Pilota memuāri.

aijāžūžū.

aijāžūžū.

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Teju vai absurds, ka man kā cilvēkam ar milzīgu pieredzi šajā sfērā tā arī nekad nav ienācis prātā papētīt korelāciju starp miegu (vai tā trūkumu, pareizāk sakot) pašsajūtu un garīgo veselību..
Visus šos gadus ar pulksteņa precizitāti ticis jāts miega cikls, kas diemžēl ir cena, kas maksājama par savu izvēli, taču līdz šim tas ir aprobežojies vien ar terminu "dārzeņdiena" (kas ir jebkura diena pēc negulētas / minimāli gulētas nakts).
Nekad jau nav bijis labi. Nekad nav arī izdevies precīzi aprakstīt to stāvokli, bet vienkāršoti izsakoties - dārzenī. Taču nekas pētīts un štukots nav. Bet te re -

kā bliezu, tā ir:
http://healthysleep.med.harvard.edu/need-sleep/whats-in-it-for-you/mood

Kā lai ietriec savu miega ciklu ritmā - nezinu. Citādi diena jānoraksta zaudējumos.
  • Linku šobrīd nav laika, bet jā, miegam ir baisi spēcīga ietekme, pamanīts. Pamanīts pat tik ļoti, ka tad, kad gribas ņerkstēt, žēloties un depresoties vispirms nočekoju vai gadījumā neesmu miega badā. (Un daaaudz biežāk kā gribētos, šajos gadījumos tieši tā arī ir, izgulēties prosta vajag.)
    Un iešana gulēt pirms 12 naktī arī ir ļoti piepluso enerģiju/garastāvokli. Tiesa, kā reizi esmu laicīgās gulēšanas vilni galīgi pajājusi. Un kā reizi ar jauno haltūru arī čakarēšu režīmu pa visiem 100.
    • Par iešanu pirms 12tiem gulēt - yup, novērojumi sakrīt. Un, ja pulkstenīti aizgriež vēl tālāk un sāk iet jau ap 01:30 vai vēl vēlāk, tad vispār iestājas anšluss.. Ar risku iedzīvoties pamatīgās galvassāpēs un tamlīdzīgi.
      Un, reiz izsists no pareizā miega režīma, tā uzreiz atpakaļ netiec. Vienkārši aiziet gulēt nevar. Miegs it kā nāk, bet neguļas.
Powered by Sviesta Ciba