hipopotama pieraksti

bbbirokrātija

bbbirokrātija

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
A man ir jauna pase. Ar pirkstu nospiedumiem un jaunu uzvārdu, ha!

Vispār par birokrātiskajiem gaiteņiem - ir labie un sliktie piemēri. Mainot pasi, gadījās labais (t.i., Dzimtsarakstu nodaļa man solīja vazāšanos šurpu-turpu no Nodaļas uz PMLP un otrādi, bet izrādījās - ar vienu PMLP apciemošanu pietika), bet sliktais bija, pieprasot izziņu par uzvārda maiņu. Pirmkārt, tā kā tas ir maksas pasākums, kāda vella pēc man viņiem ir sīki un smalki jāizskaidro, kāpēc man šāds dokuments ir nepieciešams? Nu, gribu piekārt pie sienas, ko piesējāties? Otrkārt, es nesaprotu - ja es prasu uzreiz divas šādas vienādas izziņas, tad kāpēc man par abām ir jāmaksā pilna summa? Vai tas cilvēks tai otrā galā divreiz rakstīs izziņu, tipa nekādu ctrl+c, ctrl+v? Divreiz meklēs, kāpēc man tas uzvārds ir mainījies? Kaut kādas muļķības.

Bet, jāatzīst, ja es nebūtu sekojusi māsas peripētijām, lai dabūtu savu vīru uz LV, es būtu daudz izbesītāka un lielā neizpratnē, kā tā viss čerez-ž notiek.
  • Nekāds ctrl-c, ctrl-v tur taču nav, izziņas vai tad nav numurētas!? Iedomājies, kas par nenormālu darbu tur ieguldīts - nomainīts viens cipariņš, varbūt pat divi!

    Bet jā - Tavs māsas vīrs bija no Marokas, nē? UA kārtošana to valstu pilsoņiem nav forša lieta, tiešām nav.
    • Oi, jā, par to numerāciju es nemaz neiedomājos. Un principā darbs noteikti notiek tā: sameklē tos dokumentus, kādēļ ir mainījies uzvārds, uzraksta vienu izziņu. Dokumentus noliek vietā. Tad sameklē otrreiz šos dokumentus un raksta otru izziņu. Principā, vajadzētu par otro izziņu vēl papildus iekasēt.

      Bet Maroka, jā. Un čakars bija abnormāls. Birokrātija + ir ierēdņi, kuriem nepatīk, ka LV iebrauc citzemnieki (kas skaidrā tekstā arī tika norādīts, tipa "es personīgi parūpēšos, lai šis process jums būtu pēc iespējas sarežģītāks), jo neļaut jau tajā gadījumā nevarēja - zin'kā, Eiropas hartas par ģimenes nešķiramību u.tml.
      A Tu arī ar šito esi saskāries vai kā?
      • Nu, tā kā kādus gadus trīs nostrādāju vēstniecības Zviedrijā Konsulārajā nodaļā, esmu diezgan daudz ar šo saskāries.

        Tā birokrātija ir drausmīga un process ilgs, arī ja visi papīri ir kārtība, nepastāv aizdomas par fiktīvu laulību un ierēdņi neko ļaunu negrib. Ar to jau vien nepietiek, jo ir visādi kretīni, kas strādā PMLP. Atceros, ka PMLP atrada kaut kādu tīru formalitāti, lai atteiktu UA kādai starptautiskas aviokompānijas, kas grasījās atvērt filiāli Rīgā, menedžerei. Vienkārši tāpēc, lai cilvēku čakarētu. Un te runa pat nebija par kādu melnā saraksta valsti (neatceros, vai Maroka bija tajā iekļauta).

        Tādēļ jā, birokrātija ir drausmīga, it īpaši, ja ierēdņi ir debili.

        Protams, ir arī daudzi gadījumi, kad laulības ir fiktīvas. Atceros, ka es kādu UA prasītāju intervēju, kurš uz jautājumu "When did you get married?" atbildēja "Eh... ehm... sometime in... sometime in spring." (Un vēl virkni citu lietu nezināja). Vēl arī ir tie gadījumi, kad puisis runā, piemēram, arābu un zviedru valodā, bet meitene - latviešu un krievu. Un tad jau arī rodas jautājums - kā tad viņi īsti komunicē?
        • Ar zemjostasvietas jūtām :D
          Un vispār, par to, ka nezināt datumu - uima vīru to neatceras, tā ka nav ko brīnīties.
          Bet nu čakari ir, jā. Un Maroka vismaz tolaik bija gan laikam sarakstā - man gan liekas, ka to sarakstu nekur baigi nepopularizē, bet nu kaut kas tur bij. Katrā ziņā, es varu atviegloti nopūsties, tādus čakarus un visādu iestāžu (tai skaitā, jau arī Marokas) krēslu deldēšanu gan es negribētu piedzīvot.
      • Un btw, joprojām grasies ciemos maija brivdienās? :)
Powered by Sviesta Ciba