Mani mazie draudziņi, parunāsim par vāverēm!

« previous entry | next entry »
Nov. 14., 2017 | 03:09 pm
ēterā: Einstürzende Neubauten - The Garden

Atvainojos visiem, kas iegriezās Bļannas Baklažannas dzīvoklī (alef!), cerēdami, ka mēs šeit pārrunāsim vāveres kā eifēmismu čožiņām. Nekā nebūs! Šoreiz jūsu uzmanību vēlējos vērst uz tām vāverēm, kas dzīvnieki, hordaiņi, zīdītāji, grauzēji un vāverveidīgie. To šeitan ir vēl vairāk, nekā Latvijā kaķu - dabisko ienaidnieku pilsētā nav, dzīvošana, lēkājot no viena koka uz otru, no vienas miskastes uz otru, šķiet, viņām rit vienās dzīrēs. Šeit mājo pelēkā vāvere, kura bieži vien ir melna - mans nezinātniskais novērojums liecina, ka jo urbānāka vide, jo vairāk melno, tiklīdz pabrauc ārā uz piepilsētām, vairāk parādās arī pelēkās. Lai nu kā, viņas ir neizsakāms prieka un jaukuma avots, kas allažiņ uzlabo omu. Nē, jūs tikai viņas pavērojiet! Straujas, mazliet nervozas un ļoti ziņkārīgas dabas radījumi ar maķenīt izvalbtām acīm, kas neirotiski šaudās uz visām pusēm! Lielāko daļu savas dzīves pavada nevis bezbēdnīgi, bet gan drīzāk tramīgi stumjot vaigos ozolzīles vai kādus ēdienu pārpalikumus no misenēm (Leduslaikmets vāveres attēlojumā ir bijis ārkārtīgi precīzs). Tomēr jāatzīst, ka, ik reizi viņas vērojot, es nespēju atslēgt savu karnivoro dabu un ļauju vaļu viņu izteiktās muskulatūras novērtējumam, kas parasti manā galvā izskatās kā uz iesma uzsprausta un virs liesmas rotējoša, apbrūnināta, sulīga un čurkstoša miesiņa, kuras ciskiņā es labprāt iecirstu zobus. Vai es jau minēju, ka es šeit ēdu gaļu apmēram reizi mēnesī? Lai nu kā - vāveres ir baigais prieciņš. Es vēl aizvien runāju par Sciuridae.
Tags:

Link | piemet pagali! | Add to Memories


Comments {24}

zimbabve

(bez virsraksta)

from: [info]zimbabve
date: Nov. 15., 2017 - 09:30 am
Link

Burvīgi radījumi. Man balkonā ciemojas veselas trīs. Kad atklāju, ka nočiepušas putniem domāto sēklu maisiņu, sāku likt riekstus un, lai interesantāk, ieviesu kāmīšiem domātu "trenažieri" - auklā iekārtus kokosriekstus ar caurumiem, caur kuriem pie riekstiem tikt. Beigu beigās sanācis gatavais cirks un pilns instagrams ar vāvervideo :D
Izrādās, ka nav nemaz tik glupi zvēriņi, izdomā visādus viltīgus trikus, kā ērtāk tikt pie ēdamā. Pēc tam izrakā man visas puķu kastes, labumus saslēpdamas nebaltām dienām. Un vēl viņas izdod smieklīgas klikšķošas skaņas, urkšķ, stampājas ar priekšķepām un neganti vicina asti, kad tuvumā kāda vāvere, sīlis vai cits konkurents uz riekstiem.

Atbildēt