Mani mazie draudziņi, parunāsim par vāverēm!

« previous entry | next entry »
Nov. 14., 2017 | 03:09 pm
ēterā: Einstürzende Neubauten - The Garden

Atvainojos visiem, kas iegriezās Bļannas Baklažannas dzīvoklī (alef!), cerēdami, ka mēs šeit pārrunāsim vāveres kā eifēmismu čožiņām. Nekā nebūs! Šoreiz jūsu uzmanību vēlējos vērst uz tām vāverēm, kas dzīvnieki, hordaiņi, zīdītāji, grauzēji un vāverveidīgie. To šeitan ir vēl vairāk, nekā Latvijā kaķu - dabisko ienaidnieku pilsētā nav, dzīvošana, lēkājot no viena koka uz otru, no vienas miskastes uz otru, šķiet, viņām rit vienās dzīrēs. Šeit mājo pelēkā vāvere, kura bieži vien ir melna - mans nezinātniskais novērojums liecina, ka jo urbānāka vide, jo vairāk melno, tiklīdz pabrauc ārā uz piepilsētām, vairāk parādās arī pelēkās. Lai nu kā, viņas ir neizsakāms prieka un jaukuma avots, kas allažiņ uzlabo omu. Nē, jūs tikai viņas pavērojiet! Straujas, mazliet nervozas un ļoti ziņkārīgas dabas radījumi ar maķenīt izvalbtām acīm, kas neirotiski šaudās uz visām pusēm! Lielāko daļu savas dzīves pavada nevis bezbēdnīgi, bet gan drīzāk tramīgi stumjot vaigos ozolzīles vai kādus ēdienu pārpalikumus no misenēm (Leduslaikmets vāveres attēlojumā ir bijis ārkārtīgi precīzs). Tomēr jāatzīst, ka, ik reizi viņas vērojot, es nespēju atslēgt savu karnivoro dabu un ļauju vaļu viņu izteiktās muskulatūras novērtējumam, kas parasti manā galvā izskatās kā uz iesma uzsprausta un virs liesmas rotējoša, apbrūnināta, sulīga un čurkstoša miesiņa, kuras ciskiņā es labprāt iecirstu zobus. Vai es jau minēju, ka es šeit ēdu gaļu apmēram reizi mēnesī? Lai nu kā - vāveres ir baigais prieciņš. Es vēl aizvien runāju par Sciuridae.
Tags:

Link | piemet pagali! | Add to Memories


Comments {24}

Krāšņais Kurvjziedis

(bez virsraksta)

from: [info]krii
date: Nov. 14., 2017 - 10:44 pm
Link

Baidos, ka vienkārši sastapušas kādu, kas viņas ēd.:(
Piemēram, tās pašas rakstā minētās caunas vēl pirms dažiem gadiem lēkāja kokā pie manas māmiņas logiem - Rīgas centra. Domāju, ka ielas kaķu populācija, kas diezgan labi nīdē žurkas (arī to Rīgā kļuvis mazāk) ļoti labprāt uzkož arī pa vāverei.
Un maz varžu droši vien nozīmē daudz stārķu, lapsu, zalkšu u.c.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Bļanna Baklažanna

(bez virsraksta)

from: [info]bljanna
date: Nov. 14., 2017 - 10:46 pm
Link

par LV nezinu, bet Z-Amerikas pelēkā vāvere, par kuru runāju, ir invazīva suga, kas tagad jau parādījusies šur tur Eiropā un izstumjot Eiropas rudo vāveri, jo pelēkā ir miesās lielāka. Viena eko.niša, divi iemītnieki.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Krāšņais Kurvjziedis

(bez virsraksta)

from: [info]krii
date: Nov. 14., 2017 - 10:54 pm
Link

Skaidrs, jābaro un jātrenē mūsējos rudastus. :)

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Bļanna Baklažanna

(bez virsraksta)

from: [info]bljanna
date: Nov. 14., 2017 - 10:59 pm
Link

Uz kačalku!

Atbildēt | Iepriekšējais


Krāšņais Kurvjziedis

(bez virsraksta)

from: [info]krii
date: Nov. 14., 2017 - 11:09 pm
Link

labots: "mūsējie rudasti"

Esmu iedzērusi (taisnojos). :)

Atbildēt | Iepriekšējais