. Uz viena stūra ir iekārtojies juristu birojs, kas specializējas uz satiksmes negadījumiem. Uz otra stūra - apbedīšanas kantoris.
link2 comments|post comment

[Sep. 18th, 2020|11:53 pm]
Es vai nu stiegu realitātē, vai arī tā man slīd caur pirkstiem.
linkpost comment

Mental health emergency training [Sep. 14th, 2020|12:06 pm]
Vakar pa ceļam uz veikalu dabūju pielietot savu augstākminēto prasmi. Tantuks, tāds paliels un nenosakāmā vecumā starp 40-60 stāvēja pie ķieģeļu sienas un dauzīja pret to savu pieri. Kamēr vidējo austrumu izskata pāris zvanīja ātrajiem, es ar viņu mierinoši un glāstoši runāju, kamēr pierunāju izbeigt sev pāri darīt un apsēsties. Atnāca trīs policisti, kurus debrīfoju, ka cilvēkam mental emergency, jo izskatījās, ka viņi sagaida normālu komunikāciju, bet tantuks īsti parunāt nevarēja, kamēr atguvās. Tomēr viņai bija līdzi kartiņa ar vārdu un uzvārdu, kā arī vēstule ar instrukcijām un paskaidrojumu par rīcības plānu šādos gadījumos. Kad atbrauca ātrā palīdzība, nodevu viņu profesionālās rokās un gāju tālāk, bet domās ta palika. Kādām iekšējām ciešanām tām jābūt, lai sev darītu pāri. Atnācu mājās diezgan uzjundīta, bet tur - mēslu spainis no kaimiņiem, e-pastā.
link2 comments|post comment

Mājsaimniecība [Sep. 12th, 2020|12:06 pm]
Vakar bija jauks virtuālais vakars ar draudzeni, šodien sāp galva tā, ka zēniem jābēg no mājas laukā. Toties atjaunoju kefīru, nogriezu pēdējo lielo fenheli un atradu nelabi smakojošo dāvanu - vilnas darinājumu, kas ož pēc kožu bumbām. Izvilku etiķi un kastīlijas ziepes, prātojot kas tāds varētu palīdzēt to smaku izvilkt laukā. Internets apstiprināja, ka mana intuīcija ir bijusi pareiza.
linkpost comment

Za-za-zara [Sep. 11th, 2020|12:55 pm]
Visur izskatās, indieši ieperinājušies. Jāprasa precīzi, kas būs, kad būs, kur ir pierādījumi, ka būs.
linkpost comment

Uzmini manu mīklu [Sep. 5th, 2020|01:03 pm]
Zaļš, tauks bērniņš kaula kažokā.

Upd.: Zaļš, tauks bērniņš papīra krekliņā, kaula kažokā.

Upd2: Kaula kažoku var lietot dzīvsudraba savākšanā un urāna izmešu piesaistīšanai sālsūdeņos.
Taukie bērniņi nepareizā glabāšanā mēdzot spontāni uzliesmot.
link12 comments|post comment

[Aug. 20th, 2020|05:21 pm]
Plosījos pa māju kā haotiska haosa nīcinātāja. Ieguvu nedaudz kārtības, ražas un vietu jaunajiem dvieļiem. Atbāca vakar nopirktā Graphenstone sienas krāsa. Mana māja ir mūžīga puzle. Un vēl pie tam tā nav mana.
linkpost comment

[Aug. 20th, 2020|05:19 pm]
[info]snorke, ko saki par Earthwatcher voluntieru shēmu? Ir vērts pierakstīties?
linkpost comment

Rāceņi [Jul. 13th, 2020|01:12 pm]
Ir mans jaunais mīlulis. Pareizāk, karamelizētie jaunie rāceņi. Ar 50g sviesta, 200ml kombučas ar balto vīna etiķi (vai baltvīnu, ja jums tā labpatīk), sauju rozīņu, sāli un pipariem. Rāceņus sagriež kumosos, ieliek tāda izmēra pannā, lai drusku par maz vietas. Ieliek kopā ar sviestu, kombuču, sāli, rozīnēm, uzlej aukstu ūdeni tā lai gandrīz apsedz un tvaicē laukā šķidrumu. Kad šķidrums izvārījies, tad rāceņi ir jau mīksti un turpina karamelizēties.

Aizvakar uz ielas savācām tur izliktu gaisa krāsns bāreni ar zīmīti, ka jauna un strādā. Tagad spēlējamies. Tiešām strādā. Baigi labi pietam.
Nokāvu vienu izstīdzējušo fenheli, cepu ar vegānajām desām.

Fenheļa lapas izsmērēju eļļā ar citrona sulu un sāli, pēc vienas minūtes tās ir trauslas un sausas un garšo nomīgi.
linkpost comment

Radiācija [Jun. 29th, 2020|10:31 am]
Kā jums ar radiāciju?
link17 comments|post comment

Kultūra [Jun. 26th, 2020|07:51 pm]
Nr.1
Zirņu piena kefīrs nesmaržo pārāk labi, garšo tā puslīdz, eksperiments turpinās, redzēsim kā būs pēc nogatavošanas ledusskapī līdzīgi kā natto. Kefīra graudi zaudēja savu staipīgumu, palika tādi irdeni. Ieliku atkal govs pienā, redzēs vai atgūsies.

Nr.2
Aizmirsu artišoku lapiņas izvārītas tvaicējamā katlā, atradu jau mikrobiomu. Tas gan smaržo ļoti, pārsteidzoši jauki, pat saldi, bez neviena nepatīkama momenta. Pagaršot vēl neesmu saņēmusies.
link2 comments|post comment

[Jun. 26th, 2020|10:02 am]
Cenšos lasīt Tibetiešu mirušo grāmatu, bet ģimene sauc krāsot grāmatas un ēst olas ar avokado. Runājas ar mani par sapņiem un ķiķina par skolas notikumiem. Paldies vīram, kafija šorīt nav uztaisīta, toties tēju viņš iepirka apjomā uz gadu. Vietējā lietučiešu veikaliņā dabūju arī kaņepju tēju - ļoti jauka.
linkpost comment

traumas. [Jun. 23rd, 2020|01:57 pm]
Ir viena interesanta lieta, ko es mācos saprast - un tas ir, ka traumatiska pieredze nemāca neko citu kā tikai to, kā tas ir - to piedzīvot. Tas pat nemāca to neatkārtot. Tieši otrādi. Tas, kas māca ko citu, ir kas cits.
linkpost comment

Dārgais māca dēlam matemātiku [Jun. 22nd, 2020|12:20 pm]
Haks: prasa jautājumu un, ja atbild pareizi, tad iedod mazo zefīriņu. Ja atbild nepareizi, pats apēd. Izskatās, ka strādā līdz pieciem zefīriņiem un vairāk nevar izspiest. “Izņem to monētu no auss lūdzu, man liekas, ka tas Tev nepalīdz fokusēties.”
linkpost comment

[Jun. 22nd, 2020|01:02 am]
Un iedomājies, ir teiksim tāds cilvēks, kurš ļoti novērtē sievietes. To, cik tās skaistas, visādas un brīnišķas. Bet. Teiksim, ka tomēr meklē, nevis tikai meklējas. Ko īsti meklē, nevienam skaidrs nav, un pēc deguna izskatās, ka nemaz nemeklē, bet tikai meklējas. Cilvēks ģenerē enerģiju no seksuālas pievilkšanās. Vai magnētiskas, vai elektromagnētiskas, vai. Vai. Man tāds bija, un mums nekas nebija. Un bija. Un tagad viņam ir sieviete, kas savā mākslā dara to, ko es nevarēju un arī to, ko es varēju un darīju un vairāk. Un savā ziņā pat mans izskats ar viņas bija līdzīgs. Savukārt, ko es atklāju aizvakar, pēc human design sistēmas, viņš un mans vīrs mani “pabeidz” vienos un tajos pašos vārtos. Ar vienu atšķirību. Un to atšķirību es taču jutu. Kā sienu. Tikai miegā, sapņi tai sienai tika cauri.
link3 comments|post comment

Bites un kur tās nav. [Jun. 13th, 2020|11:35 am]
Nesen lasīju, ka Jojo minēja ziedošās liepas, kurās nemana nevienu biti. Jūs taču jau ziniet kāpēc tas notiek? Ja neziniet, es atgādināšu. Lauksaimniecības un dārzniecības pesticīdi ir pie vainas. Tur, kur to lietošanu pārtrauc, laukos un arī apkārtējos dārzos (!) bites atgriežas. Lielākā daļa ar bitēm saprot stropojošās bites, bet apputeksnēšanā piedalās lielāka dažādība bišu un citu insektu.
Tie, kuri aizkautām balsīm sauc, ka bez ķimikālijām nav produkcijas, nav īsti izglītoti, lai arī sperās pretī ar tieši pretējo.
Situācija ir kompleksa, tas tiesa, bet viens ir skaidrs - ar ķimikālijām nav nākotnes, tāpat kā ar masu lauksaimniecības monokultūrām.
link2 comments|post comment

Produktivitātes augsne bērna augsmē. [Jun. 11th, 2020|11:40 am]
Hmm. Vakar bija tik tizla diena matemātikai. Sākās ar tirināšanos un manu uzbļāvienu, lai izbeidz bāzt roku mutē. Tālāk konstatējām, ka dēls vairs nesaprot, cik cipari ir starp 90 un 80. Min: "divi?", un skatās uz mani lielām acīm, gatavs minēt, ka varbūt tad 76? Pēc sava rakstura šķīstīšanas un vairākiem piegājieniem izskaidrot un dabūt apliecinājumu, ka ir saprasts, mana piere palika tik ļoti smaga, ka nācās turēt ar roku, lai nekrīt pie zemes žēlabainās lūgšanās. Mīļotais pamanīja manu nepedagoģisko stāvokli un nomainīja mani. Arī no blakus istabas dzirdot dēla neveiksmīgos mēģinājumus, man bija ļoti grūti, tāda kā trauksme, kā kas, sirdsdrapes jādzer, vai. Dārgais turējās braši un dēlam tika iedoti 34 vienkārši vienādojumi, ko atrisināt, lai trennētu desmitu un vienu atpazīšanu un pielietošanu. It sevišķi to, kur nomainās uz deviņi, atņemot. Pirmajā stundā dēls izpildīja 20 vienādojumus pareizi un aizgāja pastaigāties ar tēti. Nākamajā stundā pēc atgriešanās izlaboja četrus uz pareizu atbildi, tad sēdēja vēl kādu stundu vai divas, maļot un izlabojot vēl divus no desmit uz pareizi. Tad jau bija pienācis vakars un dēls bija saskumis, ka vairs nav laiks paspēlēties ar lego, bet arī uzdevumi nav pabeigti. Sanāk piecas stundas mācīšanās, bet produktivitāte zema lielā daļā no tā un ciešanas visiem lielas.

Tad izlasīju Krii darba piegājienu, saņēmu apstiprinājumu savām aizdomām par tā saknēm bērnībā un nošausminājos: "vai tiešām šis ir tas, ko novēlu savam bērnam?" Es taču zinu, kā tas ir, sēdēt un bakstīties, kad būtu jādod sev atpūta un jāpārstrukturējas. Sūdīgi tas ir.
Bet kaut kā arī caur šo man nāca apgaismība, ka es šādi nevis nodrošinu bērnam nākotnes koncentrēšanās kapacitāti, bet gan izspēlēju savu pašas traumu. Jo, protams, arī man bija jāsēž kaut vai miegot ciet, kamēr mājasdarbi bija pabeigti.

Šodien mēģinu citu metodi: 40 minūtes darbs, 20 minūtes atpūta. Kā nekā piecgadnieks tomēr, un 40 minūtes fokusēšanās ir adekvāti viņam. Lai gan pieejamie kursi vairāk par 15 minūtēm produktīva laika nesola.
link12 comments|post comment

Pēc acīm [Jun. 4th, 2020|07:29 pm]
Es vispār cilvēkus pēc acīm un deguna dalu - ir vai nav. Reizēm no sākuma ir, bet vēlāk izrādās, ka nav, un otrādi. Bet lielākoties, ja ir, tad ir, krāsa nav noteicošais. No iekšpuses mēs visi vienādā krāsā.
link2 comments|post comment

Mājsaimniecības piezīmes [Jun. 3rd, 2020|06:18 pm]
Bez mēneša gads ar trauku birsti švammju vietā. Nupat nomainīju, jo bija palikusi drusku par mīkstu. Varētu arī vēl mēnesi lietot, lai pilns gads, bet nu.. Sarēķinot sanāk ietaupīt sešas reizes salīdzinot ar švammēm, bet izmeši kādas 24 reizes mazāku, pie tam biosaderīgi, nevis tādi, ko nākotnes paaudzes lādēs.
linkpost comment

navigation
[ viewing | 120 entries back ]
[ go | earlier/later ]