Nepabeigtā dienasgrāmata


Reply To:

(bez virsraksta) @ 21:02

[info]dienasgramata:

LETA--LENTA.RU/ NATURE NEWS. Kāds zinātnisks žurnāls uzķēries uz divu provokatoru eksperimentu un pieņēmis publicēšanai pilnīgi bezjēdzīgu tekstu, ko ģenerējusi datorprogramma.

"Rakstu" radīja Ņujorkas štata Kornela universitātes pēdējā kursa students Filips Deiviss un starptautiskā biznesa un produktu attīstības izdevuma "The New England Journal of Medicine" izpilddirektors Kents Andersons. Izmantojot pseidonīmus, Deiviss un Andersons janvāra sākumā nosūtīja gramatiski pareizo, taču neko nenozīmējošo tekstu žurnālam "The Open Information Science Journal", kas darbojas pēc principa "par publikāciju maksā autors". Tā kā izdevuma darbību finansē paši autori un lasītājiem tas pieejami bez maksas, rakstu recenzēšanas noteikumi tajā ir daudz mīkstāki, un autori vēlējās pārbaudīt, vai minētais žurnāls "pieņems pilnīgi bezjēdzīgu manuskriptu, ja autori ir gatavi par to maksāt".

Jūnija sākumā autori saņēmuši apstiprinājuma vēstuli par raksta pieņemšanu publicēšanai un aicinājumu samaksāt 800 ASV dolāru (403 latus). Nolēmuši, ka eksperiments ir veiksmīgi noslēdzies, Deiviss un Andersons rakstu atsaukuši.

Uzzinot par notikušo, žurnāla redaktors Bambans Paramanto paziņojis par amata atstāšanu, piebilstot, ka viņš neko nav zinājis ne par rakstu, ne par tā pieņemšanu publicēšanai . "Es noteikti iesniegšu atlūgumu. Parasti es izskatu visu, kas pie mums ienāk. Nezinu, kāpēc es to neredzēju. Man bija jāredz vismaz recenzentu komentāri."

Savukārt žurnāla izdevniecības "Bentham Science Publishing" pārstāvis paziņojis, ka Deivisa un Andersona rīcība bijusi neētiska un tā ir pelnījusi nosodījumu.

Šis nav pirmais gadījums, kad zinātniskajā žurnālā tiek pieņemts pilnīgi bezjēdzīgs teksts. 2008.gadā krievu izdevums "Žurnal naučnih publikacij aspirantov i doktorantov" ("Aspirantu un doktorantu zinātnisko publikāciju žurnāls") publicēja rakstu ar nosaukumu "Atcelmotājs: pieejas un redunances punktu tipiskās unifikācijas algoritms", kas tika radīts ar pseidozinātnisku rakstu ģenerēšanas programmas "SCigen" palīdzību. Pēc šī atgadījuma Krievijas Augstākā atestācijas komisija izslēdza žurnālu no disertāciju rezultātu publicēšanai rekomendējamo izdevumu saraksta.
 

Your Reply:

No:
( )Anonīms- ehh.. šitajam cibiņam netīk anonīmie, nesanāks.
Lietotājvārds:
Parole:
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa:

Esi modrs! Lietotājs ir ieslēdzis anonīmo komentētāju IP adrešu noglabāšanu..

Nepabeigtā dienasgrāmata