Nepabeigtā dienasgrāmata


Reply To:

(bez virsraksta) @ 12:06

[info]dienasgramata:

Pagājušajā gadā konstatēti vairāki pārkāpumi interneta vidēRīga, 3.janv., LETA. Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomikas policijas pārvaldes (EPP) darbinieki pērn konstatējuši vairākus pārkāpumus interneta vidē.

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību birojā aģentūru LETA informēja, ka pārkāpumi konstatēti vairāku kompāniju darbībā, kas piedāvājušas FTP servera pakalpojumus. Atsavināti autortiesību un blakustiesību objekti vairāk nekā 920 gigabaitu apjomā.

EPP apkopotā informācija liecina, ka pamatā vislielāko kaitējumu rada tie interneta resursi, kuri ir brīvi pieejami jebkuram sabiedrības pārstāvim ar datora un interneta pieslēguma palīdzību. Patlaban pieejamākais nelegāli iegūstamā intelektuālā īpašuma avots interneta vidē ir FTP serveri. To lietošanai nav vajadzīga speciāla programmatūra un zināšanas.

Nākamie ir "peer to peer" tīkli, piemēram, DC++, "bit torent" "kaZaA", "bearshare", "Vinmx", "edonkey2000" un "emule", kuru lietošanai nepieciešamas priekšzināšanas, atbilstoša datortehnika, interneta pieslēguma ātrums un brīvais laiks, kas pagaidām šādu tīklu lietotāju skaitu ierobežo. Ņemot vērā interneta pieejamības paplašināšanos un tā ātrumu, kā arī datoru lietotāju mājās skaita pieaugumu, šo tīklu lietotāju skaits varētu pieaugt.

Pērn viens no lielākajiem pārkāpumiem interneta vidē konstatēts Liepājā, kur interneta pakalpojumu sniedzējs piedāvājis saviem tīkla klientiem lietot FTP serveri, uz kura atradās autortiesību un blakustiesību objekti vairāk nekā 600 gigabaitu apjomā.

Līdzīgs gadījums bijis arī Rīgā, kur tika konstatēti autortiesību un blakustiesību objekti vairāk nekā 120 gigabaitu apjomā. Aizdomās par nelikumīgām darbībām kādam mājaslapas uzturētājam atsavināts serveris ar autortiesību objektiem vairāk nekā 200 gigabaitu apjomā.

Vairākos gadījumos atsavinātas datorsistēmas, cietie diski, serveri, uz kuriem atradās autortiesību un blakustiesību objekti un kuri tika izmantoti failu apmaiņas programmas DC++ lietošanai.

Par visiem minētajiem gadījumiem EPP uzsākts kriminālprocess. Notiek pirmstiesas izmeklēšana.
 

Your Reply:

No:
( )Anonīms- ehh.. šitajam cibiņam netīk anonīmie, nesanāks.
Lietotājvārds:
Parole:
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa:

Esi modrs! Lietotājs ir ieslēdzis anonīmo komentētāju IP adrešu noglabāšanu..

Nepabeigtā dienasgrāmata