visambientākais no visiem / rekviēms

« previous entry | next entry »
Okt. 4., 2019 | 09:18 pm
ēterā: Nick Cave and the Bad Seeds - Ghosteen

Jaunais Keiva albums kā veselums, izņemot atsevišķas kompozīcijas - "Leviathan", "Ghosteen" (tur vienu brīdi pat gribas maigi dungot līdzi), "Hollywood" (Kisa, Kisa, Kisa....šajā dziesmā ir kaut kas ārkārtīgi neērts un tieši tas ievelk) -, salīdzinoši ar Keiva iepriekšējiem veikumiem tomēr šķiet pavājš (arī vājākais no t.s. triloģijas):
Push the Sky Away (2013) man norāva jumtu (c'mon, "Jubilee Street" vispār ir iekļaujama viņa labāko dziesmu topā). Skeleton Tree (2016), kuru kompozīcijas šķiet sēru un sāpju pilnas, lai gan patiesībā lielākā daļa radītas pirms traģēdijas, ir ļoti, ļoti labs (par vājāko atzīstot "Rings of Saturn", jo "millenial whoops", nopietni, Nikij, nopietni??!!). Skaidrs, ka Ghosteen ir īstenais sēru albums, bet, piedodiet, pat Jēzus šajā albumā ir ieguvis visai blāvu un tradicionāli nodrāztu veidolu, ko varētu aizņemties apzinātības vingrinātāji. Nikijam ļoti iepatikušās plūstošas, transcendentālas, teju pinkfloidīgas ambientās skaņas, kas nudien albumu padara līdzīgu garīgajai mūzikai: un droši vien nav tālu jāmeklē izskaidrojumi, kāpēc tā. Bet, manuprāt, netiek pilnvērtīgi izmantots viņa skaistākais intruments - balss, un par to žēl. "Fireflies" ir labs piemērs gan balss neizmantošanai, gan pliekanam Jēzum un pat garlaicīgam tekstam: "Jesus lying in his mother’s arms / Is a photon released from a dying star."
Kopumā: 3/5 par to, ka he's working through his grief.
Tags:

Link | piemet pagali! | Add to Memories


Comments {4}

vistu_zaglis

(bez virsraksta)

from: [info]vistu_zaglis
date: Okt. 4., 2019 - 11:11 pm
Link

Noklausījos, secināju, ka nav tik slikti kā gaidīju, bet otrreiz nez vai kādreiz klausīšos. Es gan arī no Skeletu Koka izvilku Girl In Amber, ieliku depresņaka pleilistē, un pašu albumu tā arī vairs neesmu aizticis.

Atbildēt


Božena Chodunska

(bez virsraksta)

from: [info]bozena
date: Okt. 5., 2019 - 09:28 am
Link

Laba recenzija. Rudaks atkal nervozi stūrī dzer.

Atbildēt


Avtonoms

(bez virsraksta)

from: [info]junona
date: Okt. 5., 2019 - 10:33 am
Link

Diezgan līdzīgas sajūtas. Es laikam pat liktu 2. Vakardienas albuma klausīšanās sesiju šodien jākompensē ar jaunāko The Raconteurs disku.

Atbildēt | Diskusija


Bļanna Baklažanna

(bez virsraksta)

from: [info]bljanna
date: Okt. 5., 2019 - 11:06 am
Link

3 es iedevu aiz mīkstas sirds :)

Atbildēt | Iepriekšējais