Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis


17. Septembris 2019

(bez virsraksta) @ 22:05

[info]arii_ptichka:
Sanāca brīvdienās ne tikai plānots brauciens uz Ventspili, bet arī neplānots uz Viļņu. Ļoti labi pavadīju laiku.
Nekādu psīhes jaunumu nav, vienīgi sāku lietot CBD eļļu. Mož ar laiku būs kāds efekts. Ar terapeiti sākām aprunāt manu avārijas traumu. Pierakstīju veselu sarakstu ar bailēm, kas saistītas ar autobraukšanu. Tagad tik jātaisa ekspozīcija - jābrauc un jābaidās.
 

apokalipses jātnieki @ 13:38

[info]juuuda:
ienāk iespaidīga izmēra policists, tas, kurš pie mums reizi mēnesī pērk preperu scēnas žurnālīti, kas apgaismo par jaunākajām tehniskajām tendencēm apokalipses sagaidīšanā un štābiņa spēlēšanā. ierauga, ka žurnālam viens stūris neeeedaudz aizlocījies. nē, tad šito neņemšot, noliek atpakaļ plauktā un paņem citu eksemplāru.
 

knieš @ 14:23

[info]helvetica:
Es tūdaļ laikam atkal nodemonstrēšu savu zināšanu vecmodīgumu, bet vai tad latviski nav "mūžameži", nevis "lietusmeži"? Es saprotu, ka "rainforests", bet, nu, vai tad latviski to netulko kā mūžamežu?
 

Who I am? @ 13:51

[info]dombrava:
Sapnī man bija divi ķermeņi, bet tas šķita pavisam ok. Viens no ķermeniem bija aizmidzis. Līdzās tam ierīkoju divstāvīgo gultu. Domāju par to, vai otram ķermenim nebūs nekas pretī, ja gulēšu augšā?
 

16. Septembris 2019

Par loģistiku @ 21:40

[info]miligrami:
Kāds ir jēdzīgākais veids, kā tikt no Šarleruā lidostas uz Briseles centru? Pavēlā vakarā.
 

Čajkovskis "Laika bērni" un zaļā planēta @ 17:32

[info]dombrava:
Sākumā šķita, ka grāmata būs kārtējais depresīvais gabals par cilvēces norietu un pašiznīcību, jo šī suga ne uz ko labāku nav spējīga, pat ja it kā tiecas uz attīstību, bet tai pašā laikā atkārto pagātnes kļūdas. Turklāt klaustrofobiskais kosmosa kuģis un daudzie gadi sasaldēšanas kamerās arī neradīja tīkamu vidi lasītāja prātā.

Zirnekļu pasaules būvniecība šķita iepriecinošāka. Lai gan daudz atsauču uz civilizācijas un kultūras vēsturi, sākumā šķita, ka pazīstams paņēmiens, kā paskatīties no malas uz savu civilizāciju, tās vēsturiskajiem aizspriedumiem, rādot neparastāku un lielā mērā gudrāku sugu, šo to samainot vietām ar to, kā ir/bijis realitātē uz Zemes. Un pesimistiskam lasītājam varētu likties, ka arī viņu ceļš ir determinēts, pat ja notiks atbrīvošanās no mītiskās domāšanas. Neizbēgami notiks divu civilizāciju sadursme, kas nesapratīsies un viena otru iznīcinās.

Taču beigās grāmata vieš cerību, ka saprašanās un empātija ir iespējama. Iznīcināšanas vietā notiek sadarbība. Zirnekļu civilizācija paši kļūst par radītājiem un savas dzīves noteicējiem.
 

Draudzība @ 14:11

[info]dombrava:
Sapnī kopā mācījāmies matemātiku. Bet varbūt tās vnk bija divas pavisam svešas meitenes, kas mācās vidusskolā. Daudz jaunākas par mums.
 

14. Septembris 2019

(bez virsraksta) @ 20:53

[info]arii_ptichka:
Diez ko nemāku būt viena. Man patīk, kad apkārt ir ņurga. Kad kaut kur fonā skan pagalma bērni vai remonti. Kad paralēli darāmajam var ar kādu iečatot. Varu līksmi iemigt ballītes vidū. Tabors vajag.
 

Manas pasaules robežas @ 12:16

[info]dombrava:
Mūzika: Thom Yorke - Hearing damage

"Uz mirkli Holsteins vēlējās viņu apturēt, uzdodot to neatbildamo jautājumu, ko vēsturnieki nekad nejautā par saviem izpētes objektiem: Kā tas ir - būt tev? Jautājums, ko neviens nevar atbildēt, jo nevar izkāpt pietiekami tālu no saviem priekšstatu rāmjiem."

Adrians Čajkovskis "Laika bērni"

Ja neskaita dažus uzplaiksnījumus, bieži ir saprotams, ka redzu tik maz, ka ir siena starp cilvēkiem, lai viņus saprastu pa īstam. Mītos izdūra acis, lai redzētu. Bet tā ur pārāk skumja metafora. Ticu, ka ar gribasspēku var paplašināt robežas citādāk.
 

Gada piecdesmitais ieraksts (darn you my introvert friends) @ 11:43

[info]3_5469mhz:
Mūzika: Molly Nilsson – 2020

Uz vēstulēm un komentāriem neatbildētāju armija.
 

12. Septembris 2019

(bez virsraksta) @ 17:03

[info]arii_ptichka:
Mūzika: Miles Davis - Coffee Table Jazz

Atcerējos par https://www.moodtracker.com. Vieta, kur sekot sev līdzi depra, ankša vai bipolāro gadījumā. Pēc tam var smuku grafiku paskatīties un garastāvokļa hronikas palasīt. Savulaik no šīs lapas sapratu, kā atšķiras anxiety no irritability.
 

Transmission and translator @ 16:08

[info]dombrava:
Nezinu, kā lai uztver man tieši adresētas pateicības un slavinošas atsauksmes par darbu, ko nemaz neesmu veidojusi. Lai gan pēc sekundes prāts spēj abstrahēties un vārdus domās pāradresēt īstajiem cilvēkiem.
 

(bez virsraksta) @ 14:33

[info]juuuda:
ievēroju, ka kopš nesenās saskarsmes ar onkoloģiju, katru reizi sāpīgi sažņaudzas vēders, kad lasu, kā kārtējais latviešu ārsts intervijā piemin savu horoskopa zīmi, ar to pamatojot kādu savu rakstura īpašību.
 

11. Septembris 2019

(bez virsraksta) @ 18:12

[info]arii_ptichka:
Mūzika: Norah - Don't Know Why

Kārtējā reportāža no tualetes: "Nothing is lost if one has the courage to proclaim that all is lost and we must begin anew." (Julio Cortázar, 1914-1984)
 

(bez virsraksta) @ 16:22

[info]helvetica:
Nu, ko, atdodam savu dvēseli Google FI?
 

(bez virsraksta) @ 13:12

[info]neetiski:
Mūzika: Lamatu kontrole

Klaču babuļi mīzaļi.
 

(bez virsraksta) @ 11:48

[info]arii_ptichka:
Mūzika: Ļubo mņe - kazaku dziesmas

Vakardien atkal biju par visu ko sajūsmā un satraukusies, taču viss beidzās labi. Uzjaucu tēju no kaņepes, vaivariņiem un liepziediem. Interesanti - tie augi viens otru neitralizēja. Vai arī liepzieds neitralizēja pārējos. Rokasgrāmatā lasīju par prokrastināciju un izvairīšanos. Tur bija pieci prokrastinācijas iemesli: intertums, cilvēki, nepārliecinātība, bailes un bauda. Un katram klāt apraksts un uzdevums. Sakarīgi.
 

(bez virsraksta) @ 07:53

[info]helvetica:
Nu, ko, Tīrīga kļūst Netīrīga?

Interesantas būs kārtiņas, kuras tagad izdalīsies. Ja nāksies atjaunot līgumus ar iepriekšējiem pakalpojuma piegādātājiem, tagad, kad tie ir redzējuši tīrīgas tarifus, šaubos, vai RD varēs pārliecināt, ka jaunajos līgumos nebūtu jāliek iekšā jaunie tarifi. Tas nekas, ka izstrādāti monopolam - zvirbulītis izlaists, zvirbulīti nesaķersi. No otras puses, RD jau vienalga, no kuras puses otkati nāk. 20 gadi no viena, protams, ir ērtāk, bet nevar zināt, kādu % iedebatēs vai neiedebatēs jaunajos līgumos, jo "jauni tarifi". Šodienas brokastziņās skatījos un hujēju, cik ļoti burova daiļdiršanas kapacitāte ir ušakova līmenī. Vecā skola un regulāri treniņi; ne reizi nenožagojās, tuftu artikulējot. Atšķirībā no Ušīša - bez tās plānās cilvēciskā šarma virskārtiņas. Vervelēja ātri un precīzi, ar acīm hipnotizējot žurnālistus kā tāds triku meistars, lai tik uz pirkstiem nepaskatās, kamēr tur kārtiņas dalās.
 

10. Septembris 2019

(bez virsraksta) @ 16:57

[info]arii_ptichka:
Mūzika: Mūžīgais remonts

Ko es šodien izlasīju tualetes grāmatā: "To confuse our own constructions and inventions with eternal laws or divine decrees is one of the most fatal delusions of men." (Isaiah Berlin, 1909-1997)
 

(bez virsraksta) @ 13:11

[info]neetiski:
Vai šeit ir kāds viņš, kurš rīt netiek uz Shortparis vai meklē kompanjonu, vai kādu citu iemeslu dēļ varētu pārdot 1 biļeti?
 

Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis