cīši lobi cylvāki [entries|archive|friends|userinfo]
az

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

aprīlis [22. Apr 2021|21:15]

inese_tk
[Tags|, ]

pasludinu "kad pusdienas izaug dārzā" sezonu par atklātu - olīveļļā, sarkanajos sīpolos, ķiplokos un baltvīnā sutināti svaigi plūkti sparģeļi, izkārtoti uz ledus salāta lapām, starp tiem ierušinot brī gabaliņus. viegli pārslacīti ar balzamiko mērci un pasniegti ar melnajām olīvām, tomātiem un avokado šķēlītēm. viss pārkaisīts ar drupinātiem raibajiem pipariem. klāt grauzdēta maizīte. porcijas kā jau daždien restorānā - niecīga izmēra, bet pasakaini garšīgas. ņemot vērā solīto apokalipsi ar sniegiem un ļoti zemām temprtūrām tuvākajās dienās, nākamā porcija droši vien būs kādu laiku jāpagaida. lietu gan arī ļoti gaidu. viss jau paspējis izkalst putekļos un grūti elpot.
Linkjā/nē

Lēnā vakcinācija [21. Apr 2021|11:27]
antiprojekcija
Izlasīju Apiņa rakstu NRA, varbūt kāds gudrāks māk nokomentēt, vai šis atbilst realitātei? Galvenais raksta apgalvojums - pie mums par vienu vakcināciju valdība gatava tērēt 6-8 eiro, bet reālās izmaksas, lai to kvalitatīvi izdarītu, būtu tuvāk 20eur. Galvenokārt tieši dēļ šī viss arī velkoties.

Mani īpaši neizbrīnītu, ja tiešām šī arī būtu realitāte - tāds darba organizācijas "stils" Latvijai ir ļoti raksturīgs - iedod līdzekļus mazliet zem minimuma, bet pēc tam meklē vainīgos (ārsti izbrauc, jaunu skolotāju trūkst, etc, etc). Vienīgi, manuprāt, ņemot vērā pandēmijas ietekmi uz sabiedrību, un kopumā tērētos līdzekļus (uzņēmumu atbalstam, utt), šajā gadījumā nevaram runāt par naudas vai politiskās gribas trūkumu, bet tikai par noziedzīgu nolaidību. Tāpēc arī jautājums - vai tiešām tā var būt?

https://neatkariga.nra.lv/intervijas/345209-peteris-apinis-neviens-nav-nodarijis-vakcinacijai-tik-daudz-launuma-ka-karins-pavluts-un-juhnevica?utm_source=nra.lv&utm_medium=site&utm_campaign=nralvLinks&utm_content=redirect

Papildinājums: Man te gudrs cilvēks ārpus cibas skaidro, ka šobrīd mums šaurā vieta joprojām esot pašu vakcīnu pieejamība - tāpēc Apiņa piesauktās problēmas, laikam, vairāk varētu attiekties uz nākotni.
Link24 jā|jā/nē

Un viss bija ļoti labs [20. Apr 2021|22:05]

dombrava
[tā kā |Carbon Based Lifeforms - Erratic Patterns ]

Look at the pattern
Can you see what's wrong?
It's supposed to be perfect
(But really it's not)
But really it's not

Can you find the flaws
Hidden in structured code
Hiding in the pattern
In between the rows?

Only illogics can find
Hidden flaws in a straight logic line
Only erratics recognize
Errors in patterns of a perfect design
Only illogics can find
Hidden flaws in a straight logic line
Only erratics recognize
Errors in patterns of a perfect design

Now that you know
That something's not right
Look at it carefully
In pale logic light

Don't be sorry
If you can't recognize
The errors and faults
In such a perfect disguise

Only illogics can find
Hidden flaws in a straight logic line
Only erratics recognize
Errors in patterns of a perfect design

Only illogics can find
Hidden flaws in a straight logic line
Only erratics recognize
Errors in patterns of a perfect design
Linkjā/nē

Peldsezonas atklāšana. [20. Apr 2021|16:20]

zazis
[Tags|, ]

Šorīt izpētīju, ka upēs ūdens ir ~9 grādi silts. Nospriedu, ka mārupes karjerā jābūt vēl siltākam, tāpēc ņēmu savu pa ziemu sagādāto neoprēna ancuku un metos ūdenī iekšā. Man vajadzēja apmēram 10 minūtes, lai saprastu, ka to mazumiņu, ko biju iemācījies, esmu aizmirsis, elpa pazuda, spēks ar. Bet kkā tomēr pamnījos nopeldēt 420m. Varēju vēl, bet nolēmu, ka pirmajai reizei pietiks, turpat pie ūdens pasauļojos. Tagad esmu totāli laimīgs.
Priecīgus svēkus visiem, kam šodien svētki.
Link5 jā|jā/nē

[19. Apr 2021|12:05]

missalise
Man besī, ka Navaļnijs var nomirt kuru katru dienu - tāpat kā jau agrāk nomira Magņitskis. :( Jo cilvēku, kas cīnās par labām lietām, pasaulē paliks vēl mazāk. T:( Bet kad skators krievu ziņas, aizvien vairāk liekas, ka skatos tiešraidē Orvela romānu 1984. :(
Link3 jā|jā/nē

[19. Apr 2021|10:39]

ena
Sauleszakjiishi
Linkjā/nē

Par jēdzienu "viltus es" [18. Apr 2021|15:16]

dombrava
Ja tā padomā, tad daudzas problēmas dzīvē rodas no tā, ka gribi būt labs (nav drosmes būt sliktam citu acīs vai kādu sāpināt, tāpēc vienkāršāk ir izvairīties strīdiem un neko nejust (neizrādīt emocijas)). Uzņemoties lieko, nepareizos uzdevumus, cilvēks dara sev pāri, lieki tērē enerģiju. Tāpēc arī reizēm ir bijusi sajūta, es tā centos, bet kāpēc saņemu pārmetumus? Tas gan vairāk par reālo dzīvi, jo cibā enerģiju ieguldu samērā maz.

Es neesmu kaut kāds pareizais cilvēks, tāpēc sevī kaitina īpašība, kad sāku cibā rakstīt cēla morālista tonī. Ar kādām tiesībām?
Link2 jā|jā/nē

aprīlis [17. Apr 2021|17:22]

inese_tk
[Tags|]
[ir |jāiet atpakaļ ārā]
[tā kā |nekas neskan]

atklāju pliko pēdu sezonu. lavanda izskatās aizvien bezcerīgāka. laikam jāpārtrauc sapņot, jārauj ārā un jāstāda jauna. salvija arī izskatās neraksturīgi mirusi. toties no zemes izbāzušās pirmās sparģelīšu galviņas. jau nevaru sagaidīt, kad būs pietiekami, lai sanāktu ēdienreizei. pagaidām tik kādu noēdu svaigu, smiltīm zobos šņirkstot. vakar iestādīju persiku. cerams augs un zels un ziedēs un persikos un nenosals. sēšana kavējas, jo K pārtaisa dārza kastes. man tagad būs tādas kārtīgas un vienā līmenī, no īstiem dēļiem, kas noklāti ar smalku ekošmeko zviedru krāsu. iepriekš bija no random treša, bet tā kā izrādījās, ka šis ir veids, kādā es spēju ar patiku nodarboties ar gārdeningu, tad kastēm jāatdzimst no jauna estētiskākā veidolā. pelēkie strazdi atsākuši ikgadējo karu ar Hildegardi un Ādamu (manas vārnas). kaķis rok no kaimiņinies komposta maijvaboļu kāpurus un ēd. viņš ķer arī taureņus un tos apēd. nesen bija noķēris zaļžubīti. turpinās saimniecības ēkas fasādes revitalizācija. ļoti vajadzētu revitalizēt arī lieveni, viņš ir visai sapuvis un izskatās, kā pie bomžiem. bet tikpat ļoti vajag arī uzsliet nojumi ar terasi pērn nojauktās garāžas vietā un noslīpēt istabās dēļu grīdas un nosiltināt pagrabu (šoziem tur apsala kartupeļi) un restaurēt atlikušos mājas logus (un ārdurvis arī) un izrakt liekos upeņ un ērkšķogkrūmus un pārrakt kompostkaudzi un kūtsaugšas istabiņā uztaisīt skapi tūrisma un ziemas sporta inventāra uzglabāšanai un sazāģēt un sastiept šķūnī to, kas vēl nav sazāģēts un sanests un pārkārtot pieliekamo kambari un uztaisīt būrīšus svīrēm un un un un un un
Link5 jā|jā/nē

Joki un prieks [17. Apr 2021|00:19]

dombrava
"Vācieši labprāt un ar patiku varētu panest vairāk joku. Jūs esat pārāk nopietni. Jums piemīt daudz kas ļoti smags. Vai jūs esat aizmirsuši, ka dzīve ir prieks?

Tātad: jokojiet, smejieties un esiet priecīgi un atsakieties no pieņēmuma, ka ar panākumiem un naudu jūs varēsiet nopirkt sev priecīgu prātu. Tāda veikala nav.

Bet kā īstajā veidā taisa jokus?

Patiesībā ir atļauti visi joki, ar kuriem cits cilvēks pastāvīgi jūt, ka ir ieredzēts un cienīts. Sarkasmu un cinismu ES noraidu. Cilvēki, kuri izmanto šo līdzekli, dzīvo uz citu rēķina un slēpjas aiz šķietama pārākuma un labi apslēpta slinkuma maskas tā vietā, lai ļautu plūst vitālai sirsnībai.

Tāpēc priecājies tikai par tādiem jokiem, par kuriem prieks ir ne tikai tev, bet arī tam, kas ir tev pretī.

Ja tu ar kādu joko, bet viņš atraujas, tad padomā, ka tu viņu esi varējis ievainot. Paskaidro viņam savu labo nodomu un uzcel tiltu starp jums.

Ja tavā jokā patiešām ir bijis ļauns nodoms, tad atvainojies.

Nekādā gadījumā tu nedrīksti savu izturēšanos vērtēt kā "tikai joku". Ja otrs cilvēks ir trāpīts, runa nav vairs par joku, bet par aizskārumu.

Nesaki arī: "Tu esi pārāk jūtīgs." Bet saņem sevi aiz sava "klauna deguna" un pajautā sev, vai tu neesi rupjš.

Šis jautājums ir daudz svarīgāks nekā jebkāds konstatējums par citiem - kas, starp citu, tik un tā izrādās nepareizs."
Link3 jā|jā/nē

gnidrologu lasot [16. Apr 2021|11:48]
antiprojekcija
Cenšos saprast, kāpēc man gnidrologa ieraksti liekas tik unikāli kaitinoši.

Esmu nonācis pie sekojošas hipotēzes - atšķirībā no, piemēram, telos.lv, kas cenšas pierādīt lietas, kam nepiekrītu, gnidrologs taisa ierakstus, kuru dziļākā būtība ir vispārpieņemtas patiesības, taču tie ir pasniegti tā, it kā oponenti vājprātīgas ideoloģijas vārdā šīs patiesības noliegtu. Atbildēt uz šo tiešā veidā īsti nav iespējams - vai nu nākas skaidrot ar "jā, bet", kas var novest tikai pie pārmetumiem jautājumu samudžināšanā un negodīgumā, vai arī ar "nē, jo", kas savukārt viegli pagriežams kā to acīmredzamo patiesību apšaubīšana. Lose-lose. Tajā pašā laikā "savējiem" vai naivam lasītājam no malas varētu likties, ka atbilžu trūkums ir nespēja atspēkot viņa implikācijas.

Vai kādam ir idejas kā cīnīties ar šāda veida propagandu?

Kā piemēri, tikai vakardienas ieraksti:

Vispārpieņemtā tēze: Skatoties statistiski, vīrieši ir fiziski lielāki un stiprāki par sievietēm.
Pamatojums: Video, kurā vispirms kareive rausta striķīti, tad kareivis. Kareivim izdodas striķīti paraut stiprāk.
Implikācija: Feministi iedomājas, ka sievietes tik pat labi var pildīt lielu fizisku spēku prasošus uzdevumus kā vīrieši.

Vispārpieņemtā tēze: Militārajās zinātnēs nav būtisks tikai militārais spēku samērs, bet arī kareivju morāle, un pretinieka uztvere.
Pamatojums: Maskas nēsāt aicinošs plakāts, kur ASV jūras flotes ērglītis attēlots ar masku.
Implikācija: Pat grūti pateikt - kaut kāda covid vai kultūrmarmsistu sazvērestība, ar mērķi graut armijas prestižu. Bet nu kopējā noskaņa skaidra.

Vispārpieņemtā tēze: Ja vēlas nosargāt augstākus principus, atsevišķu cilvēku ciešanas var būt neizbēgamas.
Pamatojums: Statistika, kas parāda, ka varbūtība tikt nošautam masu apšaudē ar automātisko ieroci ir objektīvi neliela. Salīdzinājumam piesaukti anālās pašapmierināšanās riski - šo izvēli īsti neizprotu - varbūt šāds pretnostatījums izvēlēts kā atsauce uz Freidu? Mājiens uz to, ka arī otrā gadījumā iet runa par masturbāciju ar fallisku priekšmetu?
Implikācija: Pret-ieroču aktīvisti melo, lai tikai panāktu ieroču aizliegšanu.
Zīmīga sakritība: šajā pašā dienā Inidanopoles pilsētā ASV masu šaušanā ar automātisko ieroci nošauti 8 cilvēki, ieskaitot bērnu un grūtnieci.
Link86 jā|jā/nē

aprīlis [15. Apr 2021|19:25]

inese_tk
[Tags|]

pagājšnedēļ gāju gar krāmu veikalu pie kura tieši nebija rindas. iegāju, nekā tāda jēdzīga nebija, bet par 5 eur iegādājos dīvainu vienradzi, uz kura sēž maziņš pūķītis. 5 eur likās padaudz tādam krāmam, bet kaut kā nenoturējos, jo priekšmets likās tāds tizli un groteski mīlīgs. domāju - ja nu kas, aiznesīšu uz darbu un uzdāvināšu kolēģiem kādā pirmizrādē. šodien uzzināju cik tāds maksā īstenībā. amazone un ībejs. nebūs ko ēst, varēšu notirgot.
Link3 jā|jā/nē

[15. Apr 2021|14:23]
antiprojekcija
Kamēr hedera strādā pie labāka kreiso uzskatu saraksta, nolēmu uztaisīt labējo uzskatu sarakstu. Kas zin, varbūt beigās saliksim kopā, un kļūs par atzītu politiskās orientācijas testu? Tāpat kā artis oriģinālā, esmu centies visu formulēt pēc iespējas stereotipiski un neniansēti, lai jūs lieki neapgrūtinātu ar domāšanu. Lai būtu pārskatāmāk, sagrupēju pa lielām tēmām. Enjoy!

garš saraksts... )
Link15 jā|jā/nē

Nemirstība [15. Apr 2021|11:45]

dombrava
"Agrāk es domāju, ka mēs atceramies cilvēkus, kamēr vien spējam viņus aprakstīt. Tagad es uzskatu, ka ir otrādi: viņi ir ar mums kopā, kamēr vien neprotam to izdarīt."

Marčins Viha "Lietas, kuras neizsviedu"
Linkjā/nē

google sheets -> xls [15. Apr 2021|11:12]

pajautaa

[arkls]
Kā varu eksportēt Google sheets dokumentu (ar pievienotāt bildēm "Insert in cell") uz .xls formātu, lai bildes nenobrūk no savām piesaistītajām šūnām. (Bildes samazinās mazas un sastājas kolonnā un mazas)

Eksportējot uz PDF, viss strādā lieliski.

Lietoju Mac, .xls atveru tikai ar Numbers, Openoffice vai Quickpreview.
Link3 jā|jā/nē

Richard Sennett - Building and Dwelling [14. Apr 2021|10:39]

es_shobrid_lasu

[garamgajejs]

Saistoši starp pilsētplānošanu, socioloģiju un arhitektūru.

Link2 jā|jā/nē

zin n [14. Apr 2021|12:38]

kihelkonna
ja pareizi saprotu, zinātnieku nakts tiek organizēta 30. aprīlī un attālināti.

ļoti interesanti! Mēs varēsim piedalīties no krūmiem!

https://www.zinatniekunakts2021.lv/

>> Pasākuma laikā, no 18.00 līdz 23.00, platformā vienlaikus darbosies teju 20 tiešraižu kanāli, kuros būs iespējams vērot ap 15 dažādu Latvijas augstskolu un zinātnisko institūciju sagatavotos eksperimentu demonstrējumus, virtuālās ekskursijas, lekcijas, diskusijas, īsfilmas un citas aizraujošas aktivitātes. Daļā no tā būs iespējams arī piedalīties un laimēt vērtīgas balvas.
Link4 jā|jā/nē

[14. Apr 2021|12:24]
antiprojekcija
Papētīju dziļāk par to Šūlmeisteres gadījumu, izrādās ir daudz trakāk nekā domāju - viss beidzies ar sišanu krustā! Pievienotajā bildē var redzēt, ka tas ir bijis ļoti sāpīgi.

Mīļie liberasti, vai tiešām mūsu neiecietībai nav nekādu robežu?
Link7 jā|jā/nē

[13. Apr 2021|22:11]

rkktzd
skrīnšrots
Linkjā/nē

Veseluma mozaīka [13. Apr 2021|12:54]

dombrava
"Telpas un laika bezgalībā bezgalīgi mazas daļiņas pārtop bezgalīgā sarežģītībā".

Vai šķelšanās tiešām ir tumsas darbs vai dabīgs process, lai paplašinātu redzesloku, radītu daudzveidību?
Link2 jā|jā/nē

Liberāļa atbilde uz morālu dilemmu [13. Apr 2021|09:23]
antiprojekcija
Runāšu par Roberta Romanovska rakstu "Liberāļi un morālās dilemmas" portālā telos.lv, konkrēti sadaļu par fotogrāfes Šūlmeisteres atteikumu fotografēt lezbiešu pāri, un ar to saistīto dilemmu starp brīvību un vienlīdzību.

Man šis raksts patika daudz labāk nekā vairums līdz šim publicēto, jo vismaz cenšas korekti atspoguļot otras puses domu gājienu, un vienkāršiem loģiskiem spriedumiem to apstrīdēt, nevis slēpjas aiz divdomīgas valodas, lai lasītājam kaut ko paslepus iestāstītu. Problēma tikai tajā, ka liberālā pozīcija nav izprasta, tāpēc gribēju to šeit precizēt.

Kā liberālis, varu akceptēt sev pierakstīto nostāju - "Ir jāciena ticības brīvība, bet Latvijā ir problēma ar homofobiju", tāpat kā akceptēju saikļa "bet" analīzi - otrā teikuma daļa jāuztver kā svarīgāka par pirmo. Diemžēl, tālāk autors šo izvēlas interpretēt kā vienkāršu nostāšanos vienlīdzības pusē (pretstatā brīvībai), kaut gan domāts ir kas cits, līdz ar to arī tālākā analīze nav attaisnota.

Patiesībā, izvēršot šo vārdu nozīmi, ar tiem būtu domāts:
A) konkrētajā gadījumā lezbiešu pārim ir iespējas izmantot citus fotogrāfus, tāpēc viņu tiesības ir ietekmētas minimāli, un ir svarīgāk maksimāli plaši saglabāt ticības brīvību, tāpēc fotogrāfe nekādi nebūtu sodāma,
bet
B) šis gadījums norāda uz būtiskāku sabiedrisku parādību, proti, neiecietību pret viendzimuma pāriem. Tāpēc arī par šo aspektu ir būtiski atgādināt.

Jeb vēl vienkāršāk izsakoties - A) augstāki principi diktē ievērot fotogrāfes brīvību, taču B) viņas rīcība ir morāli nosodāma.

Atzīmēsim, ka šis domu gājiens nav svešs arī konservatīviem cilvēkiem - piemēram, kristietis varētu teikt, ka "izvēlēties pārmērīgi lietot alkoholu vai nē ir katra paša ziņā, taču tas ir grēks".

Plašākā raksta problēma gan, manuprāt, ir nepietiekama abstrahēšanās no konkrētā jautājuma. Ja jautājums nebūtu par to, ka kristiete atsakās apkalpot lezbietes, bet gan par, piemēram, krievu, kurš atsakās apkalpot latvieti, vai ateistu, kurš atsakās apkalpot kristieti, tad varu derēt, ka mēs Telos nelasītu vis rakstu par dilemmu starp brīvību un vienlīdzību, bet gan kliedzienus par okupantiem un kristiešu vajāšanu. Šādā ziņā liberālais skats, kurš visus šos gadījumus saskata kā fundamentāli analoģiskus, vismaz ir konsekvents pielietotās analīzes nozīmē.
Link42 jā|jā/nē

[12. Apr 2021|16:32]

alefs
Viens no interneta veikala preču izsūtīšanas veidiem ir "sociālā piegāde". Tas ir lētākais no piedāvātajiem kurjerpakalpojumiem un nozīmē — preci aizvedīsim, kad būs pa ceļam.

Sociālo piegādi veic džeks ar BMW.
Link2 jā|jā/nē

Citu mērīšana [12. Apr 2021|09:24]

dombrava
"Mums nav jāanalizē otra cilvēka garīgums. Pirms vairākiem gadiem satiku kādu vīru, kurš teica, ka tad, kad piedzīvoja Svētā Gara pieskārienu, bija tik enerģiski citiem norādījis par viņu ticības seklumu. Un tagad bija nācis pie atziņas, ka caur to ir daudzus sāpinājis, un ka tas nemaz nebija Svētā Gara darbs viņā, bet gan paša ambīcijas. Un tad viņš teica: man jāiet pie šiem cilvēkiem un jālūdz viņiem piedošana par savu miesīgumu. Mums jābūt uzmanīgiem, lai saprastu, kuros brīžos Svētais Gars dod mums impulsus, bet kuros - tā ir mūsu pašu vēlme."

E.Mažis
Link1 jā|jā/nē

[12. Apr 2021|08:50]

sirdna
Šis viss (plašs vēziens ar roku, domājot, ka tādā veidā būs saprotams, ka runāju par savu pagātni, nākotni un tagadni, un visu, ko esmu izdomājis un iedomājies, un darījis, un visas tās muļķīgās skrandas, no kurām ir salipināta ilūzija par personu) mani ļoti nogurdina un ir apnicis.

Bveh.

Ieskaitot pirmdienu un pavasari. Pavasaris ir gada pirmdiena.

Gan jau. Aizrāpot no gultas līdz galdam, iestrēbt kafiju. Mēģināt atcerēties visu, ko apsolīju piektdien. Dzīve turpinās.
Link2 jā|jā/nē

Beidzot šonedēļ darbā bija sajūta, ka spēju radīt pozitīvas pārmaiņas [11. Apr 2021|21:40]

dombrava
Vārdi un darbi )
Linkjā/nē

[10. Apr 2021|14:56]

dombrava
[tā kā |MADARA - Esamība]

Varbūt es esmu vāja filozofe, toties izcila sapņotāja.
Linkjā/nē

naudas plūsma caur privāto kontu bez nodokļiem [10. Apr 2021|11:11]

pajautaa

[arkls]
kā organizēt naudas plūsmu 3x - 4x gadā lai nebūtu jāmaksā nodokļi (20% ?), jaatskaitās VID? vienā reizē ap 1000 eur, gadā kopā līdz 5000 eur.


A. uz privāto kontu ap 50 cilvēki skaita naudu, piemēram, katrs ar savu numuru, piezīmē rakstot "ziedojums 31". visu savākto summu pārskaitu tālāk kādiem 20 cilvēkiem vai biedrībām ar piezīmi "pavadzīme 101". Kādi ir griesti šādām darbībām un vai šāds princips strādātu?


B. versija (ko šajā reizē nepaspēšu) ir dibināt kādu bezpeļņas organizāciju vai ko līdzīgu. Ko tieši?
Link11 jā|jā/nē

pandēmijas dienasgrāmata [15. Apr 2021|19:47]

inese_tk
[Tags|]

ja nu kādam interesē sajūtas pēc Astra Zeneca dūriena plecā, tad te būs - apskatītais laika nogrieznis ir 48h.

9:50 - vakcinācija. pa dienu jūtu to vietu plecā, bet visādi citādi jūtos labi. noeju 15 km utt. vakarpusē sāk drausmīgi salt un kratīt
23:00 - 38,3C, diezgan sāp plecs
8:30 - 37,2C, mazliet spiež galvu
12:00 - 36,9C bet visai ņergaina sajūta
15:00 - izeju ārā nofočēt kā K lietū un krusā zāģē vakar nolūzušo priedi ar šodien iegādāto motorzāģi, bet ārs ievelk un tur arī palieku - krāmēju zarus, malku, beru mulču uz dobēm utt. enerģijas pietiek. nepatīkami sāp tas sadurtais plecs.
19:45 - pēc pusdienu pagatavošanas un paēšanas sajūtos ļoti nogurusi, intereses pēc ielieku termo - 37,2C
10:00 - 36,8C, turpina sāpēt plecs, bet visu dienu bez kādām citām sūdzībām krāmēju malku, kačegāriju zaru kaudzi utt.
Linkjā/nē

[9. Apr 2021|21:19]

pajautaa

[adele_varbut]
Ko jūs darītu, ja jūsu kaimiņi šajā laikā regulāri rīkotu skaļas ballītes? Manējie tā dara, un tās mēdz ievilkties naktī. Esmu kādreiz senāk gājusi lūgt, lai uzvedas klusāk, bet šobrīd, pandēmijas laikā, tas radītu vēl papildu spriedzi, un, tā kā šāda izturēšanās šķiet tik neadekvāta, negribas vēl vairāk pievērst sev šo cilvēku uzmanību. Tajā pašā laikā uzreiz ziņot mājas apsardzei vai policijai subjektīvi šķiet par radikālu, ņemot vērā, ka neesmu ar viņiem vispirms runājusi un galvenokārt gribu, lai viņi vienkārši apklust, turklāt nevar jau zināt, cik tur ir cilvēku un mājsaimniecību.
Link37 jā|jā/nē

[9. Apr 2021|20:50]

gedymin
Šo ir vērts piezīmēt - pateicoties plānotajām reformām, var teikt, ka ASV ekonomika beidzot veic kursa maiņu un pagriezienu pa kreisi. Pirmo reizi vairāk nekā četrdesmit gados.

Nozīmīgākās plānotās izmaiņas esot atbalsts infrastruktūrai, cash suppport, un care jobs. Domāju, ka iemesls priecāties ir ne tikai "cheering for your own team" nozīmē, bet arī gauži pragmātiskā, jo ASV uzņemtais kurss var gan iedvesmot pārējo pasauli, gan samazināt race to the bottom riskus, vismaz tuvākajā nākotnē.
Link16 jā|jā/nē

aprīlis [9. Apr 2021|19:32]

inese_tk
[Tags|, , ]

citās ziņās
* šodien nogājām 15 km ekspedīcijā ar zirgiem pie rokas. izgājām daļu no Miegupes takas, gar Mīlestības akmeni un gribējām apciemot Pekas kalnu, bet kalns nebija gatavs mūs uzņemt - mēs kaut kā bijām tam pavisam blakus, bet nemanot vienkārši apgājām tam apkārt. ja kādam interesē Miegupes taka - tā ir gadiem visai pamesta novārtā. marķējums šur tur ir, šur tur nav, daļa no takas patiesībā iet arī caur mūsu zirgu ganībām un, lai tur tiktu jālien caur elektrisko ganu. nekādu izcilu un neparastu dabas jaukumu šai takā nav, bet iet gar upēm jau allažiņ ir jauki, tāpēc, ja nav svarīga labiekārtotība un nepārprotams marķējums - var iet.
* šodien jauks vējiņš. pagalmā, mūsu acu priekšā, nogāzās liela priede. bet kaut kā pilnīgi perfekti neko neskarot - neuzkrita ne bērzu sulas maisam, ne ķirsim, nedz arī aizsniedzās līdz saimniecības ēkai. teorētiski lielākā daļa no viņas atrodas ne-manā zemē, bet īpašnieks tik ļoti neliekas ne zinis par to čūkslāju, ka laikam beidzot jānopērk normāls motorzāģis un viņa jāieskavandžo malkai
* mani nervi netur to kaķi. kopš vakardienas rīta nav redzēts. paēda brokastis un aizgāja savās gaitās. nesen vēl pazaudēja siksniņu ar žetoniņu. siksniņu paspēju nopirkt un uzlikt jaunu, bet žetoniņu gan šajā pilsētā nevar uztaisīt. viņš gan ir arī čipēts. es kādreiz tik ļoti neuztraucos par kaķu privāto dzīvi, bet kopš gadījuma ar Vilnīti, esmu kļuvusi ļoti bažīga un nervoza. turiet ķepiņas, lai drīz pārrodas.

upd. kaķis atnāca. 35 stundas, bļe.
Link1 jā|jā/nē

[9. Apr 2021|13:23]

pajautaa

[dienasgramata]
Kādam nav pie rokas latviešu tulkojums Artura Rembo sezonai ellē? kā tur precīzi atdzejots slavenais "Il faut être absolument moderne."?
Link2 jā|jā/nē

[9. Apr 2021|12:04]

pajautaa

[yeux_glauques]
būtu nepieciešama apkopēja dzīvokļa sakopšanai rīgas centrā. varbūt kādam ir bijusi laba pieredze, uzticams cilvēks, ko ieteikt?
Link2 jā|jā/nē

navigation
[ viewing | most recent entries ]