Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis


20. Oktobris 2016

Auseklīši mūsu acīs @ 10:09

Šodien ieraudzīju amatabrāļa postu par to, ka arī, lūk, kādā rietumeiropas pilsētā cilvēki pieprasa jaunu koncertzāli. Aizdomājos. Mums taču nekad nav bijusi tā labā koncertzāle, bet kliegšana par to ir aktuāla tikai kādus... pēdējos 5 gadus? Līdz tam ko? Nevajadzēja? Kā jau kultūras darbiniekam pienākas, arī man šķiet, ka jauna, laba koncertzāle ir kruta lieta. Tai pat laikā tas ir simbols un mēs kā traki esam uz simboliem un simboliskām izdarībām – vajadzēja uzspridzināt Skrundas lokatoru (principā vienkārši nojaukt milzīgu augstceltni, kura stāvēja tukša un nu jā, pielietojamība laikam tai nebija un diezvai būtu atradusies), vajadzēja uzcelt Gaismas pili (ir jau skaisti un labi, bet vai tāpēc cilvēki sāka vairāk lasīt?) un vajag jaunu koncertzāli. Bet kāds būs ieguvums no tās? Pa retam aizejam uz koncertu un tagad būs iespēja aiziet uz mazliet kvalitatīvāk skanošu koncertu. Un viss. That's it. Drīzāk ir jākliedz par algām. Kāda man daļa gar koncertzāli, kurā, visticamāk, jauno mūziku spēlēs ļoti reti, bet es turpināšu darboties savā profesijā kā blakusnodarbē/hobijā, jo nopelnīt ar to nevar pat minimālo algu? Jākliedz par to, ka cilvēki aug bez izpratnes par kultūras vērtībām, tātad par izglītības sistēmas trūkumiem. Mums tik daudz kas pūst saknē, bet mēs domājam par to, kā izskatīsies galotne. Citiem vārdiem, pirms būvēt bibliotēku, varbūt jāpanāk, ka cilvēki grib lasīt? Pirms būvēt zāli, varbūt jāpanāk, ka cilvēkiem rūp, kas tajā zālē notiek?

Mans ieraksts nepretendē uz nopietnu analītiku, bet savu viedokli noteikti izpaudiet.

 

16. Oktobris 2016

Sanusī vakars @ 10:03

4. novembrī Rīgā, Zunda dārzā. Sansusī replay. https://www.facebook.com/events/126068224526828/

 

7. Oktobris 2016

Latvijas ērģeļu katalogs @ 15:11

Mans absolūts fetišs: http://www.music.lv/lek/index_lv.htm

Jūs tikai paskatieties uz Piltenes ērģēlem, pilnīgi mentāla siekala notek. Pilnīgs Kurzemes baroks.

 

14. Septembris 2016

Night falls in Palermo @ 21:26

Spēle, par kuru man pastāstīja mans grieķu draugs Nikos: https://boardgamegeek.com/boardgame/178322/night-falls-palermo

Šo mums noteikti kādreiz ir jāuzspēlē.

 

8. Septembris 2016

Pļaķ, vot ir dirsā :( @ 19:08

"Ņemot vērā, ka ir sadalīti visi studējošā kredītam studijām ārvalstīs 2016.gadā paredzētie līdzekļi, pamatojoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas komisijas kredītu piešķiršanai studijām ārvalstīs lēmumu, Studiju un zinātnes administrācija paziņo, ka tiek pārtraukta pieteikumu studējošā kredītam studijām ārvalstīs pieņemšana."

Ko iesākt, ko darīt? Biju licis visas savas cerības uz šo.

 

27. Jūlijs 2016

Mākslai vajag atelpu @ 09:39

Mūzika: Marģeris Zariņš – Concerto Innocente

Mākslai vajag atelpu.

(un naudu)
 

21. Jūlijs 2016

Pelnīta nopūta @ 19:09

Vakardienas makaroni = vakaroni

 

16. Jūlijs 2016

(bez virsraksta) @ 23:22

Notekcaurule ir nogurusi.

