Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis


25. Marts 2020

What's the story morning glory? @ 09:50

Mūzika: Shostakovich - 8 Preludes and Fugues, op. 87

Šorīt iznācu pēc malkas, ieelpoju pavasara gaisu un atcerējos (tās atmiņas, kuras tu netikai konstatē kā faktu, bet arī sajūti ķermeniski/garīgi), kā ir būt bezrūpīgām, kā ir tad, kad visa pasaule ir atvērta un tev draudzīgi māj. Un kā ir tas, ka rīt nekur nav jāiet. Pag, rīt tiešām nekur nav jāiet.
 

23. Marts 2020

Clickbaits @ 18:05

Fitnesa treneris Rumpis ar mīļoto iestrēguši Taizemē, bet nepārdzīvo par to

 

21. Marts 2020

Kronis visam @ 23:10

Kā, nez, klājas lietuviešu saldumu ražotājam Karūna?

 

2. Marts 2020

(bez virsraksta) @ 16:35

Mūzika: Black Sabbath - Sabotage

Jau vairākus gadus man prātā šad un tad uzpeld aina, kurā es nokožu stobru šokolādes revolverim, kam iekšā ir pakusis saldējums. Gribētu, lai tādus ražo. Varbūt.
 

25. Janvāris 2020

Aesop Rock & TOBACCO are Malibu Ken @ 08:54

Mūzika: Malibu Ken – Tuesday

Vispār biju domājis, ka varētu šī gada cibas ierakstus veltīt tikai mūzikas apskatiem, bet nav ko būt konsekventam. 

Tātad šodien, dārgie draugi, pastāstīšu par mīļāko pēdējā laika ierakstu – tas ir Malibu Ken vienīgias self titled albums. Kopā sanākuši Tobacco un Aesop Rock. Pirmais dara skaņu, otrais repo. Kaut kur internetos klīst tā bildīte, kur salīdzināts, cik daudz jaunvārdus salīdzinājumā ar Šekspīru izdomājuši reperi. Lūk, Ēzops Roks ir vadošajās pozīcijās. Pirmais iespaids bija, ka repo melnais (pēc balss), bet nē. Savukārt Tobacco ir tāds viegli kraftwerkisks/skweeisks/nedaudz pat 8bitisks, kopumā ļoti melodisks. Viņam ir savi solo albumi, bet tad tie ir mazliet garlaicīgi, jo mūzika kopumā ir pārāk vienkārša, lai būtu kaut kāds āķis. Ja Tobacco viens pats ir tāda jaudīga hlapuška, tad kopā ar Ēzopu jau sanāk normāls RDX kristāls. Un par tekstiem runājot – kā var nemīlēt piem šo šarmanti ironisko līniju : I can make a dollar bill climb up your wallet, disappear and reappear inside my pocket. I never do these things twice, but I just might if ya'll ask nice.  

11. Decembris 2019

Gada astoņdesmit pirmais ieraksts @ 00:36

Eļļu teātris

 

28. Novembris 2019

Septiņdesmit astotais ieraksts @ 21:22

Mūzika: Ziedu Vija – Vau Vau

Mani vajag ierakstīt Sarkanajā grāmatā, jeb izraut ar visām saknēm.
 

27. Novembris 2019

Gada septiņdesmit septītais ieraksts @ 10:14

Vakar biju uz viktorīnu Neprāts (par latvijas pagrīdes mūziku), kas norisinājās Aleponijā. Mūsu komanda "90nieces" (es, Antra K, [info]neetiski un Rudaks) ieguva 3. vietu un vispār pasākums bija jautrs, cerams, ka kaut kad būs vēl kas tamlīdzīgs. Aleponijā izdzēru daudz zaļās tējas, vakarā, mājās kādu brīdi nevarēju aizmigt, tomēr tas izdevās salīdzinoši ātri. Redzēju spilgtu sapni ar pavisam jaunu un daudz iespaidīgāku, nekā reāli esošo, Rīgas panorāmu – krastmalā atradās milzīgs nams, daļēji jūgendstilā, daļēji 30.gadu konstruktīvismā, likās, ka tai vajadzētu būt metro stacijai. Arī pār upi (drošvien jau Daugava) redzēju iespaidīgu ēku pudurus, bet vanšu vai dzelzceļa tilts (neatceros), tomēr bija fonā (jo manas smadzenes to uzskata par izdevušos).

 

22. Novembris 2019

Gada septiņdesmit piektais ieraksts (māksla un nauda) @ 17:25

Šodien biju uz izstādi Rietumu bankā, tur darbi, ko Latvijai "atgriež" OPKII gados emigrējušā māklas kolekcionāra pēctecis. Grosvalds, Purvītis, Rozentāls utt, bet tur bija arī mikslis no mūsdienu darbiem/māksliniekiem. Dzirdēju kādu kungu sarunu par to, ka "lielie kolekcionāri mazos darbus nepērk.... nav vidusškiras (kas varētu tos atļauties), ir tikai bagātie un nabadzīgie (how right you are there)... $ķē13 ir duraks...reklāma par velti, tas ir ļoti labi, vajag lielāku troksni(?) ap to visu..." Bet izstāde bija laba, bija vērts aiziet. Mēs ar čomu domājam, ka varbūt jāaiziet rīt uz izsoli – interesanti, kā tas notiks, un cik reizes augs uzstādītās cenas. Es labprāt iegādātos kaut ko no Romja Bēma, bet nu labi, ja pāris simtus vēl teorētiski varētu atļauties nolikt, tad diezvai pie tiem apstāsies. Un anyway, nav manī tik stipra ticība mākslas darbam, lai es to pirktu. Man pietiek ar reprodukcijām bilžu grāmatās vai muzeja apmeklējumu. Man nešķiet, ka tas ir labi, bet tu nemaz neesi tik ļoti atbildīgs par savu vērtību sistēmu un te nu jautājums pasaulei – huļi tā?

 

Gada septiņdesmit ceturtais ieraksts @ 11:59

Mēdzu ievērot, ka cilvēki izturās kaut kā familiāri pret mani. Ne jau ar necieņu, bet arī pārāk brīvi. Šodien, piemēram, bija atnākuši cilvēki no RŪdens, lai uzliktu ūdens skaitītāju. Viņi te jau bija, bet tagad, otrajā reizē, – es saku labdien, viens atbild, sveiki, otrs pēc brīža ienāk un saka čau! Nu, visu jau izdarīja ātri un labi, nejutu, ka būtu kaut kāda augstprātīga izturēšanās vai tā. Arī bērni un jaunieši jūtas brīvi manā klātbūtnē, tas gan dažkārt ir traucējoši, jo daži no viņiem sāk uzstādīt savus izturēšanās noteikumus un tad ir jāstumj viņu pārāk tuvu piebīdītās robežas atpakaļ.

Bet tad gadījās arī pretējs moments, kad kāds itāļu kormūzikas interesents feisbukā griezās pie manis ar lūgumu pēc viena sk.d. notīm un konsekventi mani uzrunāja vārdā, uzvārdā + professor + composer. Tāds pagodinājums arī šķita tā kā par daudz.

Abos gadījumos nekādus iebildumus gan nepaudu.

ATJ: Kad abi santehniķi bija aizgājuši, secināju, ka šie piesavinājušies nelielu plastmasas caurules gabalu un metāla līkumu un iespējams vēl kaut ko (sķita, ka izmantotas mazāk detaļas, nekā tika prasīts iepriekš iegādāties). Nav jau tā, ka man tās lietas būtu vajadzīgas, bet es tā nerīkotos, es tomēr pajautātu vai var savākt. Arī tas, ka tie bija oficiāli no Rīgas Ūdens, man lika pazaudēt modrību. Stradhneeki, lol.

 

13. Novembris 2019

Gada septiņdesmitpirmais ieraksts @ 18:31

Šodien 19:10 Klasikā Quadra koncerta ieraksts, varēs dzirdēt arī manu Klavieru kvartetu.

 

10. Novembris 2019

Gada septiņdesmitais ieraksts @ 17:43

Mūzika: Johns Adams – Century Rolls

Ieraudzīju plakātā Grigoriju Ļepsu un nodomāju, ka viņš varētu būt Džona Lenona un Yoko Ono dēls.
 

1. Novembris 2019

Gada sešdesmit astotais ieraksts (Viena parasta diena) @ 23:02

Nekad neesmu aizmirsis šo vienu parasto dienu

 

25. Oktobris 2019

Gada sešdesmit piektais ieraksts (INFORMĀCIJA) @ 22:49

23. Oktobris 2019

Gada sešdesmit ceturtais ieraksts (ocean grunge) @ 12:15

Tikko uzzināju, ka ir tāds žanrs kā ocean grunge.

 

21. Oktobris 2019

Gada sešdesmitais otrais ieraksts @ 21:36

Atomterapija

 

18. Oktobris 2019

Gada sešdesmit pirmais ieraksts (man nekad nav bijusi bītlene) @ 16:06

Mūzika: Slowdive – Souvlaki

Kur centra rajonā var nopirkt bītleni?
 

17. Oktobris 2019

Gada piecdesmit devītais ieraksts @ 19:18

Kas velna darbus dara, pats par velnu kļūst.

 

2. Oktobris 2019

Gada piecdesmit septītais ieraksts @ 13:32

Tāds ģēnijs, ka nezin, no kura gala sākt lamāt.

 

24. Septembris 2019

Gada piecdesmit sestais ieraksts (leatherette) @ 11:24

Kad pirmoreiz dzirdēju vārdu "leatherette", domāju, ka tā dēvē sievietes, kuras ģerbjas tikai ādas drēbēs. Izrādās, leatherette nozīmē "mākslīgā āda".

 

Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis