par brīvības instrumentiem

« previous entry | next entry »
Oct. 11th, 2018 | 08:00 am

vakar mācīju grupas improvizāciju.

tā ir viena no bailīgākajām un interesantākajām praksēm; pirmkārt, jo tur gandrīz vienmēr ir skatītāji, otrkārt, tai nevar sagatavoties. vrb vienīgi ar meditāciju? vai trenējot savu spēju just telpu un citus.

īsts savienojums var arī neizveidoties, un tad tas izskatās vnk pēc garlaicīgas ākstīšanās vai pat nepatīkamas ākstīšanās, jo cilvēki, ja kļūst nervozi, sāk "močīt" un kļūst daļēji nejutīgi. (močīt ir ok ja uzstājies iepriekš sagatavotu materiālu)

tas ir kaut kas, ko nevar pateikt vārdos un nevar izlasīt internetā. darbs ar cilvēku ritmiem, emocijām, uztveri. man nav ne jausmas, kā to darīt. lai tas sanāktu, cilvēkiem ir brīvi jāspēj pārvietoties iekšā un ārā no sēnu tripam līdzīga stāvokļa.

pirmajā nodarbībā atklājās tas, ka cilvēki momentā lec "lomās". gandrīz neviens "neklausīja" manu instrukciju pirms performances vienoties par vienkāršām attiecībām grupā - kurš reaģē uz kuru. gandrīz visi izdomāja kaut ko "interesantāku", piemēram, "es visus ignorēju", "es esmu skolotāja", "es visus uzmundrinu". es, es, es. doesn't work.

to nav interesanti skatīties, ja to nedara profesionāli aktieri.

mīts nr 1 ir ka amatieri nevar būt fascinējoši, mīts nr 2 ir, ka nevar fascinēt ar pavisam vienkāršām lietām. runājot par "amatieriem", strādā tikai vienkāršas lietas. un bieži tās nevar izdarīt pat aktieri.

loma ir kaut kas pretējs patiesai reakcijai uz notiekošo.

reakcija sākas no nezināšanas.
nezināšana ir kā milzīgs melns okeāns, kurā lēnām parādās klausīšanās kā aktīva darbība. tas ir kaut kas vairāk par vienkārši "atvērtību". viegla vilkme. ķermenis dzirksteļo kā negatīvs lādiņš. tas varētu būt tas pats "neitrālais ķermenis", par ko runā arī teātra mākslā.
un tad kaut kur šajā bezgalīgajā spogulī iepil
un tu novilnī

cik daudz vispār var redzēt patiesu reakciju? varbūt ka tikai dzīvniekos un bērnos.

vēl, manuprāt, laba secība ir vispirms iemācīties grupas improvizācijas kustību, un tikai pēc tam to "atlaist" bezsakarā t.i. iekļaut arī runāšanu, objektus, dziedāšanu, utt., jo tur neizbēgami veidojas lomas, un ir jābūt diezgan lielai pieredzei, lai tu savā lomā neizolētos no reāli notiekošā.

Link | Leave a comment | Add to Memories


Comments {9}

bodyshop

(no subject)

from: [info]bodyshop
date: Oct. 11th, 2018 - 08:32 am
Link

lietas nākamajām nodarbībām
1) strādāt ar okeāna spoguļa tēlu
2) strādāt ar tēlu "tu esi ainava" "tu esi daļa no telpas"
3) strādāt ar max ierobežotu improvizāciju. piemēram, tikai 3 varianti ko var darīt - piecelties, apsēsties, apgulties. vai - pagriezt galvu pa labi vai pa kreisi.
4) scores: uzsvērt atšķirību starp lomām un attiecībām. attiecības vienkārši nozīmē kaut kā saistību ar kaut ko. loma ir šī "kaut kā" bagāža.

Reply | Thread


bodyshop

(no subject)

from: [info]bodyshop
date: Oct. 11th, 2018 - 08:33 am
Link

5) strādāt ar rakstīšanu. "kas ir improvizācija". "ko man vajag lai justos labi kā improvizētājs"

Reply | Parent | Thread


bodyshop

(no subject)

from: [info]bodyshop
date: Oct. 11th, 2018 - 08:34 am
Link

uzsvērt ka vajadzīgais ir kaut kas "very basic", nevis teiksim attīstīta pašapziņa vai čill hipija attieksme. tā ir drīzāk nolaišanās pie ļoti vienkāršām lietām.

Reply | Parent | Thread


dumshputns

(no subject)

from: [info]dumshputns
date: Oct. 11th, 2018 - 02:41 pm
Link

Triks ir iekš self-awareness, ne? It kā mērķis dzīvē, bet performancē tas paralizē un samežģī. Uzmanības novēršana varētu strādāt? Ja pāros, tad jautājums - atbilde kustības uzdevums? Un laiks :D

Reply | Parent | Thread


bodyshop

(no subject)

from: [info]bodyshop
date: Oct. 11th, 2018 - 06:04 pm
Link

man anglu valodà visi šie termini jùk, bet domàju, ka awareness palīdz, bet self-consciousness ir tas, kas paralizē. pilnīga apzinàšanàs ir arī absolūts flow, bez domàšanas. Feldenkrais màcību sauc ‘awareness through movement”

Reply | Parent | Thread


dumshputns

(no subject)

from: [info]dumshputns
date: Oct. 11th, 2018 - 07:07 pm
Link

Jā, man arī jūk :D

Reply | Parent | Thread


dumshputns

(no subject)

from: [info]dumshputns
date: Oct. 11th, 2018 - 07:07 pm
Link

Bet arī latviski viss jūk, tas nekas.

Reply | Parent


(no subject)

from: [info]lilja_brik
date: Oct. 11th, 2018 - 06:05 pm
Link

jà man patīk jautàjuma atbildes vingrinàjums. paldies.

Reply | Parent


dumshputns

(no subject)

from: [info]dumshputns
date: Oct. 11th, 2018 - 05:47 pm
Link

Vispār jau tieši vienkāršība ir visgrūtākā. Bet no sevis izdomāšanas varētu atturēt neitrālās maskas. Bet lai saprastu, kas ir neitrālā, no sākuma jāsaprot, kas ir citas. Haha, un te es nonāku pie masku vorkšopa reklāmas Londonā, Giles studio. Mja.

Reply | Parent