 

Volatīlais plurālisms @ 18:30

Jo tas ir andergraunds. Plurālisma saindētie mājāssēdētāju prāti. Rīgas pagalmu miskastes, februāra beigas, malkas apkure. Retrogradētie un reakcionārie paradumi. Sliežu posms starp Rīgas Centrālo staciju un Zemitāniem. Sociāli neremdināmas ilgas. Pēdējais gads augstskolā, pēc kura nekas nemainīsies. Slikta gramatika un ģimenes aptieka. Tava ģimene sastāv no Jāņa un Valtera, ar kuriem kopā tu īrē dzīvokli, kas kādreiz bija daļa no lepna 7istabnieka ar diviem kabineta flīģeļiem un madam Šarno, kura pasniedz privātstundas klavierspēlē un runā tikai vāciski. Tuvējā veikalā sirms komponists, kurš iesaka sajaukt vīnu ar brutu, tikai paģiras baigās esot. Jo tas ir andergraunds.

Par kuru Rīgas rajona ir runa?

 

15. Jūlijs 2016

Veiksmes stāsts @ 18:49

Jau apmēram 20 minūtes, atliektiem pleciem, iznesīgs un drošs, apņēmīgs un pašpārliecināts kā harizmātiskās draudzes vadītājs viņš runāja pilnīgas muļķības.

 

8. Jūlijs 2016

Aptauja @ 08:16

Kā jūs gūstat prieku no dzīves?

 

24. Jūnijs 2016

DJ Grēks @ 21:59

Mūzika: Juris Simanovičs – DJ Grēks

Reāli labs veikums. Mīļākais ieraksts šobrīd:

http://jurissimanovics.bandcamp.com/album/k-samierin-ties-ar-savu-nenoz-m-bu
 

3. Jūnijs 2016

France Gall @ 21:10

Mūzika: France Gall - Il Neige

Mans jaunākais atklājums mūzikā – France Gall. Atklāju, pateicoties Kārlim Vērdiņam, kurš pieminēja viņu kaut kur radio. Popdziedātāja, kas pati neraksta dziesmas. Parasti uz tādām skatos šķībi, bet viņas balsī ir kaut kas tik dievīgs, nesamaitāts, naivs un prieka pilns, bērnišķīgs un pat jūtami amatierisks. Nu tāds pops, kur nav nekāda blatošana un stilošana, vienkārši mūzika visiem labā nozīmē. Tas labākais ir 60. gadu albumi, kur rodami visādi interesantumi (interesanti akordi, skaistas melodijas, forši aranžējumi), 70. ir tāds kā tranzišonal periods (disko un tā), bet no 80. viņa kļūst par "nopietnu" dziedātāju ar izkoptu balsi un principā radio skonto repertuāru. Tomēr nevar prasīt, lai mūziķis iekonservējas un nemainās, tas vienkārši nav iespējams.
 

Stīgu kvartets nav nekāds joks @ 18:55

Rakstu stīgu kvartetu, kas būs tik skumjš kā P3+3r15 V45k5, kurš apmākušā pēcpusdienā brauc prom no Rīgas pustukšā vilciena vagonā, kaut kur aiz Krustpils vērdamies pa logu garāmslīdošā, pēlēkā ziemas ainavā ar ritošu asaru pār vaigu.

 

22. Aprīlis 2016

Petrichor – Trio Tendo @ 20:59

Pavēlu iepostēju, bet no otras puses – kas tur ko neaizšaut uz bibliotēku?

https://www.facebook.com/events/1710412062580134/?active_tab=posts

Kā es labdabīgi iesmeju – uzstāsies Trio ninTendo. Bet vispār – ļoti spēcīgs kolektīvs.

 

11. Aprīlis 2016

Kādu dienu es arī runāšu tādā badass balsī. @ 22:01

(bez virsraksta) @ 21:42

In Soviet Russia cookie eats you.

 

philosoraptor @ 21:19

Mūzika: Galvā skan Zig Zag

Kad esmu par sevi kā par komponistu nepārliecināts, tad atceros, ka visi (nu vai daudzi) izcili komponisti bijuši par sevi nepārliecināti. Tas uzreiz man dod pārliecību par sevi. Un tad es vairs nesaprotu, vai tad es esmu par sevi pārliecināts vai neesmu.
 

3. Aprīlis 2016

Kā paiet laiks @ 16:48

Septiņi gadi Cibetā.

 

ISCM World music days 2016 @ 09:14

Mūzika: Shostakovich: Lady Macbeth of Mtsensk (Interlude III)

Biju D-Korejā. Gribētos uzrakstīt kādu aprakstu priekš jums, bet slinkums. Nu varbūt tādu maziņu. Izlidoju pagāš sestdien no Amsterdamas un pēc 9 h lidojuma piezemējos Pekinā. Lidojums bija ok, varēja skatīties filmas, 2x ēdināšana. Komfortabli. Ķīnā mūs visus bezmazvai aiz rociņas aizvadīja uz security check, kurā strādāja pēc izskata kaut kādi tīņi. Nu labi, Seūlā viss kruti, iesēžos pat īstajā autobusā uz braucu 4,5 h uz dienvidiem. Nonācis Tonjanā es saprotu, ka viss ir foqued up – ir vakars, angliski informācijas nav un arī neviens nerunā angliski. Beigās autoostas aptiekā aptiekārs runā angliski un palīdz man – uzraksta uz lapas korejiešu valodā hoteļa nosaukumu, jo taksisti acīmredzot nesaprot latīņu burtus. Aizbraucu līudz hotelim un izrādās, ka tas nav īstais (organaizeru feils). Kad nu beidzot nonāku īstajā, secinu, ka viss opening party ir beidzies un Filipa Glāsa koncerts jau rit pilnā sparā. Eu, bet es biju reāli 10 m attālumā no Filipa Glāsa – mēs "satikāmies" pēc koncerta koncertzāles restorānā. Tālāk jau viss smooth, hotelis labs, brokastis hoteļa korejiešu restorānā (patika!), koncerti, pastaigas kalnos. Biju budistu templī, čoina arhitektūra. Vispār, nonākot citā vidē, viss vienmēr liekas foršāks, pat popmūzika – čingčang un pentatonikas galvā. Tikai jet lag efekti bija mokoši un no tiem tā arī neatgāju. Atgriežos Seūlā, izstaigāju Royal Palace un dodos uz Incheon lidostu. Atpakaļceļš bija daļēji mokošs and I blame the China. Iesprūdu Dalian lidostā uz 10 h. Tas protams bija ieplānots, taču nebija ieplānots tas, ka mani apmēram 15 - 20 minūtes nepatīkami izpraš'ņās drošībnieki, uzdodot dumjus jautājumus (kāpēc ID un pase ir izdoti vienā dienā un ķipa viens un tas pats dokuments, no kurienes un uz kurieni es ceļoju, kāpēc n' šit). Beigās mani palaiž (ir apmēram 23:00) un es nolemju turēties pie plāna (patiesībā cita plāna man nav) un nakšņot lidostā. Tas neiet cauri, 2:00 lidostu aizslēdz un pieklājīgi palūdz pamest šīs ne-viesmīlīgās telpas. Tālāk jau viss kā bandītu filmās. Man liek iet uz tuvējo hoteli un tā kā citu variantu nav (auksts un tumšs, ziniet), eju arī. Hotelī man liek maksāt apmēram 7 eiro par iespēju sēdēt hoteļa vestibilā/kafejnīcā. Angliski joprojām nerunā neviens, visa saziņa notiek caur urļika telefonu (drukājot un tulkojot). Izlaižot detaļas, beigās samaksāju 5 eiro un mani beidzot lika mierā. Tālākais jau ir kārtējā standart ķēdīte – check in dzīvajā pie letes, security –--> lidmašīna. Tālāk Pekina un atkal tas pats (diemžēl man nebija smuks boarding pass, kas nosegtu visu maršrutu, katrā lidostā jāņem jauna biļete). Beidzot atkal nonāku garajā, komfortablajā lidojumā ar ēdieniem un filmām. Atgriezos 4dien. No visām laika maiņām un neizgulēšanās tā normāli esmu atgājis laikam tikai šodien pēc 10 h miega. Ceļojums bija īss, bet man ir sajūta, ka vēl pāris dienas neko tur nemainītu. Pāris nedēļas gan būtu labāk, bet es tomēr domāju, ka neesmu liels ceļošanas fans.
 

Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis