Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis


20. Jūnijs 2019

Sudoku @ 10:35

[info]helvetica:
Katrai jomai savs profesionālais žargons un vēstījuma būvēšanas principi. Piemēram, 2 teikumi (42 vārdi, t.sk. palīgvārdi un cipari), kuru vidū ir arī šādi (locījumi mainīti): profesionāls, unikāls, talantīgs, nozīmīgs, līderis, lielākais. Katrs septītais vārds uzspiež uz podziņas. Uzmini jomu.
 

19. Jūnijs 2019

(bez virsraksta) @ 22:47

[info]helvetica:
Dārza statistika:

No Daugavas sporta nama apstādījumu etiķkokiem ņemtā pāksts ar 16 sēklām - izdīga visas 16, 5 stādi gāja postā pārstādīšanas brīdī, 3 neizturēja otro pārstādīšanu, savukārt 8 aug ļoti spēcīgi (atgādina Urfinu Džīsu un viņa koka zaldātus).

Purčika apstādījumu akācijas, vairākas pākstis, no 12 iesētām sēklām izdīgusi 1, līdz pārstādīšanai nav vēl tikusi.

Krustpils ceriņi - no 12 sēklām izdīgusi 1, līdz pārstādīšanai nav tikusi.

Deicijas un cidoniju spraudeņi no kaimiņrajona apstādījumiem aug griezdamies austrumu un dienvidu pusē.

Pērngad iekārstās samteņu un rozā kliņģerīšu sēklas aug cīši. Bitēm par prieku izsēts kāds pusotrs kilograms baltā āboliņa un puskilograms sārtā āboliņa sēklu. Vienīgās pirktās. Pagaidām gan rezultātu vairāk dod pavasara mēslojums un jau savvaļojušās partijas, bet es vēl ceru.
 

(bez virsraksta) @ 12:00

[info]helvetica:
Šī vasara, piemēram, ir brīnišķīga. Ne karstuma ziņā, bet gan, cik tā silta, piepildīta un dzīvīga.
 

18. Jūnijs 2019

Gada divdesmit devītais ieraksts @ 20:06

[info]3_5469mhz:
Šon negribēju gaidīt vilcienu gandrīz 40 min, bet iet uz autobusu. Šajā sakarā atcerējos gudrību no The Slacker - standing on the corner of the street and waiting for nothing - that's power. Tā nu sapratu, ka nav man power šodien. Beigās tāpat aizgāju uz Stockmann un neplānoti nopirku zaļās kafijas pupiņas.
 

sorī, sapņu ieraksts @ 11:32

[info]ululate:
es ļoti reti atceros savus sapņus. bet ja atceros, tad tur ir kāds no šiem scenārijiem:

a)es piedalos kkādā paralēlās dimensijas dzīvē, kur vnk izmanto manus resursus kkādiem man nezināmiem mērķiem. citreiz ir tā, ka uz mani nīgri skatās un saka, kamōn, mums te viss kavējas, jo tevis nebija. tikko pamodos no šāda veida sapņa, viss ķermenis savilkts un notirpis un sajūta kā atgriežoties no tāla ceļojuma. reāls mentālā resursa izmantošanas scenārijs, apmēram - mēs tevi ieslēgsim mūsus aplī un drusku izmantosim, bet pēc tam līdz nākamai reizei vari turpināt savu niecīgo cilvēka apziņas dzīvi.

b)es dzīvoju mājā, kas knapi turas kopā, parasti grīdas ir caurumainas, pašas mājas izteikti šķības un sagāzušās, lai iekļūtu mājā ir jākāpj pa šaubīgām kāpnēm vai jālien caur tuneļiem un lūkām, to visu pavada nepārejoša wtf sajūta, bet kā jau sapnī nav īsti iespējams saprast, tieši kas ir par vainu un kas nav kārtībā.

c)es lidoju lidmašīnā, kas savu rūtu izvēlas caur pilsētu, mēs lidojam zem tiltiem, gar mašīnām un cilvēkiem, t.i., piedalamies parastā satiksmē, tikai es esmu lidmašīnā

d)manas kontaktlēcas ir tik lielas kā pusdienu šķīvji un man viņas ir jādabon acīs, balansēju uz pirksta tādu milzu ļurekli un mēģinu iebīdīt acī, šis ir reāls pain in the ass un ir atvieglojoši pamosties
 

Go small or go home @ 09:49

[info]kautskis, posting in [info]uzzinu_pedejais:
Moonrise Kingdom ir filmēta uz 16mm filmas
 

17. Jūnijs 2019

Gribu īrēt uz 1 mēnesi @ 20:06

[info]bolero_10, posting in [info]dziivo_te:
Steidzami meklēju ne pārāk dārgu dzīvokli uz apmēram vienu mēnesi 4 cilvēkiem (2 p. un 2 b.), kamēr pašu mājās notiek remonts. Vēlams Juglā vai Mežciemā. Var būt arī Garkalnes vai Ādažu novadā.
 

15. Jūnijs 2019

(bez virsraksta) @ 23:14

[info]rkktzd:
pēdējo mēnešu murgs - Gudruna ir beidzies. tas bija kaut kas neaprakstāmi izsūcošs un rezultāts ir tizls un bezgaumīgs. viņa ir kautkāds soulšrinkeris. zato baigi baigi daudz ko iemācījos par mūziķa/producenta/frīlancera dzīvi un darbu. bet tagad kādu laiku, klāt jau esošajiem darbiem, jaunus toč neņemšu.
 

14. Jūnijs 2019

Ja star, ja očeņ star, ja superstar @ 15:37

[info]kautskis, posting in [info]uzzinu_pedejais:
Kad Brežņevam šuvuši jaunu formas tērpu, viņš esot palūdzis arī jaunas zelta zvaigznes, lai vecās nevajadzētu pārspraust. Tā nu beigās viņam bijušas 21 Padomju Savienības Varoņa un 13 Sociālistiskā Darba Varoņa zvaigznes.

Tātad tam jokam par to, kā Brežņevs zvaigznes pie pidžamas aizmirsis, nav pamata.
 

Die DDR lebt weiter @ 09:32

[info]kautskis, posting in [info]uzzinu_pedejais:
Kuba 1972. gadā uzdāvināja VDR vienu neapdzīvotu salu un pārsauca to par Ernesta Tēlmaņa salu. Kad pēc apvienošanās vācieši sāka interesēties, kam tad tā sala tagad pieder, kubieši paziņoja, ka tas esot bijis tikai zimbolisks žests un salu viņi tomēr nav uzdāvinājuši.
 

13. Jūnijs 2019

(bez virsraksta) @ 16:48

[info]ululate:
kopumā nesaprotu vaimanāšanu par zeķēm zandalēs, man daaauuudz pretīgāk šķiet redzēt, hm, kā gan tādas kurpes sauc latviski, wedges - it kā augstpapēdenes, bet visa tā zoles daļa ir aizpildīta. vnk ārprāts, ne apavi, nudien ļoti drausmīgi un jā, man deg acis šī veida kurpes redzot.
 

(bez virsraksta) @ 15:45

[info]ululate:
raudošā darbnīca
 

(bez virsraksta) @ 14:22

[info]ululate:
es tomēr tiku pie lielas jasmīnu kaudzes, kas šajā tveicē smaržo vienkārši apbrīnojami, kā vispār kaut kas tik salds un reibinošs šajā pasaulē ir iespējams

grūti gan saņemties un nedomāt par auksto alu ledusskapī un turpināt cītīgi klabināt test data par kredītu procentiem, aarrgghhhhhh
 

12. Jūnijs 2019

(bez virsraksta) @ 10:49

[info]teja:
vakar visu dienu piedalījos pasaules zvaigznes Morīnas Flemingas kustības workšopā. Viņa varbūt ir kāds ceturtais "pasaules līmeņa" vārds, pie kura esmu mācījusies, un tas vienmēr ir ļoti vērts - iepazīties ar domāšanu un metodi, pat ja saproti, ka tas nav īsti tavs virziens. viņa savu fizikalitāti un kustību burtiski pārradījusi, ar nenormālu prāta vai gara spēku. apgaismība caur kontroli, bet tas nav mans ceļš. lai arī dažas lietas paliks manā ķermenī uz ilgu. un vispār, domāju par to, cik dažādos veidos iespējams strādāt ar ķermeni. ja cilvēks saka, ka viņš ir dejotājs, tas ir tikpat, kā ja viņš teiktu, ka strādā ar domāšanu - tā vietā, lai teiktu, vai viņš ir dzejnieks vai grāmatvedis.
vēl biju Rīgas Performances festivāla atklāšanā. redzēju foršas lietas, bet diemžēl arī diezgan daudz "bad acting". jautājums, kā atšķiras performance no amatierteātra izrādes vai fiziskā teātra, un vai, sauksim to par LV performances skola, apzinās šīs atšķirības, vai ir platforma, kur par šīm lietām tiek reflektēts. lai arī LV vispār nav profesionāla fiziskā (jeb kustību) teātra, tāpēc grūti prasīt apzināties to, ko nezina, un arī var saprast, ja cilvēki novērojuši, ka ir kaut kas, kas tikpat kā nenotiek, un tad viņiem sāk likties, ka to var darīt un to var saukt par performanci.
not.
 

10. Jūnijs 2019

(bez virsraksta) @ 10:00

[info]teja:
vrb kāds var aizdot uz vasaru skrejriteni, on-body hula-hoop un espresso (moka) katliņu
 

9. Jūnijs 2019

(bez virsraksta) @ 19:33

[info]teja:

aklimatizējos lēnām. pirmās dienas cīnos ar disociāciju un paniku, ko rada visaptverošs apjukums. man te viss ir par traku. cilvēki par ātru, binaritātes par polāru. daba pārāk izvirtusi, saule par karstu. gaiss pat sliktu. utt. cilvēku nelaimīgums par intensīvu. nemaz nerunājot par to, kas notiek rīgā. māksla pārāk ātri saiet prodakšnā. pag pag pag. stop. nestop. bet tad nokavēju vilcienu un iegāju Juglas bibliotēkā paglābties no svelmes. momentā miers, atgriežas elpa, safe space. grāmatas, gleznas ar ziediem un 3 pensionāri. tas ir mans ātrums, ne ātrāk. kādam nav kāda haltūra bibliotēkā? tikai ne gaismas pilī. tur par daudz ambīciju. sācies laying low posms manā dzīvē. bet ja kaut kur sauks, tad iešu, protams. panēmu Edvīna Raupa krājumu 33 dzīves gadi un dzejoļi, atbraucu laukos, lasu gultā un veicu piezīmes kladē. ‘kaut kādas dzīvības pazīmes visapkārt nekāda nolūka no Visvarenā puses’. mēru mirušā tēva drēbes. bikses gandrīz visas tieši mans izmērs. nogriezu vienus džinsus. sapratu, ka performēšu tēta drēbēs. uzrakstīju par performanci bet tad sapratu, ka es to nevienam negribu rādīt. vispār neesmu privāta persona, bet nupat esmu kaut kam permanenti atmetusi ar roku. arī svelme pāriet. beidzot mana dvēsele mani panāk.

vēl šis:
tavi nosalušie nadziņi manās rētās
 

Gada divdesmit septītais ieraksts (я умный, а потом разберемся) @ 10:05

[info]3_5469mhz:
Vakar ciemos bija vīri, par kuriem jau kaut kad rakstīju, ka nebiju saticis un runājis ar viņiem ~ 20 gadu. Ļoti sirsnīgi ietusējām. Sarunājoties par lietām, ko darām un iespējamiem kopprojektiem, Alex daļēji jokojoties par mani teica "un mūziku uzrakstījis pieaicinātais tāds un tāds ģēnijs" uz ko es skromna protams atbildēju, kāds nu tur ģēnijs (jo tomēr zini, kādi ir paša trūkumi, pie kā vēl jāstrādā, un nedzīvo ar neveselīgas pašpārliecības rozā brillēm). Alex teica, ka nevajag kritizēt sevi un izmeta vienkārši ģeniālu (!) frāzi, ko sakot viņš pats: "я умный, а потом разберемся!".

Nu lūk, draugi, jūs esat lieliski, bet pēc tam jau redzēsim, kā būs! ;)
 

(bez virsraksta) @ 07:39

[info]rkktzd:
Un vēl man ļoti ļoti ļoti patīk Kvadrifrons
 

(bez virsraksta) @ 07:35

[info]rkktzd:
izdomājām, ka Marijas un Ivara grupa labāk jāsauc par “Maša un Lācis”
 

8. Jūnijs 2019

(bez virsraksta) @ 16:59

[info]teja:
Jaundūķu dīķa krasta māli labi glabā atmiņu kas ir nācis dzert
 

Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis