dziedamzars [entries|archive|friends|userinfo]
putns

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

SSD ar gadiem paliek lēni. [Jan. 14th, 2021|11:09 am]
Restart projekta komūnā lietderīgs raksts no Filipa. Iekopēju te:

Steve Gibson of grc.com 2 has just released a free tool ReadSpeed. Using it to measure the speed of SSDs, early adopters have discovered some interesting but little known facts about how they age.

To explain, a little background. In order to achieve a high storage capacity at low cost, modern SSDs (except expensive enterprise variants) use Multi-Level Cell (MLC) technology. Instead of each storage cell recording a 1 or a zero with full or empty charge, they charge each cell to one of 8 or more voltages, representing 3 or more bits. But with static data (such as operating system files) written once on installation and then read many times, the voltages in individual cells can drift, causing errors. This is accepted, and the SSD will hide it by using sophisticated error correction codes to recover the data, even though the raw data read from the cells contains errors. But it does mean that read operations will slow down because of the computing overhead of the error correction. And eventually, the errors are likely to accumulate to a level beyond which the error correction can work.

What ReadSpeed has shown is that some brands of SSD report markedly slower read times, sometimes drastically slower, for the start of the drive where most of the static operating system files are located. In these cases, another tool Spinrite from grc.com 2 can force the SSD to reallocate tired storage, resulting in a marked increase in speed.

From tests that people have done it appears that Samsung is one brand of drives which are particularly resistant to this form of aging. A few years ago I got an Intel SSD for my previous laptop, thinking that was bound to be a good brand. But when I tested it recently I found it had indeed slowed down in some areas. But after running Spinrite it was 25% or more faster!

ReadSpeed is free (though Spinrite isn’t). You can read about it and download it from https://www.grc.com/readspeed.htm
link3 comments|post comment

Vakar pirms miega [Jan. 6th, 2021|04:53 pm]
Noskatījos ziņu rullīti, ka šī valsts būs ciet līdz pavasarim un nopirku ar roku darinātu, khm, skaistu dildo varavīksnes krāsā un ar mirdzumu. Ja jau jāiet ziemas miegā...
linkpost comment

Pagāšgada revīzija. [Dec. 31st, 2020|04:03 pm]
Atmiņa, nāc, pastāsti, kas notika manā 2020. gadā no Kristus dzimšanas.
1. Janvāris 2020 pienāca ļoti labā ballītē - Vīra drauga kāzās, kas bija mīloši un tērējoši uzrīkotas tādas, ka visi palika saldi kā jēri. Dejojām, es pirmo reizi dzīve arī kā visi normāli cilvēki - piesardzīgi, jo celis un ACL.

Tad kādus trīs mēnešus, šķiet, nedarīju neko.. Tikai fizioterapiju. Gatavoju labdarības darbnīcu dvēseles/ciešanu transformācijai uz Lieldienām, atklāju Wellcome collection. Zimēju ar jauno, smalko cirkuli, iepirku materiālus janvāra atlaidēs. Sāku pētīt ikonas un elektromagnētiskos laukus, attīstīt savu seno projektu, kas nelika mieru.
Ieliku pamatus dēla kriptogrāfijas interesēm ar Cēzara skriptu un slepenajām vestulītēm. Daudz uzņēmu dēla draugus un to vecākus, drausmīgi daudz gatavoju ēst. Liekas, ka nepārtraukti.
Atvērām kinoteātri pāris privātajiem pasākumiem. Jau bija nolikts publiskās vēršanās datums, bet lai nu kas, tas, ka globāla pandēmija sabotēs šo atvēršanu, to mēs nebijām iedomājušies.
Uzmērīju vienu dārzu Permakultūras projektam, arī tas izsīka, jo vīruss. Un šķiršanās, par laimi, ne man.
Februārī sāku sijāt zeltu un mēģināt temperu. Atklāju, ka man ir draugi, kuri uz trīs var izstāstīt visu par temperu, ikonām un pamatnes sagatavi. Vikāre var uzdāvāt svaigas vistu olas. Bet nebija īstā tehnika tomēr, tai vajag vajag vajag vairāk laika, telpas, miera.
Sapazinos ar dāmām, ar kurām gandrīz katru svētdienu runājam par jocīgām lietām. Bišu medicīnu, šamanismu, reizēm vienkārši sēžam un klusējam. Klātbūtnē, bet ne jau tāpēc, ka tā būtu jādara. Tā sanāk, tā var iztaustīt, kam ir kas galdā liekams. Vēl ciešāk kā iepriekšējos gadus kristalizējas, ka mans talants un izaicinājums ir klausīšanās. Citi runā stundu no vietas, nepārspīlējot. Es to stundu varu klausīties, runāšanu iedrošinot. Pēc tam gan man gribās ausis un acis un galvu izskalot. Iestājas lūzuma punkts un es vairs nevaru paklausīties nemaz. Nu nemaz. man vajag ēst vai dzert tēju un stulbināties. Jo nopietnākas klausišanās tēmas, jo muļķīgāk tās jākompensē.
Marts nāca ar koronu un pašizolāciju un masku dizainēšanu, un mājmācību. Tikai tagad redzu kopsummā, cik tas bija murgaini. Strespilni, kaut arī finansiāli bijām, lai arī, kā vienmēr, nestabili, tomēr veiksmīgi.
Atklāju, ka esmu izteikts HSP. Phantom Thread varētu būt par mani vīrieša kārtā.
Ir noformulējies, ka man arī vajag daudz telpas. Daudz privātās telpas. Vairāk nekā citiem manas ģimenes dārgajiem. Un viņiem, savukārt, vajag manu telpu. Manu uzmanības, klātbūtnes, uzklausīšanas un beznosacījuma labvēlības telpu; laiktelpu. Robežas ir jānosaka man, un es to mācos. Ja es zinu, ka mīlestība būs arī tad, ja es dabūšu to, ko man vajag, es iemācīšos paņemt to, kas man nepieciešams. Te laikam ir vietā tas, ko īsti ticīgie saņem caur Dieva mīlestību. Tā vienmēr ir, nemainīga, droša. Zinu, ka šī pārliecība ir apziņas labradīšanas priekšnoteikums. Kopā ar pārliecību, ka “es varu”. Es tiešām ceru, ka savam dēlam šo pārliecību neliegšu. Jo dot - kā var dot to, kas ir dabīgs “birthright”.
Investējām fotoekipējumā un uzsākām fototerapiju. Tā kulminēja vecgada sarunās par to, ka es savu “personu” neapzinos, man tas nav dabīgi, tādu veidot un saprast kā citi to redz un kā šo personu var lietot. Ar gadiem tas paliek arvien grūtāk, jo es palieku blīvāka savā patībā, to piepildot. Vīram, savukārt, tas ir pats dabīgākais būšanas veids - ieņemt personu lomas. Tās lietot savu mērķu sasniegšanai un savu patību viņš varbūt pat tā īsti neapzinās. Aktieris. Lūk, tad nu jaunajā gadā es varētu patīrīt savu patību vai paplašināt tās robežas, lai blīvums mazinās. Un “persona” ir labs nezināmais kontinents. Noderīgi arī.. Varbūt, kaut arī agnosticisms ieslēdzas arī te. Jo kā saka vecais, viedais Alans: “mēs paši nezinam, kas mums der”.
Tad kaut kad ap lieldienām mūsu kaimiņi nojūdzās. Sāka piesūtīt cedeles, ka mēs pārāk skaļi kāpjam pa trepēm. Mūsu piecgadnieks dauzot kājas, lecot un skrienot. Viņš, jāatzīst, arī krīt un klūp, jo kāpnes netiek dizainētas maziņiem, tiem ir jātiek galā gan ar savu ķermeni, gan ar nesamērīgi lielu būvēto pasauli. Lūk, tā kā mums likās, ka mums ir ļoti jaukas kaimiņattiecības un viņu tonis cedelēs bija tāds, it kā mēs vismaz ļaunprātīgi kāpņutelpā cauru dienu darbinātu motorzāģi, mums bija rakstura šķīstīšanas procedūras. Kā rīkoties, kad kaimiņu netaisnīgums un sīkumaina paštaisnība smacē un raisa niknumu? Šķīstīt raksturu un neatdarīt ar ļaunu, tā rīkoties. Meklēt līdzjūtību sevī ar skumjām un ar paniku, kamēr to atrod. Tad atlaiž. Atbildēt ar maigumu un mieru un labvēlību, lai arī to vien gribās, kā atriebt. Jo atriebe neatlaiž. Bet vajag, lai var palaist. Nu, kad man tika sagriezts velo sēdeklis un dēlam uzšķērsta kāpņu telpā nožūt atstātā bumba, tad gan piezvanīju policijai. Vispār Džimijam laikam tiešām brauc jumts. Tad lai jaunajā gadā arī viņam atlaiž. Tāpat kā lai atlaiž manu stresa ekzēmu un acu infekcijas un panikas lēkmes.
Dzīvojamā istabā un uz jumta gabaliņa izaudzēju dārzu - pilna palodze ar dillēm un fenheļiem un malabāras spinātiem. Tad arī laputis bija, pēc kurām ieviesu bizbizmārītes un atklāju taureņu kāpurus. Bibizmārītes izaudzēja jaunu paaudzi un aizlidoja. taureņi arī. Zināšanas par bizbizmārīšu identificēšanu palika. Jaukas vabolītes. Plēsīgas. Uz jumta izauga pāris zirņi un diezgan daudz kabaču un ķirbju. Kādi 14 laikam bija? Daži vēl turās un gaida apēšanu. Iekštelpās izauga divi ķirbīši uz trim augiem. Lai arī dienvidu puse, tomēr stikls aiztur saules gaismu. Arī vējš un dabīgais gaismas ritms un citi elementi augiem trūkst istabā.

Bijām Bristolē, tur gan man patika. Iedzīvotāju ziņā kā Rīga, līdz ar to cilvēcīga šķita. Bijām Čičesterā. Bijām Kentā. Nevaram ieslodzījumā dzīvot, tas nav tā vērts. Un nebija jau aizliegts. Bijām divās raudzībās. Dēls iemācījās skaitīt un pieskaitīt un atņemt. Drusku reizināt. Dēls sāka patstāvīgi lasīt un iemācījās pulksteņlaikus.

Jaungada pirmās dienas atkalklāsme: “Vislabākais paņēmiens mācoties kaut ko jaunu, ir sevi par maziem solīšiem un katru uzlabojumu paslavēt. Pamanīt un paslavēt. Tāpat kā ar bērniem. Tāpat kā ar vīru. Tas man arī šogad jāpiestrādā. Ir kādi slavēšanas kursi, nez, es tā pus-pa-jokam domāju. Un ja nav, tad varbūt vajag.
link2 comments|post comment

[Dec. 23rd, 2020|09:04 pm]
2020 - gads, kurā būt negatīvam ir ieguvis pozitīvu nozīmi.
linkpost comment

96 stundu ūdens gavēnis [Dec. 22nd, 2020|08:48 am]
Ar zāļu tējām un vienu kafiju. Viegli, lai arī ēdiens ir palicis interesants, kā noslēpumains apsolījums. Kaut arī ne šobrīd. Šobrīd gatavojos brokastīm un nemaz nezinu vai gribās vai nē.
linkpost comment

[Dec. 22nd, 2020|12:29 am]
Ļoti vispār daudz izmantoju iespēju paklusēt. Laikam jau patīk klusums.
linkpost comment

My heart was quenched [Dec. 15th, 2020|02:28 pm]
Nupat runāju ar savu jauno grāmatvedi. Tās augstības karalienes nodokļu kantoris mums brīnumainā kārtā bija pašrocīgi atvēris darbinieku payroll un piesūtījis rēķinu. Piezīmēšu, tā nav pieņemtā lietu kārtība. Tās augstības karalienes nodokļu kantora kalps arī bija nesaprašanā, tāpat kā mans jaunais grāmatvedis ar diezgan jūtamu indijas akcentu. Vai pakistānas, es neatšķiru.
Kad grāmatvedis, pēc neilgas stīvēšanās par to, kurš tad īsti runās, teica: "Labi, izstāsti visu no sākuma, es klausīšos", mūsu jaunā sadarbība kļuva patīkama un auglīga. Viņam - jauns tāmes punkts, mums - jauns payroll. Varbūt es pārsteidzīgi priecājos, nav jau vēl nekas apstrādāts, bet zīme tā bija laba.
linkpost comment

[Dec. 4th, 2020|11:15 pm]
Jūesā valdības domas cēlējs grib ar mani runāties. Nez par ko. Foršs onkulis though.. Pafilmēšu, ko saka par saviem sasniegumiem, tas arī varbūt ir tas, par ko grib parunāt.

UPD: Izskatās pēc ziemassvētku vecīša, bet droši vien tuvāks Henrijam 8, vai uz to pusi. Glassdoors atsauksmes apstiprina manus novērojumus par narcisa tipa personību. Daudz par daudz runā, ļoti iedomīgs un "visu zin".
Iedvesmojošs knēvelis uz 70.
linkpost comment

Spēle [Dec. 4th, 2020|09:55 am]
Viens izsaka apgalvojumus, provokatīvus, ticībā un emocijā balstītus. Otrs atrod kaut ko no pirmā apgalvojuma, kam pats pilnībā var piekrist, un reflektē šo apgalvojuma daļu atpakaļ, izsakot ķermeniskā valodā un verbāli, savu piekrišanu.
Jautājums: vai rodas vienprātības aura?
Kā jūtas reflektētājs divos scenārijos: vienā, tēlojot piekrišanu bez personīgas iesaistes; otrā, izvēloties aspektus, kuriem piekrist.
Kā uz šīm dažādajām situācijām reaģē apgalvotājs?
linkpost comment

Mazi, smalki cilvēciņi [Dec. 2nd, 2020|08:05 pm]
Vakar uz Hollow way pamanīju mazu, bet ļoti proporcionālu sievietīti. Viņa bija tā uz 1m 15cm, gāja ar iepirkumu maisiņu, laikam jau mājās. Dēļ pareizajām proporcijām bija pat grūti pamanīt, cik neliela viņa ir. Kā laumiņa.
linkpost comment

Maitas neizbeidzas [Nov. 27th, 2020|02:15 pm]
Bet varbūt tagad Snorkei piedāvās to sen gaidīto grāmatas kontraktu, kas nāks kopā ar skandalozo slavenību.
link6 comments|post comment

[Nov. 24th, 2020|07:29 pm]
To be in good company.
linkpost comment

Ziema nāk [Nov. 23rd, 2020|12:29 am]
Nupat sadzirdēju peli ļoti skaļi uzvedamies istabas stūrī, kur plaukts. Vispirms grauza, tad skaļi smējās, tādas pīkstošas gaviles.
Mūs parasti apmeklē ļoti klusa un tramīga pele, tāpēc gāju skatīties, kas tur tāds stūrī, vai nav ligzdu ierīkojusi.
Atradu galdu uzklātu, nebrīnos, ka gavilēja. Izkodusi žonglēšanas bumbiņai sānu, linsēklas izbirušas uz kastes virsmas.
Ieliku linsēklas dzīvķeramajā slazdā, redzēs cik ļoti viņai tās sēklas patīk. Uz auzu pārslām un popkornu negāja, bet tā varbūt arī bija cita pele, klusāka, apdomīgāka.
Nākamajā minūtē noķēru glāzē uz sienas sēdošu milzu zirnekli. 4cm diametrā tādu, resnu. Palaidu laukā pa logu, man tādi milzeņi uzdzen šermuļus, lai meklē citu siltu robu.
Laikam auksts ārā.
link7 comments|post comment

[Nov. 19th, 2020|08:56 pm]
Fakit, tā sajūta un atklāsme par visiem stereotipiem un sociālajiem pieņēmumiem, kuriem jāizlaužas cauri, lai kaut ko panāktu. Fakit.
linkpost comment

Beidzot arī manās mājās [Nov. 18th, 2020|07:09 pm]
Mans mīļākais karš vimeo
link1 comment|post comment

[Nov. 12th, 2020|12:20 pm]
omgyes
linkpost comment

[Nov. 3rd, 2020|01:03 pm]
Jaunībā gāju zaļajā skolā, kas bija VAK Ulmes izveidota. Tad arī braucām uz visādām akcijām, piemēram, Zilo kalnu aizstāvēt no izgāztuves lēmuma. Jaunpilī Haralds Sīmanis bija atbraucis uzstāties. Vecajos mūros bija auksts un sens un viņa performance man tajā laikā radīja pārliecību par latviešu muzikālo ģenialitāti.
link4 comments|post comment

Padarbs [Oct. 31st, 2020|03:40 pm]
Lai mans gars būtu mierīgs un uz ceļa, kas tam jārod, tam ir nepieciešams laiks un telpa pasapņot. Kā citiem ir vajadzīga pīppauze, sports vai kafija no rīta, mums ar garu ir vajadzīgs pasapņot.

Gaidiet, darbi un ekrāna pasaules, šobrīd pa logu translē zemus saules starus rudenīgi zeltainā, vējā trīsuļojošā, lietus nomazgātā liepā.

Lai gan tas nav darbs, tas nav arī nedarbs vai bezdarbs. Tas varētu būt padarbs - kā paladziņa paklāšana darāmajam darbam, kā trīs dziļi elpas cikli pirms mesties piepildīt dzīves uzdevumus.
linkpost comment

Par ēdienu un atkarībām [Oct. 16th, 2020|02:54 pm]
Šodien esmu izlobījusi un apēdusi 150g saulespuķu sēklu. Kopā ar lasi un olām brokastīs sanāk tāds keto, ka nu, tikai jau dienas vidū limits ir noēsts, vairāk nevar. Problēma ir vakariņas, kurās vīrs ielūdzis ciemiņu. Iešu laikam gulēt, lai paši ciemojas.
linkpost comment

Pakāsuši [Oct. 12th, 2020|10:43 am]
Rochester skvērs pakāsuši manu trauku. Gribēja iesmērēt svešu, gluži kā svešu bērnu. Es tik uzmanīgi viņu taisīju, vēl ierakstīju apakšā iniciāļus, lai tiešām nepazūd. Lohi. Visvairāk jau tas, kā beibes ar to dīloja. No sākuma noliedz, ka tas nav îstais, tad noliedz, ka būtu atbildīgas. Tad kaut ko izvairīgi saka par piezvanīšanu meistaram. Kad saprata, ka es ar meistaru šobrīd instagrammā runāju, sāka meklēt. Godīgi sakot, ir jau tas trauks baigais putekļu krājējs, nopirku podu kokam tā vietā, lai atmaksā, ja nevar saganīt savu studiju.
linkpost comment

navigation
[ viewing | 100 entries back ]
[ go | earlier/later ]