Pilota memuāri.

[knock-knock-knock] Penny! [knock-knock-knock] Penny!

[knock-knock-knock] Penny! [knock-knock-knock] Penny!

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Tēma - ūdens strukturēšana un lādēšana. Kolēģis, nabags, detalizēti stāsta par ūdens molekulu klasteriem, to, kā tie elektrostatisko spēku ietekmē veidojas jonizētā ūdenī dažādu frekvenču iedarbībā, ūdens lādiņa polaritātēm, pH līmeņiem...
Bet sēžot aizmugurē un redzot visas tās blondās galvas priekšējā rindā, es pēkšņi saprotu, ka meitenēm neaizies. Nu, neaizies. Viņas visas ir Penijas - socially brilliant, but scientifically awkward. Tipiska sieviešu iezīme. Nekas. Tas ir tikai normāli. :)



/But the point being - BBT in real life. :D OMG. Ir jāpielāgojas auditorijai. Mazuļiem jāstāsta atraktīvi, viņi paši ar savu uzvedību parādīs, patīk vai nē. General public auditorijai nepieciešama cita pieeja - konkrēti, saprotami, vienkārši un ļoti īsi. Pēc tam to vienmēr varēs izvērst, bet, ja no sākta gala būs pārāk gari un garlaicīgi, tad šie zaudēs interesi, un tālāk jau jēga maza.
  • Varētu iemest prezentācijas materiālus, bet tie uz 150Mb.
    • Jā, būtu forši.

      Mēs tieši nesen ar tēti par šo tēmu runājām - par ūdeni, kuru dzeram, par filtrēšanu. Ir iegājies, ka ūdeni pērkam, man interesēja, ko tētis domā par "filtrējošām tējkannām (nez, kā to pareizi nosaukt)". Neieteica to kakuci pirkt.
      Pastāstīja, kā ūdeni filtrē, kokosa ogle utt., bet nedrīkst ūdeni arī "pārfiltrēt", jo tad tas faktiski skaitīsies miris ūdens. Tajā tomēr ir minerālvielas, kuras ir vajadzīgas cilvēka veselībai, organisma funkcionēšanai.

      Tā ka sanāk, ka strukturēšana ir ļoti laba izvēle.
      • Tev ir, kur uzlādēt? Dropbox, skype?
      • http://failiem.lv/u/mkrsxae

        Viss gan tiešā veidā neattiecas uz lietu, tobiš, daudz videomateriālu un failu, kas kalpo kā palīgmateriāli idejas skaidrošanai. bet sāc ar udens.ppt.

        Bet par ūdeni kā tādu - tur tikai uz analīzēm. Ja tiešām sūdīgs, un citu variantu nav, tad kā pēdējo iespēju pieļauju pirkšanu. Bet citādi - reversās osmozes aparāti, atkaļķošana, atdzelžošana un, jā, tās pašas Brita 'tējkannas'. Strādā ideāli.
        Zināšanai - 'miris ūdens' ir skābs, pH<7, dzīvais ir sārmains, pH~8-9, bet 6-12h laikā atvērtā veidā izlādējas.
        • Paldies!

          Nu lūk, tētis esot lasījis, ka tējkannās ūdens filtrā tomēr mazāk vai vairāk sastāvas, kas arī neesot gluži labi, mitrumā varot vairoties baktērijas. Un vēl esot kaut kas bijis par to, ka filtrs savas funkcijas lieliski pilna n reizes (atkarībā no ūdens kvalitātes), pēc tām n reizēm, kas, starp citu, bija mazāk par ieteicamām lietošanas reizēm, tas filtrs esot tik ļoti aizkakājies, ka "filtrējot" tas ūdeni padarot netīrāku. Bet Tu jau noteikti zini, ka ne viss, ko raksta, ir patiesība. Lai vai kā, bet skan ticami, vismaz man.

          Cik tie aparāti maksā?

          Btw, ūdens 5l ~32sant, un tējkanna kaļķojas daaaudz mazāk kā no parasta krāna ūdens.

          • Tieši tā arī ir. 'Tējkanniņa' burvīgi nostrādāja cik-tur-tos mēnešus, saskaņā ar instrukcijām uz filtra. Pēc tam filtrs ir jāmaina. Tur ir tāds mehānisks 'taimerītis' uz roktura, kur tiek uzlikts datums pie jauna filtra iegādes, kad tas jāmaina. Izjaucis gan nevienu tādu netiku un, kad aizvācāmies no Rīgas, vajadzība pēc ūdens filtrēšanas un attīrīšanas atkrita pati no sevis. :)
            Tās 'tējkannas' maksā no dažiem līdz padsmit latiem, filtri pārsvarā ~Ls3, un ar tiem var izfiltrēt desmitiem litru dzeramā ūdens, tā, ka principā atmaksājas ar pamatīgu uzviju. Rekomendēju, ja ir vajadzība. :)

            Bet ar to kaļķošanos ir tā - ciets ūdens vienkārši. Nebūt nenozīmē, ka slikts. Akā mums mīksts, urbumā - ciets.
Powered by Sviesta Ciba