Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis


23. Maijs 2020

(bez virsraksta) @ 22:22

Tikai salīdzinoši pēdējos gados sāku pieņemt Sonic Youth un Joy Division. Man ir sajūta, ka tieši mūzikas izglītība man to ir palīdzējusi (sajūta, ka tīri fiziski dzirdu daudz dziļāk un niansētām) un drošvien zināms artistic maturity . Īstenībā līdzīgi ir ar Nirvanu, tomēr vismaz virspusēji Nirvana ir visai pievilcīga nenobriedušām ausīm, un lai arī neesmu bijis aktīvs klausītājs, tomēr spēju to uztvert. Bet kas par brīnumiem bija ar tiem maniem tīņu draugiem toreiz, kad viņi spēja digot SY un JD?

 

Comments

 
[User Picture Icon]
From:[info]3_5469mhz
Date: 23. Maijs 2020 - 22:33
(Link)
Varbūt izlikās, heh. Jo es tās grupas kādu laiku uztvēru kā baigi stilīgas, bet muzikāli pārvērtētas.
[User Picture Icon]
From:[info]dombrava
Date: 23. Maijs 2020 - 22:46
(Link)
Bet vai visi tīņi līdzīgi? Un varbūt sākumā stilīgi, bet ilgstoši klausoties mūzika iepatīkas?

Es klausījos gan mainstream, gan arī ko t.s alternatīvo, jo mūzikā patīk/patika dažādība.
[User Picture Icon]
From:[info]3_5469mhz
Date: 24. Maijs 2020 - 10:37
(Link)
Cilvēki gan ir, gan nav līdzīgi dažādās nozīmēs – dažkārt ir interesanti paskatīties, cik ļoti mēs visi krītam kaut kādos mātes-dabas konstruētos paternos, bet uz tiem paterniem virsū būvējas dažādas variācijas, kas padara mūs atšķirīgus. Mans izbrīns varbūt ir drusku samākslots, jo tas tomēr šķiet dabiski, ka nevar ielīst otram galvā un saprast, kāpēc viņš saprot to, ko nesaproti tu un otrādi. Teiksim tā, varbūt es pabrīnos par to, ka man vajadzēja daudzus gadus, lai pieņemtu/saprastu to, ko citi saprata uz (gandrīz) līdzenas vietas. Iespējams, ka lieta ir nevis mūzikā kā tādā, bet gan identitātē – iekļaušanās noteiktā draugu lokā, kuru vērtības tu pieņem tādā sociālā aspektā (nu piem., man patīk ši cilvēki, un līdz ar to dabiski patīk arī mūzika, ko viņi klausās).
[User Picture Icon]
From:[info]miligrami
Date: 23. Maijs 2020 - 23:17
(Link)
Atskaitot dažus gabalus, SY nekad nav īsti bijis mans jam, vnk nav priekš manis, nemāku novērtēt. JD turpretī bija pat ļoti izteikti, bet nemāku paskaidrot kāpēc. Tur ir kaut kāda jauda un viņa vokāls arī trāpa. Lirikas varbūt dažkārt muļķīgas, bet tieši viņa tembrs. Karoč nezinu. Tagad gan JD klausos reti.
[User Picture Icon]
From:[info]3_5469mhz
Date: 24. Maijs 2020 - 11:00
(Link)
Nu SY ir tie eksperimentālie noizī gabali, kas līdz galam neiznes, manuprāt. Kad ir "normālas" dziesmas, tad ir foršs draivs :) Tagad sāku domāt, vai agrāk vispār biju dzirdējis viņu "normālās" dziesmas. Savukārt JD (es nevaru šeit nesaskatīt Jāņa Daugavieša iniciāļus ;D) man agrāk likās pārāk primitīvi, bet aiz tā nesaskatīju to, par ko saki – ka labs (teiksim tā – atmosfērisks) vokāls. Lirikās tā īpaši neesmu iedziļinājies, bet vispār patīk. Vispār JD ir tāda baigā atmosfēra.
[User Picture Icon]
From:[info]helvetica
Date: 24. Maijs 2020 - 22:36
(Link)
Abas kādreiz klausījos, bet ne tā, ka baigi aizrautīgi. Tieši nesen paklausījos atkal un secināju, ka nē, lai paliek bērnības tonis, tādi nedaudz slimīgi un depresīvi (īsts teenage angst), šobrīd - vecumā - daudz lielāka mīlestība uz dzīvi un saulainumu

Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis