(no subject)

Mar. 4th, 2018 | 11:24 pm

es jūtu dejošanu un performanci/improvizāciju kā divus pavisam atšķirīgus virzienus. tomēr, pieaugot fiziskajai stabilitātei un izturībai, nostiprinās arī kaut kāda vispārējā klātbūtne ķermenī, un mans ķermenis kļūst, kā teica viena nesen satikta performances skolotāja, "atvērts mākslai". viņa teica - "my body is very available to be art". es nezinu kāpēc man šis teikums ir tik ļoti palicis prātā. tur ir kaut kāda fiziska patiesība, kas intelektuāli nav līdz galam paskaidrojama. tā ir kaut kāda drošības sajūta, atvērtība plecos un gūžu locītavās un saules pinumā. "willingness to be seen".

šovakar ieraudzīju sevi bildēs un sagruzījos par svaru (nu labi, ir arī tiešām omg), un kādu brīdi jutu, kā manī cīnās šie abi - ķermeņa attēls ar sajūtu no iekšpuses, un šī sajūta no iekšpuses ir tikai prieks. labā sajūta no laba uztura, nepārtrauktā vēlme kustēties, pieejamība apskatei, spēks. svārstījos kādas pārdesmit minūtes, grimt atkal sūdā vai arī nē. tā bija kā lāčplēša cīņa ar melno bruņinieku. un tas bija labs trips, jo agrāk mans ķermenis bija gandrīz tikai un vienīgi attēls, un nebija nekā, kas aizkavētu šī attēla grimšanu sūdā ar dažādiem to pavadošiem pašdestrukcijas elementiem.

Link | Leave a comment {3} | Add to Memories


(no subject)

Feb. 25th, 2018 | 08:27 pm

man patīk mācīt improvizācijas deju un kontaktimprovizāciju. goes both ways. vēl vairāk man patīk mācīties.

šodien mācīju 2,5h 1:1 nodarbībā cilvēku, kurš bija pilnīgs iesācējs ne tikai kontakdejā bet arī dejā vispār. šī nodarbība bija mana līdz šim lielākā skola. just, kā ķermenis integrē jaunas zināšanas un pieredzi, atrod jaunus loģiskos savienojumus, kas pārtulkojas efektīvākā kustības plūsmā un spējā just un klausīties. es pati neticēju tam, ko es jutu nodarbības beigās, jo šis cilv., nu, ou, well, tipisks sportista ķermenis. ar mīlestību pret spēku un formu, kas arī ir forši, bet ne kontaktdejā.

gribētu visiem parādīt, cik jutīgs un efektīvs un izsmalcināts savā kustībā un sadarbībā spēj būt ķermenis, ja tas atslābinās, iezemējas un sāk klausīties. jo tās taču ir mūsu ārējās smadzenes. neizmērojams jušanas potenciāls.

bez šīs romantiskās atkāpes gribēju piebilst, ka sapratu jaunu atziņu par kontaktdeju - tās galvenais tehniskais paņēmiens ir "release without collapsing", un tas atkārtojas pilnīgi visur - gan solo kustībā, gan kustībā grīdas līmenī, horizontal un arī vertical weight sharing.

https://www.youtube.com/watch?v=zQRF2sLK1vY - šis ir super. nevis tas, kā viņi māk visādus trikus (es tādus, un vismaz viens no viņiem izskatās ar aikido backgroundu), bet cik acīmredzami saspicēti ir abi ķermeņi un klausīšanos. nevienas liekas vai dekoratīvas kustības.

Link | Leave a comment {1} | Add to Memories


(no subject)

Feb. 24th, 2018 | 05:51 pm

ledus ūsās ir mana ikdiena

Link | Leave a comment {2} | Add to Memories


(no subject)

Feb. 24th, 2018 | 03:03 pm

pēc ķermeņa ir iespējams vislabāk lasīt tos, kas vai nu cieš, vai ir sevī ierāvušies un it kā slēpjas vai ir kaut kādu intensīvu emociju un iekšēju sastingumu mocīti, un tas kaut kādā ziņā ir šausmīgi. jo tieši šie cilvēki vismazāk grib, lai par viņiem kāds kaut ko uzzina.
nolasīt nevar tos, kam viss ir atvērts, funkcionāls un plūst. vai arī aktierus, sportistus un dejotājus. tie ir zaudējuši sava ķermeņa pirmatnējo ievainojamību, valkā ķermeni kā dizainera apģērbu, nevis savas dvēseles atspulgu.

Link | Leave a comment {11} | Add to Memories


(no subject)

Feb. 17th, 2018 | 10:27 pm

no visiem dejas stiliem man visnemīļākais ir jazz dance.
ar buto man ir tā - ļoti patīk viņu dejot un mācīties. buto nodarbības ir viens no spēcīgākajiem tripiem, kas sastopami uz zemes. bet skatīties, kā to performē, mani neinteresē. estētikas diemžēl ir tik īslaicīgas.

Link | Leave a comment {3} | Add to Memories


(no subject)

Feb. 17th, 2018 | 09:35 am

body news
-nevaru atslābināt kvadricepsu un dažus iekšējos kājas pievilcējmuskuļus jau 2 nedēļas. nekas nepalīdz, ne stiepšanās ne pirts. sākās no tā, ka pirms 2 nedēļām izlaidu to nedēļas dienu, kad tikai guļ un neko nedara.
-jau 5 dienas nedzeru kafiju. ir ļoti grūti un psiholoģiskās lomkas. pirmās 3 dienas arī vispār nepazinu savu ķermeni. visa mana realitātes sistēma jau 20 gadus ir būvēta ap kafiju. kā fizioloģiskie tā emocionālie mehānismi. šķiet ka mazliet pazudusi tā kā dzīves jēga. bet es arī nedrīkstēju turpināt ignorēt to, ka es pati sev ikdienā izraisu trauksmes stāvokli ar nemitīgu kafijas pārdozēšanu. un pie pašreizējās ķermeņa slodzes kurā es sev saražoju mazliet par daudz kortizola vai vrb testosterona hvz
- bet vispār ir tā, kā jau es teicu, bez nekāda papildus spēka treniņa muskuļu masa ir pieaugusi vnk nenormāli. mazliet bail mērīt jebko, kas nav treniņbikses. agrāk man ciskas točna neskārās kopā.

Link | Leave a comment {5} | Add to Memories


(no subject)

Feb. 16th, 2018 | 06:17 pm

mācības ir intensīvas, bet citādi, nekā citas intensīvas mācības manā dzīvē. joprojām nav tās pasīvās agresijas kurā mocījos visu skolas gadus un arī lielu daļu augstskolas, kas rodas no tā, ka ir jāsēž uz krēsla un priekšā kāds runā garu monologu un uzdod uzdevumus kur var būt pareiza vai nepareiza atbilde. nav nekur jāsēž, nekas jālasa un jāraksta, bet vienlaikus notiek dziļš iekšēju izmaiņu process. kam it kā vajadzētu būt jebkuru mācību mērķim? atgādiniet, kāpēc mācības mēdz notikt jebkādā citā, ne diskusijas, formātā? kāpēc cilvēki tiek sistēmiski pārslogoti ar blāķiem - kā mācību iestādēs tā darbavietās? kāds ir izmērījis, cik cilvēks reāli iemācās režīmā, kur katru nedēļu ir jāizlasa pa vienam biezam sējumam. ko viņš integrē? es minu, ka, augstākais, atmiņā paliek viens spēcīgs citāts. bet nē, mūsdienu akadēmiskā izglītība joprojām ir vieni vienīgi lappušu apjomi un biedējoši termiņi. cik jāizlasa, cik jāuzraksta, kad jānodod. blāķi un baidīšana.

bet tas, ko es gribēju teikt, ka šonedēļ ir jauna krīze - es sāku mācīt.
visa nedēļa bija pašiem jāsaplāno, kurš kad kam ko mācīs un kādā formātā. es vadīju 3 nodarbības (dejas pedagoģijas dokumentācija, "underscore" (īpašas formas kontaktimprovizācijas džams), un kaut kas, ko varētu saukt par "voice awareness" (sākot no balss iesildīšanas uz frāzēšanas pamatprincipiem, līdz improvizācijai ar kustību un tekstu.) es pieteicos vadīt tik daudz, jo man vnk gribējās dalīties ar šo materiālu, esmu ļoti aizrāvusies ar visu minēto. bet tas, ko biju aizmirsusi - atrašanās mācītāja lomā ir vnk tik stresaina, ka es gandrīz nomirstu katru reizi. un tās ir iracionālais bailes, jo es no sirds ticu gan materiālam, gan savām runas un improvizācijas spējām, bet vienalga, mana dzīve tiek paralizēta, es izkrītu laukā no sava ķermeņa un atdalos no laika. vadot kustību nodarbību tas ir max.fail, jo, atdaloties no sava ķermeņa, tu izkrīti no laika, kurā atrodas citi ķermeņi, un var sanākt, ka visu dari par ātru vai par lēnu. Protams, ka tas ir nenormāls diskomforts, un man šonedēļ bija pamatīga krīze, kas turpinās vēl tagad, jo esmu piekritusi Latvijā runāt vienā lielā konferencē ar visādiem PR speciālistiem, un vadīt "radošuma" nodarbības. un es nezinu, kā tikt tam visam apkārt un cauri. un vai man tāds drausmīgs stress ir vispār vajadzīgs. vai.

Link | Leave a comment | Add to Memories


(no subject)

Feb. 15th, 2018 | 08:05 am

dejotāju un nedejotāju kermeni atškiras gk pēc sasprindzinājuma plecu un gūžu locītavās un krūšukurvja atvērtības
un tā nav fiziska atskirība, es nezinu, kas tas ir. nav reāli pamatotas vajadzïbas (veseliem) cilvēkiem kustēties tādā piesardzībā

Link | Leave a comment | Add to Memories


(no subject)

Jan. 27th, 2018 | 08:47 pm

mācīšanās manī notiek tā, ka es piepeši aptveru kādu jaunu realitātes struktūru, un tad es vairs neatgriežos tajā domāšanā, kas man ir bijusi, pirms es esmu to ieraudzījusi

jaunais ieraudzītais neizpaužas kā vārdi, bet drīzāk kā forma un kustība, musturis. un, lai to ietērptu vārdos, iespējams, būtu jāuzraksta disertācija. vai tas tā ir visiem? nesen lasīju, ka cilvēki ar ADHD dabiski domā hologrāfiski, nevis lineāri. man nav iespējas salīdzināt, es nezinu, kā notiek lineārā domāšana. esmu tikai pamanījusi, ka cilvēki, kas var izvēlēties to ieslēgt, viņiem ir daudz vieglāk rakstīt un vispār viņi tik bieži nejūk prātā paši savu domu dēļ.

tātad, man piepeši pieleca, ko Malkolms domā ar savām "extended mind" un post-somatics teorijām, bet man nav vārdu, lai to paskaidrotu.

varētu mēģināt šādi: prāts beidzas tur, kur ir siena
tāpēc, izejot ārā, ir sajūta, ka mazinās domu blīvums, it kā tu būtu attaisījis sev galvā durvis
ilgāku laiku padzīvojot ārā, ir sajūta, ka tuvojas apgaismība, jo tavs prāts aizsniedzas līdz pat horizontam un "saprot" (jo saprast ir prāta darbiņš) arvien plašākas teritorijas
tāda pati bezgalības un atbrīvotības sajūta galvā var iestāties, arī vienkārši aizverot acis
jo aizverot acis tu pieslēdzies visuma tumsai

Link | Leave a comment {15} | Add to Memories


(no subject)

Jan. 27th, 2018 | 01:49 pm

fokusu es spēju saglabāt aptuveni 20 minūtes uz kaut ko, kas man ir jādara datorā, un aptuveni 1,5 h uz kaut ko fizisku (piemēram individuālu movement research uzdevumu). fizisku darbu turpretī es mierīgi varu darīt visu darba dienu, jo kermenis ieiet autopilotā un prāts var atpūsties.jo īpaši ārā. mana ideālā haltúra būtu stādīt mežu.
vēl pamanīju, ka, pievêršot uzmanību kermena sajūtām, ir līdzīgs efekts kā no pastaigas dabā.
pastaigā pats savā dabā.

Link | Leave a comment {2} | Add to Memories


(no subject)

Jan. 21st, 2018 | 03:44 pm

#bodygoals: atvaļinājumā man izdevās īstenot to, ko sauc par deep hip release, un ieraudzīt, ka ļoti daudzas kustības un tehniski paņēmieni vispār nav iespējami, to nesaprotot un nekontrolējot.

release ir kļuvis par jaunu plauktu manā dzīvē.

muskuļiem ir tikai divi stāvokļi - sasprindzināties vai nesasprindzināties. atbrīvošana ir tāda pati māka kā sasprindzināšana.
efektīvi sasprindzināt var tikai to, kas ir pilnībā atbrīvots.

kaut kas ilgstoši savilkts vai sasprindzis savukārt rada blokus nervu sistēmā un var pilnībā mainīt sevis sajūtu. un ķermeņa likteni. gaitu, stāju, "skoliozi" un locītavu deformācijas.
Tags:

Link | Leave a comment | Add to Memories


(no subject)

Jan. 21st, 2018 | 03:28 pm

skatos jau kuro reizi šo
https://www.youtube.com/watch?v=DpVfF4U75B8&list=RDDpVfF4U75B8

un ir daudz ko pārdomāt pašreizējās izglītības sakarā

piemēram, profesionāla deja vs cilvēks kas dejo no sirds = sekss vs porn
emocionālais ķermenis vs industriāls ķermenis
un to satikšanās neiespējamība
yorks šajā klipā ir cilvēks, kas cenšas izsaukt jūtas lellē, un es nevaru saprast, vai tā ir apzināta vai neapzināta blakne

Link | Leave a comment {4} | Add to Memories


(no subject)

Jan. 20th, 2018 | 07:29 pm

mani draugi šeit ir 23-29 gadus veci, ceła stabi, un es no savas vietas skaidri redzu, kā vińu domāšanu apstulbina ego problēmas. es tikai nezinu, kā lai vińiem to parāda, jo man vēl nav vārdu, pati tur biju vêl pavisam nesen. tas, ko man devis vecums - tikai tad, kad visu telpu vairs neaizńem aktīva neticēšana sev un izmisīgas alkas pêc atzinības, tu arī vari sākt patiesi skatïties uz pasauli un kłūt gudrs, tādā zińà, ka tavs teiktais var noderēt citiem. un otrs - tikai tad, kad pāriet bailes neko nesasniegt vai nenopelnīt, tu vari ieraudzīt, kas tevi interesē, un sākt kaut ko radīt. tikai tad energija pārstāj pazust melnajå caurumā un dzīïve kłūst par komētas asti, ko vada bezsubjekta zińkārība. es es es. citreiz gribas kliegt - kāds šim visam ir sakars tieši ar tavu es.
es apzinos, ka šis izklausàs pēc fakin mazā prinča, bet tā tas ir

Link | Leave a comment {10} | Add to Memories


(no subject)

Jan. 18th, 2018 | 08:27 am

basic biohacking ziemai - ja trūkst energijas, lielāku pauzi starp 1. un pēdējo ēdienreizi. līdz pat 18 h. ja pietrūkst uzrāviena, var mazliet pabadoties, jo tad palielinās kortizols.  nesen izpētīju kortizola ražošanas ciklu un atkrita uztraukums par to, kāpēc gadiem esmu modusies no trauksmes lēkmes. tā vienkārši strādā smadzenes https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cortisol_awakening_response

pats sliktākais, ko darīt ar ziemas miegainumu, ir sākt ēst vairāk saldumus, jo tas rada tikai haosu galvā. iesaku boostot kakao, piem uztaisīt biezu kakao dzērienu ar kanēli, kardamonu un auzu pienu (bez cukura); melno šokolādi arī var uzēst, vislabāk šo. ģeniāls produkts.

Link | Leave a comment {6} | Add to Memories


(no subject)

Jan. 17th, 2018 | 10:13 pm

mācos deju un somatiku, bet pamazām pa diedziņam risinās dažādas citas tēmas, piemēram šodienas nodarbībā sapratu savas attiecības ar noteikumiem. how does one turn rules into a score?

savā movement research šobrīd risinu dejas vijīgumu. kurš mani ir sācis loti besīt. mani interesē, vai mūsu vēlme dejot līgani ir bioloģiska vai arī no kultūras? jo īpaši tās apļveida locītavu un plecu kustības. tas ka tu pakāpeniski radi vilni sākot no pleca līdz plaukstas locītavai. laikmetīgajā dejā to nedara, bet amatieri pilnīgi visi. es domāju arī par enerģijasplūsmas likumiem. taiči un cigunā mēdz strādāt ar viļņa attēlu. un kad tu ieej tajā cigun transā, tu tomēr arī kusties it kā būtu medū.

mēs kādreiz visi bijām maybe zivis.

Link | Leave a comment {4} | Add to Memories


(no subject)

Jan. 16th, 2018 | 09:21 pm

trīs galvenās lietas, kas cilvēkus atdala no viņu ķermeņiem, ir tehnoloģijas, atkarības un izglītība (institūcija)

Link | Leave a comment {4} | Add to Memories


(no subject)

Jan. 16th, 2018 | 09:20 pm

move in your helplesness

Link | Leave a comment | Add to Memories


(no subject)

Jan. 16th, 2018 | 04:58 pm

Kullervo in 6 tempo - for an aesthetics that doesn’t have much to loose.

Link | Leave a comment | Add to Memories


(no subject)

Jan. 16th, 2018 | 04:54 pm

omg mana nākamā gada taro kārts ir pakārtais vīrs
tas nozīmē - tagad čill, iepauzēt. karājies, skaties un smaidi. tas jau sen redzams, ka tu esi otrādi.

Link | Leave a comment {3} | Add to Memories


dzīve ārējos apstāklos

Jan. 16th, 2018 | 08:43 am

10 dienas dzīvojot principā ārā - ne pārāk komfortablos apstāklos (8 no 10 naktīm es teltī salu) - neizpaudās gandrīz neviena no mokošajām mana prāta darbības īpatnībām. šo fenomenu īstenībā uzskata par textbook patiesību. gribu apņemties pie katras iespējas izvēlēties gulēšanu teltī. 

Link | Leave a comment | Add to Memories